تجسم خلاق چیست؟ قدرت، کاربرد و تمرین تجسم خلاق

تجسم خلاق چیست؟ قدرت، کاربرد و تمرین تجسم خلاق
5/5
فهرست عناوین این مقاله
3.3
(6)

به کمک نیروی خلاق، هر بینش و آرزویی به واقعیت تبدیل می‌شود. تکنیک تجسم خلاق این کارکرد را دارد که با قدرت بی‌نظیری، ضمیر ناخودآگاه شما را بیدار کند. تجسم خلاق برای فردی کاربرد دارد که می‌خواهد به اهداف بزرگ و تحول‌آفرین در تمام زمینه‌های زندگی دست یابد.

هنگام به‌کارگیری تکنیک تجسم خلاق تا زمانی که یاد نگیرید چگونه به درون خود نگاه کنید و از ظرفیت کامل خود برای ایجاد و تغییر شرایط استفاده کنید، در نهایت همان الگوی ناکارآمد که در ناخودآگاه شما وجود دارد را به کار می‌برید.

قدرت تجسم خلاق یکی از قدرتمندترین و معتبرترین شیوه‌ها برای استفاده از نیروی خلاق موجود در درون شما است. کافی است فقط چند دقیقه در روز، زمان خود را به تمرین تجسم خلاق اختصاص دهید.

آفرینش تخیلی، به شما این امکان را می‌دهد که جنبه‌های متفاوتی از احساسات، عادات و ضمیر ناخودآگاه خود را دوباره برنامه‌ریزی کنید. برای آشنایی بیشتر با تکنیک تجسم خلاق با راز چهار فصل همراه شوید.

تجسم خلاق چگونه تحول عمیق و پایداری در زندگی می‌گذارد؟

تجسم خلاق در حقیقت به باارزش‌ترین تصورات، رویا ها و خواسته‌های شما رنگ می‌دهد. از طریق تکنیک‌های تجسم شما به سریع‌ترین و تأثیرگذارترین راه برای ایجاد پیشرفت‌های پایدار و عمیق در هر زمینه‌ای که به آن علاقه‌مند هستید، دست پیدا می‌کنید. تکنیک تجسم خلاق ویژگی‌های خاصی دارد از جمله:

• مبتنی بر علم: روان‌شناسان، عصب‌شناسان و همه پیش‌گامان علم ذهن، گام‌های شگرفی در درک و تسلط بر ضمیر ناخودآگاه و تجسم خلاق برداشته‌اند.
• متحول‌کننده: تکنیک تجسم خلاق باعث ایجاد تغییرات عمیق و پایدار در شخصیت شما می‌شود؛ بنابراین، تغییرات عظیمی در شما به وجود می‌آید که به جزئی از شخصیت شما تبدیل می‌شود.
• واضح و لذت‌بخش: تجسم خلاق فعالیتی بسیار سرگرم‌کننده است و با به‌کارگیری تکنیک‌های مناسب برای درگیر کردن احساسات و روشن کردن انرژی خلاقانه تبدیل به یک عمل لذت‌بخش می‌شود.
• استفاده آسان: شما به‌راحتی می‌توانید از قدرت تجسم بهره ببرید و به رشد شخصی دست پیدا کنید. کافی است که در روز چند دقیقه از زمان خود را برای آن بگذارید. برای این کار حتی به هیچ تجربه و مهارت قبلی نیاز ندارید.

برای یادگیری بیشتر دوره پاکسازی کوانتومی مقدماتی را تهیه کنید!

کاربرد تجسم خلاق در زندگی روزمره

هر لحظه از زندگی شما تا حد بی‌نهایتی خلاق است و جهان هستی بسیار سخاوتمند می‌باشد. زمانی که شما خواسته‌هایتان را کاملاً واضح در ذهن خود به تصویر بکشید و از ته دل بخواهید، به هر چه که می‌خواهید، دست پیدا می‌کنید. روان‌شناسان نشان داده‌اند که روش‌های خلاقیت شهودی می‌تواند، مسیر موفقیت را به ما نشان دهد.

کاربرد تجسم خلاق در زندگی روزمره

مهم‌ترین کاربرد تجسم خلاق این است که راه تخیل را در ذهن باز می‌کند. تکنیک تجسم خلاق در واقع روشی را به ما آموزش می‌دهد که از تخیل به شیوه‌ای آگاهانه، هدفمندانه‌ و به‌عنوان راهی برای خلق آنچه ما می‌خواهیم، استفاده کنیم. قدرت تجسم به ما کمک می‌کند که درهای ذهن خود را به روی همه چیزهای خوب باز کنیم و سخاوت جهان هستی را در آغوش بگیریم.

تکنیک تجسم خلاق برای افرادی که رویاهای بلند پروازانه دارند و می‌خواهند به آنها برسند مفید است. همچنین افرادی که می‌خواهند بر سرنوشت خود مسلط باشند، می‌توانند از این روش سود ببرند.

به یاد داشته باشید که ما همیشه آن چیزی را جذب می‌کنیم که مدت زمان بیشتری درباره آن فکر می‌کنیم، به آن باور داریم، عمیقاً به آن امید داریم و مهم‌تر از همه، واضح‌ترین تصور را از آن داریم.

برای راهنمایی بیشتر دوره رایگان معجره تبسم را مشاهده کنید.

آفرینش تخیلی یا تجسم خلاق چیست؟

زندگی معمولاً شبیه به افکار و تصوراتی که دارید اتفاق می‌افتد، حال می‌خواهد این تصورات خوب باشد یا بد.

حال سؤال ما این است:

چرا آینده خود را آن‌طور که می‌خواهیم، تصور نکنیم؟

آفرینش خیالی، جادویی است که واقعی‌ترین و عالی‌ترین معنای جهان را می‌آفریند. این معنا شامل درک و موافقت با قوانین طبیعی است که بر نحوه عملکرد جهان حاکم است. تکنیک تجسم خلاق به معنی یادگیری نحوه استفاده از قوانین طبیعت، با به‌کارگیری ظرافت و خلاقیت است.

زمانی که از خلاقیت بصری سخن به میان می‌آید، در واقع هیچ چیز جدید یا عجیبی وجود ندارد. باید به این مسئله توجه کرد که ما با تخیل انسانی خود چیزهای بی‌شماری را در دنیا خلق کرده‌ایم؛ به‌عنوان‌مثال، به‌وجود آوردن تصاویر یا فیلم‌هایی از آنچه می‌خواهیم اتفاق بیفتد.

ذهن انسان به طور ناخودآگاه همه چیز را تجسم می‌کند. به کمک خلاقیت شهودی، شما می‌توانید کاملاً فعالانه تصمیم بگیرید و مسئولیت آنچه که انتخاب می‌کنید در زندگی‌تان رخ دهد را، بر عهده بگیرید. تمرین تجسم خلاق در مورد درک ارتباط بین تخیل، واقعیت، قوانین غیبی حاکم بر جهان و واقعیت علمی است.

سؤال پرتکرار این است که تجسم خلاق چگونه کار می‌کند؟ در پاسخ باید توجه شما را به این نکته جلب کنیم که جوهر جهان دارای انرژی است.

زمانی که همه مواد را به قطعات کوچک‌تر تجزیه می‌کنید، شامل ذرات پرانرژی است. با این وجود، انواع مختلف ماده، سطوح مختلفی از ارتعاش را در خود دارند. فکر، سبکی از انرژی است که حرکت می‌کند و به‌دنبال تجلی فیزیکی است.

برای آشنایی با اینکه چگونه تلقین کنیم مقاله تلقین چیست را بخوانید.

چگونه با تجسم خلاق ثروت و موفقیت را جذب کنیم؟

همه افراد در زندگی رویاهایی دارند و چندین هدف در زندگی دارند اما آیا همه می‌دانند که چگونه به آنها دست یابند؟ برای دستیابی به آنچه می‌خواهند یا برای تجلی اهداف خود، چه مراحلی وجود دارد که باید در زندگی خود تمرین کنند.

جک کنفیلد می‌گوید:

هر چیزی که شما می‌خواهید در آنجا منتظر است تا بخواهید و هر چیزی که بخواهید هم تو را می خواهد. اما برای به دست آوردن آن باید اقدام کنید.

همانطور که در مقاله قانون جذب صحبت شد شما با تصویر سازی ذهنی و تجسم خلاق می‌توانید تمام خواسته‌های خود را جذب کنید. در حقیقت افراد موفق برای رسیدن به آرزوها، کسب پول، آرامش و رفاه بیشتر، در کنار هدف گذاری و برنامه ریزی دقیق خود، تجسم خلاق را تمرین می کنند.

چگونه با تجسم خلاق ثروت و موفقیت را جذب کنیم؟

فرض کنید یکی از آرزوهای بزرگ شما خرید خانه یا ماشین مورد علاقه‌تان است، ولی درآمد کافی برای خرید خانه ندارید.
به شما توصیه می کنیم هر شب قبل از خواب و صبح‌ها بعد از بیدار شدن در یک دفترچه خواسته‌ها و اهداف خود را یادداشت کنید و با تجسم خلاق خود به شکلی تصویر سازی کنید که انگار در آن خانه زندگی می‌کنید یا ماشین مورد علاقه خود را سوار شدید. این کار در کنار قانون جذب به دستیابی آرزوهای شما کمک می‌کند.

برای رسیدن به تجسم خلاق در کنار قانون جذب، کارهای زیر را انجام دهید:

خودتان را درک کنید

حتی قبل از تعیین اهداف، باید زمانی را به خودشناسی خود اختصاص دهید. شما می‌توانید برخی از موارد را در لیست برنامه ریزی قرار دهید و شروع به کار بر روی آن کنید؛ اما اگر هدفی را در وهله اول واقعاً نمی‌خواهید، نباید در لیست آرزوهای خود قرار دهید.

افکار محدود کننده را حذف کنید

• فکر نمی‌کنم بتوانم موفق شوم.
• برای شروع خیلی دیر است.
• من هرگز موفق نخواهم شد.
• من شایسته این کار نیستم.

افکاری از این دست کاری جز محدود کردن پتانسیل و توانایی شما ندارند. شک به خود، تفکر بیش از حد و نگرانی موانعی هستند که باید آنها را برطرف کنید تا با موفقیت روبرو شوید اصلا این افکار چیست؟ چرا باید آنها را جدی گرفت؟

ما این موانع را در ذهن خود قرار می‌دهیم و آنها را به‌عنوان واقعیت در نظر می‌گیریم. برخی از مسدودکننده‌های واقعی مانند مسئولیت‌های مالی وجود دارند که بر انتخاب‌های ما تأثیر می‌گذارند. اما بسیاری از موانع فقط در ذهن است. اجازه ندهید جامعه، فرهنگ، مردم و شکست شما را از انتخاب آنچه واقعا می خواهید باز دارد.

برای کسب موفقیت بیشتر در زندگی حتما مقاله: موفقیت چیست را مطالعه کنید.

تلاش مداوم داشته باشید

هیچ راه میانبری برای موفقیت وجود ندارد. تجلی روشی برای حمایت از شما در حین حرکت به سمت هدف‌تان است، اما نمی‌تواند تنها محرک آن باشد. هنگامی که اهداف خود را به وضوح در مقابل خود قرار دادید، برای رسیدن به آنها برنامه ریزی کنید. اگر این یک هدف بزرگ و بلند مدت است، آن را به مراحل کوچک تقسیم کنید و هر روز برای رسیدن به آن تلاش کنید.

جمع‌بندی در مورد تجسم خلاق

تجسم خلاق به این معنی است که هنگامی که ما به طور خلاقانه و با دیدگاهی مثبت به قضایا نگاه کنیم، انرژی فکری را در جهان منتشر می‌کنیم. سپس کائنات با مشکلات و رویدادهای متنوع به این انرژی واکنش نشان می‌دهند.

خلاقیت شهودی به معنای واقعی کلمه کاشتن بذر زندگی است که همه ما آرزویش را داریم. روش انجام این تکنیک این است که به آنچه واقعاً می‌خواهید فکر کنید: یک شغل پردرآمد، یک رابطه خوب، احساس آرامش، بهبود مهارت‌های ذهنی، مهربانی، توانایی بدنی و ورزشی فوق‌العاده و …

کلید موفقیت در تکنیک تجسم خلاق این است که اجازه دهید ذهن شما کاملاً خالی شود. ممکن است شما این احساس را در لحظات قبل از رفتن به رختخواب یا زمانی که صبح تازه از خواب بیدار شده‌اید، در حین مدیتیشن، یا در حالی که در کنار یک رودخانه نشسته‌اید، داشته باشید. هدف واقعی از انجام این کار این است که شما دفاع‌ها و مقاومت‌های معمولی را از خود دور کنید و اجازه دهید که افکار شما جاری و آشکار شوند.

تجسم خلاق کمک می‌کند که به این باور برسید که شما بهترین خودتان هستید. در صورتی که شما فردی هستید که با جریان فکری خود حرکت می‌کنید، اما متوجه شده اید که باید بر آینده خود کنترل داشته باشید، کسب دانش در زمینه قدرت تجسم برای شما بسیار مفید است. برای آشنایی بیشتر با روش‌های آفرینش تخیلی سؤال‌های خود را در قسمت کامنت مطرح کنید.

منابع:

https://www.mindvalley.com/creative-visualization/

میانگین امتیاز 3.3 / 5. تعداد آرا: 6

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

دانلود رایگان کتاب «در محدوده صفر»

نویسنده: دکتر جو ویتالی با مقدمه محمد افلاکی
دریافت کتاب
close-link
دوره های ما دارای گارانتی برگشت پول مادام العمر در صورت عدم رضایت است و زمان گارانتی هم پس از  9 ماه از خرید دوره فعال شده و شرط استفاده از گارانتی این است که در درجه اول تمام تکنیک ها را کاملا آموخته باشید و سپس آنها را در زندگی بکار گرفته باشید و اگر نتیجه ای حاصل نشد پس از راستی آزمایی شروط گارانتی مبلغ 2 برابر پولی که پرداخت کرده اید را به شما باز خواهیم گرداند زیرا ما به دوره خودمان ایمان داریم و باور داریم که نتیجه آن قطعی است و ضمن اینکه به برکت پول و رضایت مشتری هم به شدت معتقدیم💯
close-link
×

برای ارتباط فوری با پشتیبان‌های سایت کلیک کنید

پشتیبانی ایتا پشتیبانی تلگرام

پاسخگویی تلفنی همه روزه از ساعت 9 صبح تا 9 شب

تماس تلفنی 02128429999
پشتیبانی آنلاین