انرژی منفی چیست؟ راهکارهای عملی و مؤثر برای دفع انرژی منفی

انرژی منفی چیست؟ راهکارهای عملی و مؤثر برای دفع انرژی منفی
5/5
فهرست عناوین این مقاله
3.3
(3)

مطمئناً همه ی ما یک بار هم که شده، کلمه ی انرژی منفی به گوش‌مان خورده است. خیلی از افراد به ما توصیه می کنند که انرژی های منفی را دور بریزیم و کمی هم انرژی مثبت وارد زندگی¬ مان کنیم. ظاهرا این انرژی های منفی اثرات بد زیادی بر زندگی ما خواهد داشت. از گرفتن آرامش زندگی گرفته تا بیماری و بدبختی در درجات شدیدتر.

اما این انرژی منفی چیست؟ آیا واقعاً وجود دارد؟ و اگر بله ما باید چطور خودمان را از اثرات خطرناک و بد آنها محفوظ نگه داریم؟ در ادامه این مقاله از سایت راز چهار فصل به بررسی چیستی انرژی منفی، نشانه های آن، منابع انرژی منفی و اثراتی که بر زندگی ما و خانواده ما می گذارند، خواهیم پرداخت. پس با ما همراه باشید تا این مطلب فوق‌العاده مهم و مفید را از دست ندهید.

انرژی منفی چیست؟

آیا تا به حال در موقعیتی قرار گرفته‌اید که بدون هیچ دلیلی فقط بخواهید آن موقعیت را ترک کنید یا از فردی دور شوید؟ یا بالعکس، ‌آیا تا به حال از بودن در کنار کسی احساس خوبی به شما دست داده است؟ این هیجانات و حالات با قدرت شهود ما مرتبط هستند. ما به واسطه این قدرت درونی،‌ می توانیم انرژی های مثبت و منفی را تشخیص دهیم.

انرژی منفی نوعی نیرو است که از درون ما و یا بیرون از ما نشأت می گیرد. این انرژی همیشه وجود دارد و در صورت وجود باعث درد، استرس، تخلیه انرژی، اضطراب، افسردگی، کمبود خلاقیت، ترس و بی قراری می شود. انرژی منفی باعث می شود تا فرد در موقعیت بسیار بد و ناتوان کننده ای قرار بگیرد. معمولا افراد انرژی های مختلفی از اطراف جذب می کنند.

این وضعیت، همانند اسفنجی است که بدون انتخاب کردن، فقط جذب می کند. این اسفنج ممکن است فقط منفی ها را جذب کند و این موضوع کاملاً ناخواسته باشد. اگر این اسفنج در کنار اسفنج دیگری قرار گیرد، آن را هم مرطوب می سازد. بر این اساس باید گفت که انرژی ها مسری هستند.

انرژی منفی، فکر یا هیجانی است که باعث می شود احساس کنید در چیزی گیر کرده اید یا نمی توانید رها شوید. این انرژی، احساس و حالت بدی در شما ایجاد می کند. با دانستن منابع و سرچشمه های انرژی منفی، بهتر می توانید با ماهیت آن آشنا شوید.

برای داشتن شادی بیشتر در زندگی مقاله: هورمون شادی چیست؟ راهکارهای افزایش هورمون شادی را مطالعه کنید!

منابع درونی انرژی منفی

انرژی منفی، منابع درونی و منابع بیرونی دارد. اما از کجا بفهمیم که منبع این انرژی ها کجاست؟ فقط با سکوت درونی! با این کار می‌توان صحبت‌های درونی خود را کشف کرد. افکاری که منفی هستند را کشف کنید تا متوجه شوید که چگونه منفی‌گرایی وارد سیستم فکری شما شده است. اگر خودتان را آموزش ندهید تا تداخلات فکری را متوقف کنید، اثرات آن را احساس خواهید کرد. البته تقصیر شما نیست؛ زیرا این روند ناخودآگاه است.

منابع درونی انرژی منفی

اکثر مردم هرگز یاد نمی‌گیرند که چگونه آگاه و هشیار باشند. به عنوان مثال، آن نوع از منفی‌ نگری که از درون شما می‌آید، هنگامی رخ می دهد که به آنچه می‌خواهید نمی‌رسید. در این شرایط ناخودآگاه شما در درون ذهن‌تان شروع به صحبت می‌کند؛ شما را در یک حالت ذهنی منفی قرار می‌دهد و این حالت بر وضعیت فیزیکی، روحی و محیط اطرافتان نیز تأثیر می‌گذارد. در این شرایط، مقاومت کم در برابر ناامیدی و عدم اعتماد به نفس، تنها باعث ناامیدی و افکار منفی بیشتر می شود. این انرژی منفی بر اطرافیان شما هم اثر می گذارد.

برای یادگیری بیشتر مقاله: مثبت اندیشی چیست؟ راهکار، فواید و تکنیک مثبت اندیشی را نیز مطالعه کنید.

منابع بیرونی

انرژی منفی از بیرون، زمانی اتفاق می افتد که به افراد منفی اجازه می دهید بر شما تأثیر بگذارند. اما چطور چنین چیزی رخ می دهد؟ برای مثال زمانی که شما مرزهای ارتباطی سالمی ندارید، افراد بر شما تأثیر می گذارند. بیشتر مردم فکر می‌کنند که باید دیگران را راضی کنند و تنها زمانی که از یکدیگر عصبانی هستند؛ می توانند حد و مرز تعیین کنند. در چنین شرایطی حتی افرادی که احساس خوبی به آنان نمی‌دهند را تحمل می کنند.

یکی دیگر از منابع انرژی منفی که از بیرون می آید، حملات روانی است. اگر یکی از دوستان شما دوست دارد شایعات را پخش و یا همیشه دیگران را سرزنش کند؛ اگر دوست شما از آن دسته افرادی است که دوست دارد زیاد حرف بزند و گوش ندهد؛ و یا برای چیزهای احمقانه بیش از حد دراماتیک است؛ این فرد باعث می شود احساس کنید که به اندازه کافی خوب نیستید. پس دوست شما، انرژی شما را تخلیه می کند.

اگر مرزهای سالمی تعیین نکنید، شما به عروسکی برای این موجودات تبدیل می شوید. هر فرد دارای یک نقطه ضعف یا راه نفوذی است که انرژی منفی از طریق آن وارد می شود. کلید آزادی، آگاهی است. شاید آسان به نظر برسد اما اینطور نیست. سر و صدای زیادی در سر شما و همچنین در سر اکثر بشریت است.

افراد منفی نگر، افرادی شاکی، قضاوت کننده، ناامن و ناراضی هستند که احتمالاً دیگران را سرکوب می کنند و اغلب در تاسف هستند. شما به طور شهودی در اطراف آنها احساس ناامنی، ناراحتی و تنش می‌کنید. حال و هوای آنها واقعا ناامید کننده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر دوره رایگان معجزه تبسم را تهیه کنید!

اثرات انرژی منفی

گاهی اوقات ممکن است متوجه نشوید؛ اما همانند یک درد ناگهانی، خیلی اتفاقی نمی‌توانید به وضوح فکر کنید و گیجی، ناراحتی، بی قراری، خستگی، حالت تهوع، نوسانات خلقی و به ویژه عدم تمرکز به سراغ شما می آید. در حقیقت تشخیص انرژی منفی در فرد با توجه دقیق و شناخت علائم انجام می شود.

این علائم عبارتند از: جذب سریع افکار منفی دیگران، احساس بی قراری و ناراحتی، اختلالات خواب، افکار و احساسات خارج از کنترل، اضطراب، سردرد، خستگی و فرسودگی، افسردگی، افکار خودکشی، وقوع حوادث، وابستگی به مواد مخدر یا الکل برای بی حس کردن درد، پرخوری، از دست دادن کنترل، ترجیح دادن مکان های تاریک و محیط کثیف.

در خیلی از موارد که شما احساس ضعف و یا بیماری می کنید؛ مشکل از بدن شما نیست. بلکه مشکل از وجود انرژی های منفی در اطراف شما یا در درون خودتان است. اما چگونه با توجه به نشانه ها، این انرژی ها را دفع کنیم؟

برای دفع انرژی منفی در زندگی پیشنهاد می کنیم در دوره پاکسازی کوانتومی مقدماتی شرکت کنید.

راه های دفع انرژی های منفی

دفع انرژی منفی باید با تغییر و ترویج بعضی از عادت ها شروع شود. در این بخش به ذکر روش‌های موثری جهت دفع انرژی‌های منفی از زندگی می‌پردازیم.

راه های دفع انرژی های منفی

برای شروع، بهتر است عادت کنید که زمان بیشتری را در فضای باز بگذرانید. طبیعت برای جسم و روح شما مفید بوده و قرار گرفتن در فضای سبز استرس را کاهش و سطح انرژی شما را افزایش می دهد. پیاده‌روی و تنفس عمیق می تواند خطرات اضطراب را کم کرده و نشاط را افزایش دهد. با پای برهنه روی چمن‌ها و شن‌ها راه بروید. هر روز حداقل 20 دقیقه زیر نور خورشید بمانید.

دوش گرفتن یکی دیگر از راه های دفع انرژی منفی است. در حالت ایده آل شنا یا حمام به شما کمک می کند تا انرژی های منفی را از بین ببرید. تمرینات تنفسی نیز گزینه مناسبی برای حذف انرژی های منفی از بدن انسان است. تمرینات تنفسی به بدن انرژی می دهد و ذهن و بدن را پاک می کند. در کنار آن می توانید به باغبانی هم بپردازید.

این کار می تواند اندورفین و سلول های تقویت کننده سیستم ایمنی را تحریک نموده و این موضوع به کاهش اثرات استرس و کاهش فشار خون کمک می‌کند. تماس با خاک باعث بهبود خلق و خو و ارتعاش می شود و به طور طبیعی حفظ یک ذهنیت منفی را دشوار می سازد. غذا نیز با انرژی منفی مرتبط است. بدین صورت که باید یک رژیم غذایی خاص را رعایت کرد. مصرف شکر و سایر کربوهیدرات ها را کاهش دهید. نوشیدن الکل و سیگار کشیدن را متوقف و ذهنیت خود را دوباره تنظیم کنید. شکایت مداوم را کنار بگذارید.

این کار فقط نشانه ای از ترحم به خود است و دنیای بیرونی را تغییر نمی‌دهد. اگر به تنهایی نمی‌توانید این کار را انجام دهید، از یک روانشناس خوب کمک بگیرید تا شما را در یافتن دلایل این منفی بودن ها یاری دهد. خانه خود را تمیز کنید و با تمیز کردن، نظم را به خانه خود بازگردانید.

پنجره ها را باز کرده و اجازه دهید تا نور در خانه شما جریان پیدا کند. اجازه دهید انرژی آزادانه جریان یابد. هر چیزی را که دیگر نیازی ندارید، دور بیندازید. همانطور که بدن خود را پاکسازی می‌کنید، باید بتوانید انرژی منفی خود را که ممکن است از افراد و مکان های دیگر گرفته باشید، پاکسازی کنید. برخی از آن ها ممکن است به استرس یا حتی بیماری شما مربوط باشد.

برای دریافت احساس آرامش بیشتر مقاله آرامش چیست و چگونه در زندگی به آرامش برسیم را بخوانید!

جمع‌بندی

با توجه به مباحثی که در بالا در مورد انرژی منفی چیست مطرح گشت، می توان نتیجه گرفت که بسیاری از بیماری ها و خستگی ها از اثرات طولانی مدت این انرژی ها بر بدن است. حتی خیلی از عادت های بد ما از انرژی های منفی نشأت می گیرند. ما باید بسیار مراقب خودمان و روابط‌مان باشیم.

گاهی اوقات انرژی افراد می تواند بلندتر از کلمات صحبت کند. گاهی فردی برای جذب شما تلاش می کند، اما احساس می‌کنید که نیت او صادقانه نیست.

مهم این است که به شهود خود اعتماد کنید. اگر علائمی از انرژی منفی دیدید؛ از روش های پیشنهاد شده برای پاکسازی و دفع آن انرژی ها کمک بگیرید. می‌توانید سوالات خود را در این زمینه، در قسمت کامنت ها با ما در میان بگذارید.

منابع:

میانگین امتیاز 3.3 / 5. تعداد آرا: 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

دانلود رایگان کتاب «در محدوده صفر»

نویسنده: دکتر جو ویتالی با مقدمه محمد افلاکی
دریافت کتاب
close-link
دوره های ما دارای گارانتی برگشت پول مادام العمر در صورت عدم رضایت است و زمان گارانتی هم پس از  9 ماه از خرید دوره فعال شده و شرط استفاده از گارانتی این است که در درجه اول تمام تکنیک ها را کاملا آموخته باشید و سپس آنها را در زندگی بکار گرفته باشید و اگر نتیجه ای حاصل نشد پس از راستی آزمایی شروط گارانتی مبلغ 2 برابر پولی که پرداخت کرده اید را به شما باز خواهیم گرداند زیرا ما به دوره خودمان ایمان داریم و باور داریم که نتیجه آن قطعی است و ضمن اینکه به برکت پول و رضایت مشتری هم به شدت معتقدیم💯
close-link
×

برای ارتباط فوری با پشتیبان‌های سایت کلیک کنید

پشتیبانی ایتا پشتیبانی تلگرام

پاسخگویی تلفنی همه روزه از ساعت 9 صبح تا 9 شب

تماس تلفنی 02128429999
پشتیبانی آنلاین