سلام به دل‌های پاک شما عزیزان

اول می‌خواهم ثروتمند شوم، بعد از آن‌که هیچ نیازی خودم و خانواده‌ام و اطرافیانم نداشتیم، آن وقت بیایم و به دیگران کمک کنم. این نکته‌ای است که ممکن است ما از آن استفاده کنیم و فکر کنیم که باید حتما به درجه‌ای برسیم و بعد کمک کنیم.

اما داستان بیل گیتس را نگاه کنید؛ یا داستان بسیاری از کسانی که خیریه‌ی را به راه انداخته‌اند. به یک جایی می‌رسید که هر چه قدر پول داشته باشید راضی نمی‌شوید. زمانی می‌رسد که از نظر مالی هر چه قدر هم پول داشته باشید، حس رضایت‌مندی درونی در شما ایجاد نمی‌شود. شما باید کاری کنید که احساستان بهتر شود. وقتی پولدار شدید این اتفاق برای شما هم می‌افتد. لازم است که به دنبال کار خیر بروید و خدمتی به بشریت و انسان‌های دیگر بکنید که وقتی به آن‌ها خدمت کردید حال‌تان خوب شود.

راز مهم مخفی درگوشی ثروتمند شدن چیست؟

حالا یک فرمول درگوشی را به شما می‌گویم. آیا باید منتظر باشیم که ثروتمند شویم و کار خیر بکنیم؟ نه! می‌توانیم به اندازه وسع امروزمان خدمت کنیم. چه قدر داریم؟ چه قدر مال و منال داریم؟ دارایی ما چه قدر است؟ باید به همان مقدار که می‌توانیم ببخشیم. کار خیر خود به خود توسط خداوند توسعه پیدا می‌کند. به این ترتیب منبع آن هم رشد می‌کند و ثروت‌مان افزوده می‌شود.

فرمول درگوشی این است که لازم نیست منتظر باشید که اول ثروتمند شوید، بعد بروید کار خیر کنید تا احساس رضایت‌مندی کنید. همین الان با هر شرایطی که دارید دست به کار خیری بزنید تا احساس رضایت بیاید. کار خیرتان خود به خود توسط خداوند توسعه پیدا خواهد کرد. در نتیجه مالتان هم افزوده می‌شود. یک حس رضایت‌مندی عجیبی به سراغ‌تان می‌آید. حال خوبی به شما داده می‌شود. حالتان که خوب شد، ارتعاشات‌تان هم خوب می‌شود. برکت به زندگی‌تان می‌آید. و بعد کار خیرتان دائما توسعه پیدا می‌کند.

از کار خیر، هم‌اکنون لذت ببریم

جزو دسته‌ای نباشیم که می‌گوید بگذار من اول ثروتمند شوم، بعد که حسابی پولدار شدم دست به کار خیر می‌زنم. بعضی‌ها وقتی به ثروت بسیار می‌رسند، متوجه می‌شوند که چیزی در زندگی خود کم دارند، راضی نیستند، چیزی کم است. این جاست که کسی مثل بیل گیتس حاضر می‌شود میلیون‌ها دلار خود را در آفریقا هزینه کند. یا بسیاری از افراد دیگر، حتی در کشور خودمان که ما نمی‌شناسیم‌شان، بخشی از ثروت خود را در راه خیر مصرف می‌کنند و ما آن‌ها را نمی‌شناسیم. این افراد اصلا لذت خرج کردن در راه خیر را قابل مقایسه با درآمدی که نگه داشته‌اند و دارند نمی‌دانند.

پس این‌جا فرمولی که می‌خواهیم به دست بیاوریم این است که از همین الان به دنبال لذت کار خیر بگردیم و انجامش بدهیم. اگر این کار را انجام دهیم بیل گیتس درون ما شروع به بیدار شدن می‌کند و ثروت و فراوانی به سمت ما می‌آید.

این اتفاقی است که برای خود من افتاده است. برای شما هم می‌تواند بیفتد. هر کس که این کار را انجام دهد، جریان آرامش، عشق، لذت عالی، در زندگی‌اش وارد می‌شود و به تدریج شروع به جذب ثروت و فراونی می‌کند. به این ترتیب می‌بیند که وقتی وارد کار خیر شد؛ درآمد، ثروت، و فروشش هم بیشتر شده است. و بعد از چند سال متوجه می‌شود که این اتفاق بزرگ بود که او را به جریان ثروت و فراوانی وصل کرد.

شاد  و پر انرژی باشید

خدا یار و نگهدار شما باشد

یا علی مدد

محمد افلاکی بنی