چگونه سلام کردن می تواند ارتعاشات درونی ما را مثبت کند؟

5/5
فهرست عناوین این مقاله
5
(1)
سلام نام خداست و اگر به دیگران سلام کنیم یعنی داریم نام خدا را می بریم و همانطور که یاد خدا آرامش بخش قلب هاست پس سلام هم به ما و به دیگران آرامش می دهد و ما جزو افرادی از جامعه هستیم که می خواهیم برای آرامش خود قدمی برداریم و با سلام کردن می توانیم سطح ارتعاشات درونی خود را مثبت نموده و در نتیجه اتفاقات بسیار خوبی را رقم بزنیم و باور کنید با همین سلام کردن ساده می توانیم سرنوشت خود را تغییر دهیم
می‌خواهیم درباره سلام کردن صحبت کنیم و این که سلام کردن چه فرصت عالی‌ای است برای این که ما بتوانیم سطح ارتعاشات‌مان را بالا ببریم، حال دلمان را خوب کنیم و افزایش انرژی بدهیم.
 
سلام نام خدا است
توصیه می‌کنم کاری را که خودم انجام می‌دهم و خیلی هم مرسوم نیست در جامعه را انجام بدهید. من سعی می‌کنم با اکثر آدم‌هایی که نمی‌شناسم و در جامعه غریبه هستند، مثل وقتی که در خیابان راه می‌روم، به کوه می‌روم، کوه‌پیمایی می‌کنم، سلام بدهم. بعضی‌ها با تعجب من را نگاه می‌کنند و با خود فکر می‌کنند که: «این آدم آیا ما را می‌شناخت؟ آشنا بود؟ کی بود؟» انگار سلام کردن یک چیز عجیب شده است، ولی من دوست دارم به قول حضرت سعدی:
من بعد از این اگر به دیاری سفر کنم         هیچ ارمغانه‌ای نبرم جز سلام دوست
سلام نام خدا است. سلام دوست رساندن یعنی نام خدا را می‌بریم. یعنی خداوند ما را فرستاده و ما از طرف خداوند به شما بنده دیگر خدا، سلام می‌دهم. یعنی ما پیک خداوند می‌شویم، پیک سلامتی می‌شویم، پیک خوبی می‌شویم. و این مجرایی می‌شود برای این که خود ما پاک بشویم. ما نیاز داریم که پاک بشویم، نیاز به شفافیت داریم، نیاز به حال خوب داریم. پس وقتی شروع به سلام کردن می‌کنیم، مثل این شکوفه‌ها، مثل این گل‌های زیبا، مثل این دشت زیبا، حال دلمان هم قشنگ می‌شود. حال دلمان هم زیبا می‌شود
 
به همه سلام کنیم
دوست دارم به شما عزیزان و بیشتر از همه به خودم توصیه کنم بیایید از این به بعد سلام کنیم. به کی؟ به همه! به همه کسانی که می‌بینیم. و سعی کنیم پیش‌دستی کنیم در سلام گفتن. همان طور که همه عرفای ما، تمام ائمه و اهل بیت ما، تمام بزرگان ما، همه اولیای خدا گفتند و وقتی داستان زندگی آن‌ها را می‌‌خوانیم می‌بینیم که این‌ها کسانی بودند که همیشه اول سلام می‌کردند و کسی نتوانسته گاها به خیلی از این افراد ابتدا سلام کند. در دین اسلام سلام کردن هفتاد ثواب دارد و شصت و نه ثواب آن برای کسی است که ابتدا سلام می‌کند و یک ثواب آن برای پاسخ‌دهنده است. پس این فرصت سلام کردن، فرصت هفتاد برابر کردن ارتعاشات به جهان هستی است. یک فرصتی است که من می‌توانم با سلام کردن، داشته باشم.
 
سلام مجرای مهربانی است
ارمغانه‌ای که من می‌توانم به تمام مردم سرزمینم، به تمام مردمی که در خیابان می‌بینم این است که سلام کنم. با این سلام کردن من سلام خداوند را به دیگران می‌رسانم. در واقع مجرای مهربانی می‌شوم. وقتی سلام می‌کنیم، این باور را که: «من بزرگتر هستم، او باید سلام کند.» به جیب من نگاه کنید، این جیب خالی است و از آن نمی‌شود بخشش کرد. وقتی من شروع می‌کنم به سلام کردن یعنی تواضع و فروتنی را که یک رفتار معنوی و انرژیکی عالی است را آغاز کردیم تا به سوی خدا، به سوی هدف‌هایمان و به سوی حال خوب برویم. این نکته اول!
دوم این که کسی که سلام می‌کند یعنی جیبش خالی نیست. ممکن است بگویید که: «آقای افلاکی چه می‌گویی؟ ما که جیبمان خالی است» اتفاقا می‌خواهم بگویم خبر خوب و جالب این است که وقتی شروع به سلام کردن می‌کنید، جیبتان هم پر می‌شود، حال دلتان هم خوب می‌شود. یعنی از جیب خالی نمی‌شود بخشش کرد. ولی وقتی شروع می‌کنم به جهان هستی می‌گویم که من این قدر خوب هستم که دارم سر ریز خوبی می‌کنم. یکی از خوبی‌هایی که من می‌توانم بکنم سلام کردن است.
 
سلام جیب‌تان را پر می‌کند
سلام کردن یک فرصت است. مصافحه و سلام کردن و با برادر و خواهرمان، با افراد جامعه‌مان، با برادارن و خواهران دینی‌مان، با همه اهل عالم، حتی کسانی که نمی‌شناسیم سلام کردن چه حال خوبی می‌دهد. سلام! من دوست دارم این جا بنشینم و بگویم سلام. نه! دوست دارم بلند شوم و بگویم سلام. سلام دوست عزیز. تمرین کنید. تمرین سلام کردن!
 بعد از این که سلام کردیم اتفاق جالبی که می‌افتد حتی اگر انرژی ما هم پایین باشد، اگر سلام اول را بگوییم جیب‌مان حتی اگر خالی هم به نظر برسد، پر است؛ البته سلامی که ثواب بیش‌تر را دارد، نه مثل کسی که منتظر است تا سلام بشنود و بگوید علیک سلام! مثل کسانی نباشیم که گاهی حتی جواب سلام هم نمی‌دهند. چون به خداوند وصل هستیم. ارمغانه‌ای نبرم جز سلام دوست. چون سلام خداوند را در دل شنیدم می‌توانم سلام زبانی خودم را به دیگران هم بدهم.
 
فرصت سلام را از دست ندهید
می‌نشینم و با خودم فکر می‌کنم که در طول روز چه قدر فرصت دارم تا به عزیزانم، به همشهریانم، به همسایگانم؛ به مردم عزیز سرزمینم سلام کنم. آیا یک فرصت عالی نیست که همین امروز قدمی برداریم و سلام کنیم؟
من دوست دارم به تمام اهل عالم بگویم سلام! سلام طبیعت، سلام خوبی‌ها، سلام هستی. این پیامی است که من دوست دارم به همه بگویم. همین الان که ویدئو را پر می‌کردند من به چند نفر که از بالا رد می‌شدند گفتم سلام و آن‌ها با تعجب نگاه کردند. همین تعجب است که شاید در جامعه ما مرسوم نیست. ولی من دوست دارم ما آن را رسم کنیم. جزو آن دسته آدم‌هایی باشیم که همه با تعجب بگویند: «این چه کسی بود که به من سلام کرد، من را می‌شناخت؟ آشنا بود؟ من نشناختم!»
 
با سلام از کائنات انرژی دریافت کنید
می‌خواهم بگویم که کسی که سلام می‌کند معلوم است که خیلی پر است، به جایی وصل است. وقتی من و شما تمرین می‌کنیم به جایی سلام کردن به جایی وصل می‌شویم. می‌گویم که حتی اگر جیبت خالی است، انرژی‌ات پایین است، با سلام کردن انگار از آسمان به شما جریانی پدیدار می‌شود. زیرا شما دارید می‌بخشید.
 وقتی از این طرف عطا می‌کنید، از آن سو هم به شما می‌بخشند، عطا می‌شود. به شما سلامتی عطا می‌شود، به شما انرژی بسیاری می‌دهند زیرا شما دارید نام خداوند را می‌برید. دارید سلام خداوند را به بندگانش می‌رسانید. پس خداوند که این قدر عادل است و این قدر فضل و رحمت دارد،  که وقتی شما با سلام، نام خدا را با دیگران به اشتراک می‌گذارید، و صحبتش را می‌کنید و یک جورهایی حال دیگران را خوب می‌کنید، حتما به شما می‌بخشد و جیبتان را پر می‌کند.
 
سلام یعنی چه؟
سلام یعنی ابتدای سلامتی، یعنی من با تو سالم و سلامت هستم، من تو را دوستت دارم. فکر کنید که پیام سلام چیست، یعنی چه سلام؟ در تمام زبان‌ها این سلام چه قدر زیبا است. از امروز با هم سلام کردن را شروع کنیم تا ببینیم که چه قدر حالمان خوب می‌شود.
خیلی هم این تمرین سخت است. من بارها آن را انجام داده‌ام و این قدر غیرمرسوم است و عمومی نیست و مردم را به تعجب وا می‌دارد که شاید عطایش را به لقایش ببخشیم. اما با این کلیپ می‌خواهم با هم عهد ببندیم که ما جزو دسته آدم‌هایی باشیم که سلام خداوند و سلام دوست را به تمام بندگان خدا برسانیم. این جوری حال ما خوب می‌شود، این جوری وارد تواضع و فروتنی می‌شویم، این جوری عشق الهی در ما جاری می‌شود، این جوری پر از نور می‌شویم تاریکی‌های وجودمان از بین می‌رود.

 

سلام را جاری کنیم
 اگر امروز جیب‌مان خالی است، وضع‌مان خوب نیست، با سلام کردن حالمان خوب می‌شود، مجرای جریان الهی می‌شویم، و مطمئن باشید که برکت‌ها، ثروت‌ها، و سلامتی به ما می‌رسد. اولین ارمغان سلام، سلامتی است. ارمغان سلام، فروتنی است، تواضع است، و آرامش است و عشق است. یعنی: «خدای من پیام داده بودی که من به بندگانت سلام کنم.»
عبادت به جز خدمت خلق نیست           به تسبیح و سجّاده و دلق نیست
خدمتی که ما می‌توانیم به دیگران بکنیم با سلام کردن است، که در پشت آن خیلی حرف است؛ یعنی: «ما مخلصیم، چاکریم، دوستتان داریم، خیلی عاشق‌تون هستیم، با شما هستیم.» سلام و چاق سلامتی باعث می‌شود حال دلمان خوب شود و حال دیگران را خوب کنیم. حال دیگری را خوب کردید خدا حال دلتان را خوب می‌کند. چون خدا خیلی غیور است. خیلی ما را دوست دارد. وقتی می‌گویید الخلق عیال الله، خلق خانواده خدا هستند. وقتی به خانواده خدا سلام کنید، خدا خیلی شاد می‌شود. او خیلی کارش درست است. خیلی غیور است. به قول شکسپیر:
God is good gentleman
خداوند جواب ما رو می‌دهد. جواب من را که می‌دهد! از وقتی که توانستم عشق را جاری کنم، سلام و سلامتی را جاری کنم. با این کلیپ خواستم به شما بگویم در این طبیعت زیبا، در این دشت زیبا، دشتی که صدای بره‌ها، صدای طبیعت، صدای جویباران در این کلیپ می‌اید به شما بگویم سلام. این شکوفه‌ها و این طبیعت زیبا پیام خدا است و سلام خدا به شما است. من دوست دارم با همین امضا به شما بگویم سلام. این دفعه به شما بگویم سلام!

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

دانلود رایگان کتاب «در محدوده صفر»

نویسنده: دکتر جو ویتالی با مقدمه محمد افلاکی
دریافت کتاب
close-link
دوره های ما دارای گارانتی برگشت پول مادام العمر در صورت عدم رضایت است و زمان گارانتی هم پس از  9 ماه از خرید دوره فعال شده و شرط استفاده از گارانتی این است که در درجه اول تمام تکنیک ها را کاملا آموخته باشید و سپس آنها را در زندگی بکار گرفته باشید و اگر نتیجه ای حاصل نشد پس از راستی آزمایی شروط گارانتی مبلغ 2 برابر پولی که پرداخت کرده اید را به شما باز خواهیم گرداند زیرا ما به دوره خودمان ایمان داریم و باور داریم که نتیجه آن قطعی است و ضمن اینکه به برکت پول و رضایت مشتری هم به شدت معتقدیم💯
close-link