مشکلات زندگی با تکیه بر خدا قابل حل است.

            آیا می توان در اوج بدهی های مالی ، خود را از ورشکستگی نجات داد ؟ آیا می توان مشکلات بزرگ زندگی امروز را حل کرد ؟ چگونه ممکن است که بتوانم با این همه بدهی ، خود و خانواده ام را نجات دهم ؟ تجربه من و تجربه دوستانی که از این شرایط نجات یافته اند ، چیست ؟ آیا روشی وجود دارد که بتوانیم سریع بر مشکلات بزرگی که تا به حال نتوانسته ام حل کنم ، پیروز شوم. ما قوی ترین و ساده ترین راه ممکن را امتحان کرده ایم

دانلود ویدیو با کیفیت 360p

45 مگابایت (برای دانلود ویدیو روی لینک کلیک راست کرده و گزینه save link را بزنید)

خواندن این مقاله آموزشی را به تمامی دوستانی که مشکل بزرگی در زندگی شان دارند توصیه می کنیم. سوالاتی پرسیده می شود که من با این مشکل بزرگی که دارم چکاری باید انجام دهم؟ من دچار ورشکستگی های مالی و عاطفی شده ام، من بدهی سنگینی دارم. اگر قصد دارید مشکلات خودتان را حل کنید این نکته را باید مدنظر قرار دهید که ما به تنهایی با ذهنی و اندیشه ای که داریم نمی توانیم این مشکل را حل کنیم. چون اگر می توانستیم حل کنیم دچار این مشکل، بدهی و نگرانی و گرفتاری نمی شدیم.

امروزه یک راه حل وجود دارد، یک نیروی بسیار قوی لازم است

که مشکلات ما را بر طرف کند. آیا حاضرید شروع کنیم؟

راهی که ما به شما پیشنهاد می کنیم و برای اینجانب محمد افلاکی

و بسیاری از دوستان دیگر جواب داده این است که بیاییم

به نیروی مافوق خودمان وصل شویم، به آن نیروی عظیمی

که تمام قدرت ها دست اوست، همه گرفتاری ها، مشکلات و نگرانی ها به دست

او به راحتی حل می شود، خداوندی مهربان بزرگوار.

او همیشه در کنار ماست او مراقب ماست.

فقط مشکلی که وجود داشته این بوده است که ما به او اعتماد نداشته ایم.

ما زندگی مان را به او نسپرده ایم. ولی ما به شما پیشنهاد می کنیم

که اگر همین امروز شروع کنیم و زندگی مان را به او واگذار کنیم مشکلاتمان را حل خواهد کرد.

راه حل چیست؟ چگونه واگذار کنیم؟

به شما دوست عزیز توصیه می کنیم بیاییم هر مشکل،

بدهی و نگرانی که داریم طی یک نامه ای به خدا ،

نامه ای به معشوق، نامه ای به بزرگ ترین قدرت عالم بنویسم و بگوییم

که مشکل های ما این است و ما قادر به رفع آنها نیستیم.

خیلی با ذهنمان، نفسمان، افکار درونیمان تلاش کردیم،

کلاس رفتیم، از مشاور کمک گرفتیم ولی نتوانستیم آن را حل کنیم.

آن نامه را بنویسید و اعلام کنید که من به تنهایی

نمی توانم با قدرت هایی که درون من وجود دارد نمی توانم.

در نزد او اعلام ناتوانی کنیم. و بگوییم خدای مهربان تو بیا و تمام مشکلات مرا حل کن.

در واقع ما به خداوند اعتقاد داریم ولی گاهاً به او اعتماد نداریم

و این اعتماد تو از امروز به بعد است که می تواند مشکلاتت را بر طرف کند.

راهکاری که ما به شما پیشنهاد می کنیم این است

که نامه ای به خدا بنویسید و تمام نگرانی و مشکل هایتان

را در آن قید کنید و همه چیز را به او واگذار کنید. آن نامه

را می توانید به آب بسپارید، در یک جای مقدسی نگهداری کنید،

می توانید آن را جایی بگذارید که بعدها آن را ببینید، یا این که مثل من

بالای قله کوهی به باد بسپارید تا به نحوی این مشکل را از زندگی ام دور کند.

هر روشی که شما اجرا کنید هیچ فرقی نمی کند مهم این است

که نامه ای را که شما می نویسید خداوند حاضر است و

می خواند چون او از رگ گردن به ما نزدیک تر است.

اتفاقی که می افتد این است که وقتی که شما

زندگیتان را به او می سپارید، وقتی شما اعلام کردید

که من به تنهایی قادر نیستم مشکل هایم را حل کنم. از آن لحظه به بعد

خداوند در درون ما متجلی می شود و ایده ای به دل ما می اندازد،

الهامی به ما می شود، کسی سر راه ما قرار می گیرد

و در زندگی ما نشانه هایی از وجود خدا را خواهیم دید.

می بینیم که فردی را در زندگی ما ظاهر می شود،

فکری به ذهنمان می رسد، به قلبمان الهام می شود که من باید

این کار را انجام دهم. ولی تا زمانی که با فکر و ذهن نفسانی

که این مشکلات را ایجاد کرده است می خواهیم مشکلاتمان

را حل کنیم، نمی توانم. ولی وقتی نفسمان را کنار بگذاریم

و به خدای درونمان اعتماد کنیم از آن لحظه به بعد است که او به ما کمک می کند.

دوست عزیز بدون خداوند حل مشکل های زندگی ما غیر ممکن است. دوستانی هستند که دچار ورشکستگی هایی مالی با رقم های متفاوتی شده اند. آیا با قدرت تعقلی که ما داریم قادر هستیم این مشکل را حل کنیم؟ شدنی است؟ اعتقاد اینجانب محمد افلاکی بر این است که اگر ما خداوند را در زندگیمان دعوت نکنیم و معجزه ای در زندگی ما صورت نگیرد به هیچ عنوان مشکلات ما حل نخواهد شد. چون به نوعی تا امروز حل نشده است. ولی از لحظه ای که ما به خداوند توکل کنیم و باور کنیم که او هست و کمکمان می کند آن جاست که نشانه هایی از ظهور خداوند در زندگی و درون ما رخ خواهد داد و آن اتفاقی که منتظرش هستیم رخ خواهد داد.

در داستانی واقعی نقل شده است که روزی مدیر شرکتی که دچار ورشکستگی شده بود در پارکی نشسته بود و احساس کرد که دیگر نمی تواند و فوق العاده ناراحت بود. روی نیمکتی سرش را پایین انداخته بود و مشغول فکر کردن بود. خدایا چکار کنم؟ و در همان لحظه یک پیرمرد خیلی موقری کنار مدیر نشست و گفت: جوان چه شده است؟ می توانم سوال کنم که مشکلت چیست؟ و جوان شروع به تعریف کردن کرد. پیرمرد بعد از شنیدن حرف های مرد جوان گفت من به تو کمک خواهم کرد و چکی نوشت و به جوان داد و گفت که برو و مشکلت را حل کن و یک سال دیگر بیا و روی همین نیمکت بدهی من را تسویه کن. جوان دید که پیرمرد یک چک به مبلغ پانصد هزار دلار به او داده است که امضای راک فلر یکی از ثروتمند ترین مردان دنیا روی آن است. خیلی خوشحال شد و گفت من با پانصد هزار دلار قادرم تمام مشکلاتم را حل کنم و اتفاقی که افتاد این بود که حرکت کرد و انرژی و شوقی گرفت و  قبل از این که چک را نقد کند گفت خوب است این چک را یک جای امنی بگذارم و چون خیالش راحت بود یک انرژی عجیبی گرفت. شروع کرد با طلبکارانش صحبت کرد. و به پشتوانه آن چک انگیزه پیدا کرد و گفت بگذار قبل از خرج کردن چک خودم را امتحان کنم. با طلبکارانش صحبت کرد، سفارش، خدمات و محصولات جدید را ایجاد کرد و شروع به تعامل کرد و چون به یک انرژی وصل بود که از چک ناشی می شد باعث شد اتفاقی عجیبی در زندگی برایش بیفتد و تمام بدهی هایش را تصویه کرد و مشکلاتش برطرف شد.

جالب این جا است که آن چک را هم خرج نکرد و با خود گفت یک سال بعد می روم و چک را  به راک فلر باز می گردانم. روز موعود فرا رسید، وقتی که رفت روی نیمکت نشست و آن پیرمرد هم آمد و چک را را به او داد و تا خواست داستان را تعریف کند، پرستاری آمد و پیرمرد را گرفت و گفت: آقا ببخشید این پیرمرد که شما را که اذیت نکرد جوان با تعجب گفت: نه. پرستار گفت: این پیرمرد دیوانه است و از دیوانه خانه فرار کرده است و فکر می کند که راک فلر است و به همه اعلام می کند که من راک فلر هستم. بله آن پیر مرد راک فلر نبود. چکی که آن جوان گرفته بود چکی بود که هیچ اعتباری نداشت ولی آن اعتمادی که به این چک کرده بود باعث شده بود آن جوان را نجات دهد.

حالا تصور کنید که ما بزرگترین راک فلر عالم، خدای مهربان که پادشاه دنیا است، صاحب تمام گنجینه های جهان هستی است را در اختیار داریم و به ما می گوید از رگ گردن به شما نزدیک ترم. خداوند می گوید بخوانید مرا تا اجابت کنم شما را. ولی ما در صحرای فقر به سر می بریم چون باور نکرده ایم که خداوند یک چک چند میلیون دلاری در جیبمان قرار داده است. از لحظه ای که به اعتماد کنیم و شروع به عشقبازی با او بکنیم و قادر خواهیم بود تمام مشکلاتمان را حل کنیم و بعد یک روزی که بدهی های خودمان را تسویه کردیم آن روز خواهید فهمید تمام این ها نشانه هایی بوده که شما به خداوند نزدیک شوید.

دوست عزیز یادمان باشد بدهی، مشکلات و ورشکستگی مالی ما یک راهی بوده است که ما به خدای خود توکل کنیم. همان طوری که خداوند اشاره کرده (( من یتوکل علی الله و هو حسبه)) هر کس به خداوند توکل کند، پس خداوند برای او کافی است. در نظر بگیرید بهترین وکیل عالم به دنبال پیگیری امورات و احقاق حق شما در جهان هستی است او کسی نیست جز خداوند لطیف.

به معنی و ظاهر کلمه توکل دقت کنید، توکل یعنی تو به کل وصل می شوی. تو به کل هستی به کل گنج های عالم متصل می شوی و تمام مشکلاتت مرتفع خواهد شد. چرا باید نگران باشیم شما می توانید بر مشکلاتتان فائق شوید و این یک امتحان برای ماست. در واقع ما به خاطر گرفتاری هایمان و از روی ناچاری به ریسمانی چنگ زده ایم و ما چاره ای جز توکل و سپردن زندگی به جز به خداوند نداریم. با گرفتن این ریسمان مشکلاتمان حل خواهد شد بدهی ها ما پرداخت می شود. اگر ما ریسمان الهی را پیدا کنیم، دیگر دلمان نمی خواهد آن را رها کنیم ما عاشق خدا می شویم. بدانید که بدهی، مشکلات، گرفتاری و ورشکستگی امروز ما فرصتی است که ما را به خدا برساند. یکی از دوستان با من درد دل می کرد و می گفت که دچار یک ورشکستگی 20 میلیون تومانی شده ام.  من این صحبت را برای او کردم و گفتم با این 20 میلیون تو به خدا می رسی و وقتی به خدا رسیدی متوجه می شوی که خیلی برای ما ارزان حساب شده است. شما با 20 میلیون به خدای خود توکل می کنید و به او نزدیک می شوید. و از آن به بعد از این ریسمان در زندگی تان استفاده می کنید. اگر بدهی و مشکلات با هر رقمی باشد،  مطمئن باشید خداوند توان آن را هم به ما داده است. در واقع اصلا قرار نیست توانش در ما وجود داشته باشد توان پرداخت و برطرف کردن این مشکل در وجود نازنین خداوند است. اوست که می آید و ما را نجات می دهد و ما را به سمت خودش می برد.

یادتان باشد اگر قصد استفاده از قانون جذب برای حل مشکلتان را دارید، کلید قانون جذب این است که شما باید حس خوبی داشته باشید این احساس شماست که به جهان هستی سیگنال ارسال می کند و نکته ی مهمی که وجود دارد این است که وقتی ما در چالش بدهی و مشکلاتمان گیر می کنیم نباید ناامید شویم. چون نا امیدی از رحمت خداوند بزرگترین گناه کبیره است، چون نا امیدی حس بدی ما در ما ایجاد می کند، چون نا امیدی بر مشکلاتمان می افزاید. عکس نا امیدی معنای توکل و واگذاری امور به خداست، شما می گویید من کسی را دارم که تمام مشکلات مرا حل خواهد کرد و این یعنی امید، امید به رحمت خداوند. همان طور که نا امیدی گناه کبیره است امیدواری بزرگترین فضیلت و بزرگترین رحمت و بزرگترین عبادت است.

شک نکنید به خاطر این فضیلت، عبادت و امیدواری به رحمت خداوند تمام مشکلات شما حل خواهد شد. من خودم محمد افلاکی بدهی و ورشکستگی را تجربه کرده ام و وقتی نامه ای به خدا نوشتم، توانستم راه حل های الهی را ببنیم و بعد از آن که زندگی خودم را به خداوند واگذار کردم همه چیز درست شد. یقیناً برای شما عزیزان هم همین گونه خواهد بود، شک نکنید خداوند در وجود ما هست ولی شیطان درونی من، نفس درونی من به من میگوید نمی شود، نمی توانی، در وضعیت بدی قرار گرفته ای، تو بدهی ات بیش از این هاست و وقتی حرف شیطان درونی را باور می کنیم حالمان بد می شود، احساس بدی پیدا می کنیم و این احساس به جهان هستی ساطع می شود و ارتعاش احساس بد ما به جهان هستی ارسال می شود و منجر به بدهی بیشتر ، گرفتاری بیشتر و همین جور مشکلات بیشتر بیشتر می شوند.

اما از لحظه ای که باور کنیم و توکل پیشه کنیم و خودمان را کنار بگذاریم و بگوییم ای نفس اگر فکر می کنی من مشکلی دارم باید بدانی که خدای رئوفی هم دارم که او حلال مشکلات من است. نظامی زیبا اشاره می کند که:

اگر در چاه بینی پایه ی خویش      سعادت نامه ی یوسف بنه پیش

عزیز مصر به با وجود برادران خود از قعر چاه برآمد و به اوج جاه رسید. ما هم داستانی شبیه به یوسف داریم. در اوج مشکلات و در ته چاهیم و بدانید که باید سعادت نامه یوسف را پیش رویمان قرار دهیم و مطمئن باشیم و باور کنیم که قرار است از این چاه رهایی یابیم و در زندگی خودمان عزیز مصر شویم. مشکلات برای ما بهانه ای هستند که به خدای خود برسیم که بتوانیم و ببینیم که این مشکل بزرگ را می توانیم حل کنیم و بدهی هایمان با هر رقمی که باشد را می توانیم پرداخت کنیم نه با توان خودمان با توان الهی.  به یک جایی وصل می شویم که یقین پیدا می کنیم ثروت مند عالم هستیم. ما غنی به ذات هستیم.

دوست عزیز حل مشکل امروز من تو  بدون خداوند محال است. با نفس درونی، با فکر و ذهن محاسبات عاقل دنیوی که خودمان هستیم نمی شود. ما باید یک انسان الهی باشیم، ما باید راه حل معنوی را برای مشکل زندگی یمان پیدا کنیم تا بتوانیم بر تمام مشکلات پیروز شویم. مطمئن باشید او از رگ گردن به ما نزدیک تر است. او بیشتر از ما راغب است به ما کمک کند چرا چون دوست دارد مثل یک مادر محبت خودش را نسبت به فرزندش ابراز کند مشکل اینجاست که ما پنهان شده ایم چون ما خود را از دسترس او خارج کرده ایم نمی توانیم حضور گرمش را احساس کنیم.

در پایان دوست دارم به این نکته اشاره کنم که از همین الان شروع کنیم و نامه به معشوق ازلی بنویسیم و قید کن من این مشکل را دارم این گرفتاری، این ورشکستگی را دارم یا هر مشکلی که دارید بنویسید و برای خداوند خود به نوعی ارسال کنید. نامه را بین صفحات قرآن بگذار، آن را به آب بسپار یا هر روشی که حس خوبی به شما می دهد، فرقی نمی کند و از لحظه ای که نامه را نوشتید احساس کنید یک نیرویی وجود دارد و شما دیگر خودتان را کنار بگذارید و خدا را به زندگی تان دعوت کنید. وقتی نفس درونی من کنار برود و احساس کنم که راک فلر واقعی پشت زندگی من وجود دارد که یک چک چند میلیون دلاری درون خزانه زندگی من گذاشته است دیگر آن موقع قادر خواهم بود با طلب کارها صحبت کنم، مشکلاتم را حل کنم چون خداوند است که راه حل را به من پیشنهاد می دهد ما چاره جز این نداریم. بعد از رفع مشکلمان متوجه می شویم که این موقعیت خودش یک فرصتی بوده است که خودش را درک کنیم و سپاس گذاری می کنیم.

روزی خواهد رسید که به مشکل امروزتان می خندید می گویید خدایا شکرت که آن مشکلات را سر راه من قرار دادی که من تو را پیدا کنم. سپاس گذارم که  نه  تنها گرفتاری من را حل کردی بلکه من تو را هم پیدا کردم. من دیگر تو رها نخواهم کرد و قادر خواهم بود مشکلات بزرگتر از این را با پشتیبانی تو حل کنم. شاید ما بتوانیم با نفسمان قدری از مشکلات را حل کنیم ولی باخداوند به گنجی خواهیم رسید که همه مشکلات خودمان، اطرافیان و دوستانمان را حل کنیم. و این راه درست و پاکی است که 124 هزار پیغبر به ما گفته اند بیا، بیا به سمت خدا تا ببینی خداوند چه چیزی برایت مقدر کرده است. خداوند می گوید یک قدم به سمت من بیا تا باقی قدم ها را من برایت بردارم. پ اولین حرکت ما باید اعتماد قوی و توکل محکم به خداوند باشد و به هر شیوه ای که تو می توانی به او توکل کن و از لحظه ای که توکل کردی بدان که او با توست، البته نکته ظریفی هم وجود دارد که وقتی ما همه چیز را به خدا می سپاریم لحظاتی می رسد که نفس و شیطان جلو می آید می گوید کدام خدا؟ خدایی که تو او را نمی بینی، چطور می خواهی زندگی ات را به او واگذار کنی و احساس ما این گونه خراب می شود. اشکالی ندارد دوباره برگرد، شما هر لحظه که آن انرژی مثبت درونی را احساس کنید، آن موقع است که راه حل ها برای تو ظاهر می شود، آن موقع است کسانی که باید در مسیرتان قرار می گیرند، تماسی که باید با شما گرفته می شود. ایرادی ندارد هر چه قدر هم که این نفس دوست دارد خرابکاری بکند بگذار بکند. ما زندگی مان را به خدا واگذار می کنیم اگر در لحظاتی هم این واگذاری را پس می گیریم و دوباره می خواهیم با عقل ناقص دنیوی خودمان مشکلات را حل کنیم در حالی که مطمئناً قادر نخواهیم بود. این را بدانید این یک مسیر، یک سیر و سلوک برای ماست و تا پایان عمر ما باید عاشق خداوند باشیم و با او عشقبازی کنیم و بدانیم که این مشکلاتی که به ما داده راه حلش پیش خودش است و همه این ها بهانه ای بوده تا این که ما به او برسیم.

دانلود متن به صورت PDF

مشاهده ویدئوهای بیشتر