سن ازدواج ،بهترین سن برای ازدواج چه سنی است؟

سن ازدواج

اگر فکر می کنی که سن ازدواج تو بالا رفته باید بدونی که سخت در اشتباهی و توصیه می کنم حتما این ویدئو را ببین تا بفهمی این تفکر اشتباه چگونه باعث تاخیر در امر ازدواج تو میشود و این ارتعاش منفی چگونه به من و تو خیانت می کند. شما تا 99سالگی جوان هستید و ازدواج خیلی از افراد خوشبخت دنیا بالاتر از سن 40سالگی به انجام رسیده است پس نترس و بدان که خدا حواسش به تو هست فقط اگر خودت ناامید نشوی و بیخودی نترسی
 
دانلود ویدیو با کیفیت 360p
30 مگابایت (برای دانلود ویدیو روی لینک کلیک راست کرده و گزینه save link را بزنید)
وای سن ازدواج من بالا رفته است، 35 سالم شده. من تعدادی ویدیو در مورد عشق و نیمه گمشده تولید کرده بودم و در آن اشاره کردم حتماً یادت باشد نترسی و ترس را از خودتان دور کنید، ارتعاش ترس باعث می‌شود که آن چیزی که باید برای تو اتفاق بیفتد از تو دورتر بشود. خیلی از دوستان سوالاتی از من پرسیدند، خیلی از خانم‌ها و آقایان می‌گفتند که سن ازدواج ما گذشته است، انگار کسی سراغ ما نمیاد، انگار من شادابی اولیه را ندارم.
در پاسخ به سوال این دوستان باید بگم که استاد عزیزم
دکتر الهی قمشه‌ای جمله بسیار قشنگی را در ذهن من حکاکی کرده است
و من این جمله را تا پایان عمر پذیرفته‌ام و آن را اجرا می کنم،
و می خواهم آن را به شما هم بگویم، استاد عزیزم میگه همه
ما تا سن 99 سالگی جوان هستیم. شما چند ساله هستید؟
35 ساله، 40 ساله هستید. خیلی از افراد هستند
که در سن 45 سالگی یک ازدواج بسیار موفق داشتند که کسی
که در 25 سالگی این ازدواج را تجربه نکرده است.
چرا تو فکر می‌کنی که از سن ازدواجت گذشته است، دوست عزیز
من اگر شما الان 35 یا 40 ساله هستید تازه پخته‌تر شده‌اید
و جوان بی‌تجربه نیستید، و آقایی که می‌خواهد با شما
خانم محترم ازدواج کند مطمئن باش درک می کند که تو پخته‌تر از قبل شده‌ای
و یک انسان ایده‌ال برای زندگی خواهی بود. حتی ممکن است یک آقای پولدار
شما دوست عزیز را که 38 یا 39 ساله هستید برای ازدواج انتخاب کند
و از آن جوانی که تازه کار هم نداشته باشد بهتر باشد.
همه این مثال‌ها را می زنم تا بگویم ذهنیتان را نسبت به ازدواج عوض کنید. وای وای از سن ازدواج من گذشته، این جملات معنایی ندارند. بزرگترین مرد عالم حضرت رسول با بانو خدیجه ازدواج می‌کند و چیزیکه تاریخ به آن اشاره می‌کند حضرت خدیجه 40 ساله و رسول خدا بین 25 تا 30 ساله بوده‌اند منظور این که حضرت خدیجه در سن 40 سالگی ازدواج می‌کند و ثروت عظیمش را در خدمت اسلام قرار می‌دهد. این تعریف‌های ذهنی که گاهاً در اجتماع و در ذهن ما شکل گرفته است که وای سن ازدواج من گذشته است، نه به نظر من اصلا درست نیست، این ترس و ارتعاش بی دلیل را کنار بگذارید، و بگویید خدای مهربان من قرار است کسی را که نیمه گمشده من است و من را کامل می‌کند و من به واسطه آن فرد به خدا خواهم رسید، در مسیر زندگی‌ام قرار خواهد داد.
ازدواج‌هایی است که در سن 25 سالگی بین دو جوان شکل می‌گیرد
و بعد از مدتی کوتاه به همراه یک بچه طلاق می‌گیرند، شما آمار طلاق‌ها
را نمی‌بینید، تو که ازدواج نکرده‌ای و طلاق هم نگرفته‌ای خیلی موفق‌تر
از جوانی هستید که ازدواج کرده و الان طلاق گرفته است.
خدا به شما یک لطف بیشتری عنایت داشته است. چرا از این زاویه
به موضوع نگاه نمی‌کنید. اگر ازدواج نکرده‌ای حتماً خداوند شرایط ازدواج
بهتری را برای شما درنظر گرفته است، و این اتفاق حتماً در زندگی شما رخ می‌دهد.
بعضی‌ها می‌گویند مسایل پزشکی و بحث بچه‌دار شدن در سن بالا هم وجود دارد. من کاری به این مسائل ندارم در قرآن ابتدای سوره مریم اشاره می‌کند به راز و نیاز حضرت زکریا با خدا که بعد از مرگم کسی را ندارم و طبارم از بین خواهد رفت، و خدا نوید بچه دار شدن به او می‌دهد و حضرت یحیی را به او عطا می‌کند. پس اگر به نوعی من و تو بخواهیم اصل این‌همانی کوانتومی را داشته باشیم تو حضرت خدیجه زندگی خودت باش، یعنی فکر نکن که سن ازدواج تو بالا رفته است و به این فکر کن که بانوی مکرم اسلام در سن 40 سالگی ازدواج می‌کند و به عقد بزرگترین مرد عالم در‌می‌آید.
پس مطمئن باش از طبار حضرت رسول جوانی بسیار عاشق، مومن، و با اخلاق خوب محمدی خواهد آمد و تو را خوشبخت خواهد کرد. و باورهایی مثل وای اگر سن ازدواج من بالا رفته، بچه دار نمی‌شوم را کنار بگذار، حضرت زکریا و یحیی را نمی‌بینیم که در کهن سالی بچه دار می‌شوند. پس سعی کن این باورهایی که وای سن ازدواج من بالا رفته را کنار بگذاریم و به یقین می‌گویم اگر ترس‌تان را کنار بگذارید به زودی معشوق تان متجلی خواهد شد.
خیلی ها میگن ما تا مرحله خواستگاری تا مرز بله برون هم پیش می‌رویم ولی همه چیز به هم می‌خورد چرا، چون من و تو می‌ترسیم. روی بحث ترس خیلی باید کار کنیم. من در دوره پاکسازی پیشرفته و فوق ‌پیشرفته روی مبحث پاکسازی ترس درونی عمیقاً کار می‌کنم. ولی همین الان به شما می‌گویم برای موفقیت، ازدواج خوب، ثروتمند شدن و دعوت فراوانی و نعمت راهی جز کنار گذاشتن ترس خود ندارید. ارتعاش ترس تو باعث می‌شود همان جوان عاشق، همان مرد پخته‌ای که قرار است شما را خوشبخت کند از شما دورتر بشود. ولی وقتی امید به رحمت خداوند داشته باشی، که خداوند برای تو همسری ایده‌ال را خواهد فرستاد، که قرار است شما را کامل کند و نیمه گمشده شما باشد، آن وقت مطمئن باش او در زندگی شما متجلی خواهد شد.
شک و تردید به من و شما خیانت می‌کند و یادت باشد که ما باید ترس‌ها و ناامیدی‌هایمان را کنار بگذاریم و عاشقانه باور کنیم که خدای مهربانی هست و به ما کمک خواهد کرد و این انرژی و حس مثبت را به جهان هستی ساطع کنیم تا ببینیم این کائنات چقدر چیزهای قشنگی به ما عطا خواهد کرد، بهترین نیمه گمشده، بهترین ثروت، بهترین برکت، بهترین سلامتی و هر آنچه که ما به دنبال آن هستیم.

دانلود متن به صورت PDF

مشاهده ویدئوهای بیشتر

3 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.