کنکور را با آرامش بیشتر و نتیجه ای بهتر بگذرانیم

کنکور را با آرامش بیشتر و نتیجه ای بهتر بگذرانیم
5/5
فهرست عناوین این مقاله
5
(1)
در این ویدئو یک نگرشی معنوی را نسبت به کنکورخواهیم آموخت که این نگرش عالی بیشتر استرس های ما را در این آزمون می کاهد و عملکرد ما را هم به شدت افزایش خواهد داد. متاسفانه خیلی از افرادی که نگران نتیجه کنکور خودشان و یا عزیزشان هستند خبر ندارند که با این نگرانی چه انرژی معیوبی را برای قبولی شان ارسال می کنند و برای اینکه بتوانیم این استرس و نگرانی مضر را پاکسازی نماییم نیاز به یک دیدگاه معنوی داریم
 
سلام به شما کاربران، افراد بسیاری برای موفقیت در کنکور استرس دارند و خانواده های افراد کنکوری که کاربران عزیز کانال و سایت ما هستند از ما تقاضای کمک کردند و بر خودم دانستم که مطالبی را بیان نماییم تا با آنها احساس همدلی کنم. هدفمان از کنکور چیست؟ چرا نگران آن هستیم. من تا سال سوم دبیرستان همیشه شاگرد اول رشته ریاضی فیزیک نظام قدیم بودم و در سال 74 دیپلم خود را گرفتم و در کنکور در رشته مهندسی مکانیک قبول شدم ولی به دانشگاه نرفتم.
در دانشگاه اصفهان با همراهی استاد مشرف جوادی، که در آمریکا، در رشته مدیریت تحصیل کرده بودند، پروژه ای را در مورد نرم افزار بیوریتم انجام دادم که ایشان ناظر پروژه من برای ثبت اختراع بود. دانشجویان استاد، از من می پرسیدند چه تحصیلاتی دارید؟ و من پاسخ دادم که مدرک دیپلم دارم. آقای دکتر این جمله قشنگ را به من گفتند که اگر شما دانشگاه می آمدید و درس می خواندید، پروژه به این عظیمی را نمی توانستید انجام دهید و به دانشجویان گفتند: این فرد فرصت لازم را داشته و با علاقه به سراغ تجارت و کسب و کار رفته است و ماه ها و سالها روی این پروژه کار کرده و توانسته این پروژه بزرگ را به انجام برساند.
تا مدتها از معلم های دبستان، راهنمایی و دبیرستان شهرمان به نوعی فرار میکردم چون همه آنها انتظار داشتند که من در بهترین دانشگاه و رشته مهندسی قبول شوم. رشته و دانشگاه مورد علاقه من معماری دانشگاه شهید بهشتی بود که در آن قبول نشدم. ممکن است شما خودتان یا فرزندتان برای آزمون کنکور دائما استرس و نگرانی داشته باشید که فرزندتان در چه رشته ای قبول میشود. آیا این مقدار استرس لازم است؟ با وجود دانشگاه های دولتی، آزاد و غیر انتفاعی و … تعداد صندلی های خالی دانشگاه ها نسبت به تعداد داوطلبان افزایش پیدا کرده است و به نوعی کنکور مفهوم آنچنانی ندارد که نگران آن باشیم.
رشته مورد نظر من معماری دانشگاه شهید بهشتی بود ولی بعدها با دوستی آشنا شدم که در رشته معماری درس خوانده بود و من در پروژه فوق لیسانسش در کنارش بودم و او را همراهی میکردم، در انتهای پروژه، خدا را شکر کردم که در رشته معماری قبول نشدم. معماری رشته ای بود که من فکر میکردم رسالت من در این رشته است، در صورتی که اینطور نبود. اگر در کنکور موفق نشدید، هیچ اتفاقی نمی افتد و حتما خداوند راه بهتری را برای شما قرار میدهد.
مطالب بسیاری مربوط به بحث کنکور وجود دارد که من به صورت کوتاه مباحثی را خدمت شما عرض مینمایم. به کسانی که درگیر امتحان کنکور هستند پیشنهاد میکنم که آمار ثروتمندان دنیا را جستجو کنند. من چند روز پیش تصویری را دیدم که نشان دهنده بررسی رشته تحصیلی صد نفر از ثروتمندان دنیا بود و جالب این بود که افراد بسیار کمی در رشته های مهندسی، حقوق و پزشکی تحصیل کرده بودند و افرادی که اصلا دانشگاه نرفته بودند و تحصیلات آکادمیک نداشتند، اکثریت درصد را به خود اختصاص میدادند.
اگر به صد نفر اول ثروتمندان دنیا، نگاه کنیم متوجه میشویم هیچ کدام از آنها تحصیلات دانشگاهی نداشتند. رابرت کیوساکی یک کتاب جالبی دارد که در آن علت اینکه چرا افراد زرنگ کارمند میشوند و برای افراد تنبل کار میکنند و همیشه افراد تنبل، ثروتمند می شوند را بیان میکند. درس خواندن در رشته های دانشگاهی بسیار عالی است و اتفاق بزرگی می باشد. من درس بازاریابی اینترنتی را در کنار استادی خواندم که ایشان کارشناس ارشد اکترونیک از دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی و رتبه اول یا دوم دانشگاه بوده ولی با این تحصیلات، بازاریابی تدریس میکند که مرتبط با رشته دانشگاهی ایشان نیست. این استاد یکی از بهترین اشخاص در ایران است که در حوزه بازاریابی اینترنتی فعالیت میکند.
تصمیم بگیریم سوار قایق خوشبختی شویم و همیشه شاد باشیم. بسیاری از افراد تحصیل کرده در شغلی کار میکنند که مرتبط با رشته شان نیست ولی ثروتمند زیادی را کسب میکنند. در دانشگاه چیزی به ما داده نمیشود که با آن بتوانیم پولدار، خوشبخت و سعادتمند شویم. افرادی مانند: بیل گیتس، استیو جابز، آنتونی رابینز و مارک زاکر برگ هیچ کدام تحصیلات دانشگاهی نداشتند، پس دانشگاه رفتن منوط به موفقیت نیست و افراد زیادی برای چنین اشخاصی کار میکنند.
 فکر نکنیم که حتما فرزندان ما باید در کنکور قبول شوند. به نظر من باید از امروز اهدافمان را متعالی تر کنیم و به خداوند بگوییم ما موفقیت خود را نمیدانیم، کمکمان کن زیرا تو همه چیز را میدانی. شاید رشته ای که فکر میکنیم، در آن موفق میشویم رشته ای نیست که خداوند ما را برای آن خلق کرده باشد و به نوعی رسالت ما در آن رشته نیست. پس نیت و مدل هدفمان را تغییر دهیم و بگوییم خدایا ما میخواهیم در دانشگاه تحصیل کنیم تا به کمال و علم برسیم.
انتخاب رشته را به صورت عالی انجام میدهیم و آنچه که مورد علاقه مان است را انتخاب میکنیم ولی اگر در آن رشته را قبول نشدیم، مطمئن باشید شاید قرار است در رشته پذیرفته شده، موفق شویم. مادری را چند روز پیش در کلاسی دیدم که استرس فراوانی برای آزمون کنکور فرزندش داشت و میگفت شمارش معکوس است و فرصتی برای درس خواندن نیست، چه کاری انجام دهم؟ من به این مادر گرامی گفتم: شما در حال انتقال استرس به فرزندتان هستید و کاری که باید انجام دهید این است که استرس خودتان را کنترل کنید.
به طور مثال کسانی را میتوانیم بیابیم که در رشته نرم افزار تحصیل نکرده اند، ولی جزو بهترین برنامه نویسان هستند، در صورتی که افرادی که ارشد رشته نرم افزار هستند، چیزی از برنامه نویسی نمیدانند و این مسائل با هم تناقض دارد. دانشگاه مهارت و دانش لازم برای موفقیت و ثروتمند شدن را به طور کامل در اختیار ما قرار نمیدهد. مارک توئین یکی از بزرگترین اساتید میگوید: من هرگز نمیگذارم دانشگاه رفتن، جلوی تحصیلاتم را بگیرد یعنی دانشگاه رفتن، به نوعی وقت من را تلف میکند.
همه با هم استرس کنکور را کنار بگذاریم و اهدافمان را معنوی کنیم و به خدای مهربان بگوییم ما این آزمون را میدهیم و دوست داریم در رشته ای قبول شویم که تو از ما راضی باشی و آن رشته، رشته ای باشد که ما را به تو برساند. در بحث کنکور باید توکل کنیم و به قول حافظ شاعر بزرگ کشورمان:
 تکیه بر تقوا و دانش در حقیقت کافریست           راهرو گر صد هنر دارد توکل بایدش
در طریق الهی بر تقوا و دانش نباید تکیه کرد و باید به خداوند توکل کنیم و مطمئن باشید کسانی که توکل بیشتری دارند به میزان زیادی به آنها عطا میشود زیرا آنها دقیقا یک برنامه الهی را برای خود داشته اند. چرا گاهی اوقات فکر میکنیم فقط یکبار آزمون کنکور را میدهیم، در صورتی که ما هر روز در کنکور این عالم شرکت میکنیم و روزانه از ما امتحان میگیرند. خداوند هر روز ما را در آزمون الهی خودش قرار میدهد.
بهتر است همیشه به فکر کنکور اصلی مان باشیم یعنی کنکوری که هر روز در آن شرکت میکنیم. شکسپیر میگوید: خدا مرد خوبی است. خداوند در آزمون این عالم، اجازه پاک کردن اشتباهات را به ما داده است. خداوند کتاب راهنما یعنی قرآن و پیامبران را برای هدایت ما فرستاده است تا به بهترین شکل در مسیر زندگی قرار بگیریم. ما باید در کنکور زندگی و سعادت دنیوی و اخروی قبول شویم. من با دانشگاه رفتن مخالف نیستم و میگویم باید درس بخوانیم ولی استرس زیادی را نداشته باشیم.
وقتی استرس را کنار میگذاریم و به خدا توکل میکنیم در این صورت توکل وجودیمان به خداوند افزایش می یابد و آرامش میگیریم. با کنار گذاشتن استرس عملکرد ما در روز کنکور بیشتر خواهد شد ولی با داشتن استرس هرگز به موفقیت دست پیدا نمیکنیم. فرمول موفقیت در کنکور این است که تمام استرسهایمان را به خدا بسپاریم و دستمان را روی قلبمان بگذاریم و نوازشش کنیم و بگویم: أَلَا بِذِكْرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ،  آگاه باشید که با یاد خدا دلها، آرام میگیرد.
اگر میخواهیم در آزمون کنکور قبول شویم، خداوند حتما به ما کمک میکند و وقتی به او توکل کنیم، بهترین رشته، دانشگاه و شهری که ما را به خودش نزدیکتر سازد را در اختیار ما قرار میدهد، جایی که ما را به سر منزل مقصود میرساند و خداوند ما را در آغوش میگیرد و حتما ما در آن مکان سعادت دنیا و آخرت را احساس خواهیم کرد. استرس را از خود دور کنیم و أَلَا بِذِكْرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ را دائما در قلبمان تکرار و ایجاد کنیم.
کنکور ما هر روز، هر لحظه و هر ثانیه برگزار میشود و خداوند با دادن فرصت پاکسازی غلط ها و اشتباهات، سعادت دنیا، ثروت، فراوانی، آرامش و شادی در زندگی دنیوی به ما میدهد و در آخرت نیز ما را عاقبت بخیری و سعادتمند میکند. در پایان روز به سوالات کنکور الهی نگاه کنیم و فرقی نمیکند چه دین ومذهبی داشته باشیم به هر حال راه هدایت الهی را پیدا خواهیم کرد و حتی در این مسیر میتوانیم از بزرگی کمک بگیریم تا راهمان را اصلاح نماییم. با قرار گرفتن در مسیر صحیح زندگی، تمام غلط های گذشته ما پاکسازی میشوند.
دانشمندانی وجود دارند که در بهترین رشته ها درس خوانده اند ولی بمب های اتمی درست کرده اند و با آنها جان هزاران نفر را گرفته اند. آن دانشمند تحصیل کرده است ولی آیا این نوع درس خواندن او را عاقبت بخیر کرده است؟ او در دنیا و آخرت سعادتمند نخواهد بود. دعا میکنم در رشته ای قبول شوید که آن رشته، شما را به خداوند برساند زیرا با رسیدن به خدا، چون که صد آمد نود هم پیش ماست، زیر مجموعه سعادت دنیا و آخرت را به دست می آوریم. خیلی دوستتان دارم، شاد و پرانرژی باشید، خدانگهدار.       
مشاهده ویدئو های بیشتر

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا: 1

5 دیدگاه در “کنکور را با آرامش بیشتر و نتیجه ای بهتر بگذرانیم

 1. ساره اسکندری گفت:

  عالی ممنون آقای افلاکی عزیز

 2. زهرا توولی گفت:

  اژ محبوبم ممنونم..از شماهم سپاسگزارم

 3. علی فرح بخش گفت:

  سلام آقای افلاکی راستش من امروز دل سردازهمه چیز توتلگرام شماراپیداکردم چنتاازکلیپهاتونادیدم 100درصدباورم نشدولی انصافاحالم بهترشد

 4. مریم صاحب هوش گفت:

  سلام خدا قوت آقای افلاکی من فیلم های شما را از طریق کانال نگاه میکنم نمیدونم باید چطوری تشکر کنم بنده چند سال پیش با قانون راز آشنا شدم واز اون موقع ارامش درونی بیشتری پیدا کردم تا این که کانال شما نمی دونم چطوری دستم اومد و متوجه شدم که حرف هاتون مهر تاییدی بر قانون جذب و سپاسگذاری هست حرف های شما خیلی خیلی خیلی به دل می شینه من چند نفر از اشناهایم که ناامید از زندگی بودند رو با کانال شما آشنا کردم که حالا حالشون خیلی بهتره حیف
  که وسعم نمیرسه آموزشهای دیگه ای رو که باید هزینه کنم دریافت کنم ولی به هر حال من به نوبه خودم از شما سپاس گذارم و از خدای خودم همیشه
  ممنونم امیدوارم سلامت باشید و به کارتون ادامه بدید حرف هاتون رو دنبال میکنم چون خیلی به آدم انرژی میده واقعا واقعا خدا قوت خدا قوت

 5. زهرا بیتا آزادی گفت:

  ازاینکه اجازه دادی به این حقیر سپاسگزارم من خیلی تنها افسرده و شکست های زندگی خمیده ام کرده است ا روزم بود ازشما کمک بگیرم د دل کنم الهی استاد شما همکاران محترم خیر این دو دنیا نصیبتان شود خیر دوستتو ن دارم قلبم فدای همتون.
  زهرا(بیتا)آزادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

دانلود رایگان کتاب «در محدوده صفر»

نویسنده: دکتر جو ویتالی با مقدمه محمد افلاکی
دریافت کتاب
close-link
دوره های ما دارای گارانتی برگشت پول مادام العمر در صورت عدم رضایت است و زمان گارانتی هم پس از  9 ماه از خرید دوره فعال شده و شرط استفاده از گارانتی این است که در درجه اول تمام تکنیک ها را کاملا آموخته باشید و سپس آنها را در زندگی بکار گرفته باشید و اگر نتیجه ای حاصل نشد پس از راستی آزمایی شروط گارانتی مبلغ 2 برابر پولی که پرداخت کرده اید را به شما باز خواهیم گرداند زیرا ما به دوره خودمان ایمان داریم و باور داریم که نتیجه آن قطعی است و ضمن اینکه به برکت پول و رضایت مشتری هم به شدت معتقدیم💯
close-link