چگونه شکرگزاری دریچه رحمت و برکت را در زندگی می گشاید؟!

5/5
فهرست عناوین این مقاله
3.5
(47)
در این کلیپ محمد افلاکی مدرس پاکسازی کوانتومی راجع ناشکری صحبت می کند و همچنین به یکی از بزرگترین گناهان خود اعتراف می کند و از خدای مهربان بابت این گناه بزرگ طلب بخشش می کند؛ این نگرش را می توانیم در زندگی خود تعمیم دهیم و متوجه شویم که ” چرا هر چی سنگه ماله پای لنگه ” و اینکه چرا گاهی اینقدر در زندگی مان داریم لنگ می زنیم؟ و اینکه دوای درد امروز ما چیست که می تواند دریچه های رحمت را به سوی ما بگشاید
 
سلام به دلهای پاک شما عزیزان، امروز میخواهیم، مفهوم شکرگزاری را با هم مرور کنیم. ما چقدر شکرگزار نعمتهای خداوند هستیم؟ اگر تمام درختان قلم و دریاها جوهر شوند و بخواهیم نعمتهای خدا را بنویسیم، از این کار عاجز هستیم. ما نعمتهای الهی را فراموش کرده ایم و وقتی نعمتی مانند: سلامتی را از دست میدهیم، در آن زمان میفهمیم سلامتی نعمت بزرگی است که قدرش را نمیدانستیم. ما باید در مرتبه شکرگزاری قرار بگیریم زیرا در بخشی از آیه 7 سوره ابراهیم آمده است: لَئِنْ شَكَرْتُمْ لَأَزِيدَنَّكُمْ، اگر شکر نعمت به جای آرید بر نعمت شما می‌افزایم.
شکرگزاری دریچه رحمت و برکت را در زندگی ما می گشاید و ما امروز برای سلامتیمان شکرگزاری میکنیم، در نتیجه سلامتی در وجود ما افزایش می یابد. خدایا ما به خاطر رزق و روزی فراوانی که بر سفره مان جاری میکنی و هر نفسی که میکشیم از تو سپاسگزاری میکنیم و به قول سعدی شاعر بزرگ کشورمان که میگوید:
منّت خدای را عز و جل که طاعتش موجب قربت است و به شکر اندرش مزید نعمت. هر نفسی که فرو می رود ممد حیات است و چون بر می آید مفرح ذات. پس در هر نفسی دو نعمت موجود است و بر هر نعمتی شکری واجب.
ما نعمتهای خداوند را فراموش کرده ایم و باید استغفار کنیم زیرا بزرگترین گناه ما، فراموشی نعمتهای الهی است و متاسفانه ما، نعمتهایی که در اختیار داریم را کم میبینیم. اگر به چشم، بینایی و قدرتهایی که خداوند در وجود ما قرار داده است، توجه کنیم میتوانیم با کمک آنها به طبیعت نگاه کنیم و چیزهایی که افرادی از دیدن آنها محروم هستند را ببینیم. اگر به این نکته پی ببریم که خداوند نعمتهای بسیاری را به ما داده است و ما آنها را فراموش کرده ایم و باید شکرگزار آنها باشیم، به انسان شاکری تبدیل میشویم که همیشه حالش خوب است.
یک فرد ناراحت، به نوعی انسان کافری است و کافر به معنای کفران و پوشاندن می باشد. کلمه شکر دقیقا در مقابل کلمه کفر قرار میگیرد و کسی که نعمتهای خدا را نمیبیند، کفران نعمت میکند. ما جزء کدام دسته از این افراد هستیم؟ برخی از ما در گروه کسانی قرار داریم که بسیاری از نعمتهای خدا را کفران میکنیم، آنها را نمیبینیم و انسان ناشکری هستیم. خدایا ما را به خاطر نعمتهایی که فراموش کرده ایم و ناشکر آنها بوده ایم و همه خطا و گناهانی که مرتکب شده ایم، ببخش و همه ما امروز میگوییم: أَسْتَغْفِرُاللهَ وَ أَتُوبُ إِلَیْهِ و اَلحَمْدُاللهِ رَبَّ العالَمینَ. خدایا به خاطر شکر و سپاسی که باید در مرتبه و ارتعاش آن باشیم ولی قرار نداریم، شکرگزارت هستیم.
خداوند در آیه بخشی از آیه 13 سوره سباء میفرماید: وَ قَلِيلٌ مِنْ عِبَادِيَ الشَّكُورُ، از بندگان من اندکی از آنها شکرگزار هستند. چه خوب است ما، در مرتبه بندگان شکرگزار خداوند قرار بگیریم زیرا با قرار گرفتن در این مرتبه حالمان خوب میشود و اتفاقات خوبی برای ما رخ میدهد. اگر موانعی در مسیر زندگیمان وجود دارد، شکرگزاری کنیم و با آنها طرح دوستی بریزیم تا بتوانیم به وسیله آنها به مراتب بالاتر برویم و موفق شویم. همگی با هم، برای مردم سرزمینمان و اینکه بتوانیم شکرگزار نعمتهای الهی باشیم و برای او که خواهد آمد، دعا کنیم و بگوییم: اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج. دوستتان دارم، در پناه حق، خدانگهدار و یا علی مدد.     

میانگین امتیاز 3.5 / 5. تعداد آرا: 47

6 دیدگاه در “چگونه شکرگزاری دریچه رحمت و برکت را در زندگی می گشاید؟!

  1. عذرا فیاضی گفت:

    باسلام تشکراز آقای افلاکی بخدا قسم خیلی شکرخدا شدم چشموگوشم خیلی باز شده شکر

  2. اکرم گفت:

    سلام خیلی ممنونم من هم چشم و هم گوشم بازشدواقعا تا الان کور و کربودم خدایاعاشقتم خیلی شکرخیلیییبی

  3. ناشناس گفت:

    سلام خیلی ممنونم من هم چشم و هم گوشم بازشدواقعا تا الان کور و کربودم خدایاعاشقتم خیلی شکرخیلیییبی

  4. حسن زارع کمالی گفت:

    ممنون شما خیلی عالی هستی آقا افلاکی عزیز

  5. سمانه بهروزیان گفت:

    ممنونم از یاداوری اینکه شکرگزار باشیم و این هم خود توفیقی از جانب خداست

    1. مهرالسادات ابطحی گفت:

      باسلام آقای افلاکی خداخیرتون بده واقعا چشم گوشم باز شدخدایا سپاسگزارم خدابابت همه نعمت هایت شکرررخدایا عاشقتم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

دانلود رایگان کتاب «در محدوده صفر»

نویسنده: دکتر جو ویتالی با مقدمه محمد افلاکی
دریافت کتاب
close-link
دوره های ما دارای گارانتی برگشت پول مادام العمر در صورت عدم رضایت است و زمان گارانتی هم پس از  9 ماه از خرید دوره فعال شده و شرط استفاده از گارانتی این است که در درجه اول تمام تکنیک ها را کاملا آموخته باشید و سپس آنها را در زندگی بکار گرفته باشید و اگر نتیجه ای حاصل نشد پس از راستی آزمایی شروط گارانتی مبلغ 2 برابر پولی که پرداخت کرده اید را به شما باز خواهیم گرداند زیرا ما به دوره خودمان ایمان داریم و باور داریم که نتیجه آن قطعی است و ضمن اینکه به برکت پول و رضایت مشتری هم به شدت معتقدیم💯
close-link