چگونه برکت و فراوانی الهی را را در زندگی مان جاری کنیم؟

5/5
فهرست عناوین این مقاله
4
(2)
برکت و روزی فراوان که همراه با آرامش و عشق و سلامتی است؛ زمانی شامل حال زندگی ما خواهد شد که مراقب پول و درآمد خود در زندگی مان باشیم و اینکه مفهوم برکت چیست و چگونه می توانیم برکت را در سفره های خود جاری کنیم؟! در این کلیپ به مفهوم برکت اشاره خواهیم کرد و نیز اینکه چگونه می توانیم برکت الهی را همواره در زندگی خود جاری کنیم و در مسیر جریان برکت و رودخانه هستی از وفور نعمت بیشمار الهی برخودار شویم.
 
سلام به دلهای پاک شما عزیزان، از کنار یک رودخانه زیبا، جریان فراوانی، حس شادی و انرژی را سعی میکنم در کلامم به شما انتقال دهم و برای شما در این لحظه دعا میکنم. آب طیب و طاهر است و نوعی برکت محسوب میشود و رحمتی از جانب خداوند می باشد. امروز میخواهم در مورد برکت مطالبی را خدمت شما عرض میکنم. چه کاری انجام دهیم تا در مالی که به دست می آوریم، برکت وجود داشته باشد؟ به طور کلی برکت به چه معنا است؟
تعریفی که علامه طباطبایی در تفسیر المیزان در مورد برکت بیان میکنند این است که برکت به معنای ادامه داشتن یک خیر مدام است. وقتی خیری تکرار شود، مفهوم برکت را پیدا میکند. حضرت رسول (ص) مثال جالبی راجع به بحث برکت ذکر میکنند. شما دیده یا شنیده اید که یک سگ در طول سال 2 بار زایمان میکند و در هر زایش 6  توله به دنیا می آورد، یعنی در هر سال 12 توله متولد میشود.
یک گوسفند در هر سال 1 بره به دنیا می آورد. گوسفند نماد برکت است و گوشت حلال و پاکی دارد ولی گوشت سگ حرام می باشد و به نوعی نجس و ناپاک است. با توجه به اینکه گوسفند در سال 1 زایش دارد ولی سگ 2 مرتبه و در هر بار 6 توله که مجموعا 12 توله ایجاد میشود، اصولا باید تعداد سگ ها از گوسفندان بیشتر باشد ولی به دلیل اینکه گوسفند نماینده برکت و حلال بودن است تعداد گوسفندان از سگ ها بیشتر می باشد.
 ما، گله های گوسفند و فراوانی آنها را مشاهد میکنیم ولی در کنار گله های گوسفندان ممکن است 2 یا 3 سگ وجود داشته باشد. ما هیچگاه گله سگی را ندیده ایم ولی گله گوسفند، فراوان وجود دارد. کسی سگ را ذبح نمیکند که از گوشت آن استفاده کند ولی گوسفند دائما ذبح میشود و به مصارف پروتئینی تبدیل میشود. اگر در مال ما، برکت وجود داشته باشد حتی با مقدار اندک، برکت و فراوانی به مال ما افزوده میشود، همانطور که خداوند یک بره در سال به ما میدهد ولی ما گله هایی از برکت نعمت و فراوانی را به دست می آوریم.
اگر مال ناپاکی در زندگی ما وجود داشته باشد، همانند گوشت سگ، ناپاک محسوب میشود و شاید مقدار زیادی باشد ولی بر آن اضافه نمیشود و گله های فراوانی از آن ایجاد نمیشود، پس اگر میخواهیم اموالمان دارای برکت باشند باید به دنبال رزق حلال باشیم زیرا رزق حلال دارای برکت است. رزق حلال یعنی کارمان را به نحوی انجام دهیم که یک احساس رضایت درونی برای ما ایجاد شود و افراد به ما بگویند: خدا خیرتان بدهد و ارباب رجوع از کار ما لذت ببرد و این یعنی برکت که خیر مدامی است که در مال ما می آید.
اگر معلمی در تدریس دروس کوتاهی کند و برای شاگردانش کم بگذارد یا کارمندی به جای اینکه به ارباب رجوع خدمت کند، کارشان را به فردا بیندازد و آن را درست انجام ندهد و به جای 8 ساعت زمان کاری، نیم ساعت زودتر کارش را رها کند، برکت شامل حال چنین اشخاصی نمیشود زیرا آنها کم کاری کرده اند و مال حرامی وارد زندگیشان شده است. با وارد شدن مال حرام برکت، فراوانی و فزونی بسیاری که در مال حلال وجود دارد، از زندگیمان خارج میشود.
من برای ایجاد برکت در کسب و کار و محصولاتم که در وب سایت و شبکه های اجتماعی ارائه میشوند، در صورت ناراضی بودن افراد از محصولاتم، گارانتی برگشت پول قرار داده ام. برای دوره پاکسازی کوانتومی مقدماتی 6 و برای دوره پیشرفته 9 ماه گارانتی بازگشت پول قرار گرفته است. یعنی تا 6 یا 9 ماه برای شما فرصت وجود دارد که اگر از دوره های پاکسازی کوانتومی نتایج عالی شگفت انگیزی نگرفتید و یا برای شما مفید واقع نشدند، هزینه دوره ها به شما بازگردانده میشود.
وقتی کسانی که از محصولات ما ناراضی هستند و پولشان را میگیرند، به نوعی برکت و پاکسازی در مال من انجام میشود. من نمیخواهم پولی از کاربرانم در زندگی و سیستم مالی من باشد که در آن رضایتی وجود ندارد زیرا در صورت ناراضی بودن افراد از دوره های آموزشی ما، مال من به نوعی شبهه دار، بی برکت و از رزق حلال خارج میشود. اگر کاسب هستیم ترازو را به نفع مشتری اضافه تر بکشیم این همان برکت است و اگر کارمند هستیم به جای اینکه فقط 8 ساعت کار کنیم، 15 دقیقه بیشتر کار کنیم و در صورت امکان مشکل ارباب رجوع را در اولین مراجعه حل نماییم تا بتوانیم گره گشای مردم کشورمان باشیم.
ما در هر کاری حتی اگر بیکار هم باشیم، میتوانیم برکت وجود خودمان را به دیگران برسانیم یعنی از وجود خودمان خدمت کنیم. ما دو نگاه به جهان هستی میتوانیم داشته باشیم، نگاهی که در آن چیزی را از جهان هستی چیزی میگیریم و به نوعی گیرنده هستیم یا نگاه زیبایی که در آن چیزی را به هستی هدیه میدهیم و به نوعی دهنده به جهان هستیم و میخواهیم به جهان هستی بیفزاییم، پس کسی که به دنبال برکت و روزی حلال است میخواهد چیزی را به این جهان بیفزاید.
جهان هستی به نگرش ما نگاه میکند و به آن پاسخ میدهد. کسی که شروع به دهندگی و افزایندگی به هستی میکند و خدمتی را به دیگران ارائه مینماید، جهان هستی و خداوند در پاسخ به ارائه و لطف ما به دیگران، برکت و نعمت های بسیاری را در زندگی ما جاری میکنند. مثال گله های گوسفند و گله سگ را در نظر بگیرید: اگر ما از راه های ناصحیح مالی را به دست آوریم که رزق حلال نباشد به نوعی مثال سگ است که گله ای با وجود تعداد زیاد سگها تشکیل نمیشود.
 امروز ما میتوانیم در مسیر کسب ثروت و روزی حلال قدمی برداریم و وقتی به دنبال روزی حلال برویم، برکت هم به همراه آن رزق حلال وارد زندگی ما میشود، حتی اگر مقدارش کم باشد. همان مقدار کم همانند گوسفندی است که در سال 1 زایش دارد ولی تبدیل به گله هایی از برکت، نعمت، فراوانی میشود و در این صورت، مال ما، شروع به افزایش میکند.
افرادی که از راه های ناصحیح پول کسب میکنند، مانند مواد فروشان، قاچاقچی ها و کسانی که نزول میدهند، شاید مالشان به ظاهر در حال افزایش است ولی برکت در زندگیشان وجود ندارد. ناخوشی و نا آرامی های بسیاری در زندگی این اشخاص جاری است که به چشم دیده نمیشوند و دچار سنت استدراج خداوند خواهند شد یعنی خداوند تدریجا آنها را با مال و ثروت به عذاب الهی بیشتر دچار میکند. اگر پولی به سمت ما آمد و خداوند نیز در کنار آن وجود داشت، بدانیم آن نعمت برای ما حلال است.
 ممکن است با به دست آوردن پول، حضور خداوند را در کنارمان احساس نکنیم و در این صورت باید بترسیم زیرا این پول میتواند نوعی عذاب الهی باشد که میخواهد ما را دچار سنت استدراج خداوند کند و خدا به این وسیله میخواهد عذاب و بلایی را به ما بچشاند. اگر میخواهیم در زندگیمان برکت و فزونی وجود داشته باشد و سفره های رنگینی داشته باشیم که با هر میزان استفاده، چیزی کسر نشود و دائما به آنها نیز اضافه بشود و به نوعی گله هایی از نعمت، فراوانی، گوسفندانی عالی و گوشت حلال در سفره زندگی ما وجود داشته باشد، باید به پولی که به دست می آوریم نگاه کنیم که آیا از راه حلال به دست آمده است.
اگر رزقمان حلال باشد، صد درصد برکت هم در کنارش قرار میگیرد. خداوند در آیه 1 سوره مطففین میفرماید: وَيْلٌ لِلْمُطَفِّفِينَ وای بر کم فروشان پس اگر کم فروشی کنیم و از کارمان کم بگذاریم، برکت و نعمتهای الهی را از بین میبریم زیرا رزق و روزیمان را ناپاک و شبهه دار میکنیم و به نوعی برکت از سفره های ما خارج میشود، پس سعی کنیم این نگرشها را همیشه مد نظرمان داشته باشیم.
ما، همچنین در ویدئوی 51 دقیقه ای با عنوان: تاثیر انرژیکی ما بر بهبود شرایط اقتصادی و فقر چگونه است؟ برای ایجاد جو مثبت در شرایطی که مشکل اقتصادی وجود دارد، مسائل مربوط به بحث کم فروشی و ایجاد برکت، مطالب گسترده ای را خدمت شما ارائه نموده ایم. برکت، نعمت و فراوانی همانند جریان آب رودخانه، در هر لحظه، در زندگی شما جاری باشد، شاد و پرانرژی باشید، خدانگهدار.              

میانگین امتیاز 4 / 5. تعداد آرا: 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

دانلود رایگان کتاب «در محدوده صفر»

نویسنده: دکتر جو ویتالی با مقدمه محمد افلاکی
دریافت کتاب
close-link
دوره های ما دارای گارانتی برگشت پول مادام العمر در صورت عدم رضایت است و زمان گارانتی هم پس از  9 ماه از خرید دوره فعال شده و شرط استفاده از گارانتی این است که در درجه اول تمام تکنیک ها را کاملا آموخته باشید و سپس آنها را در زندگی بکار گرفته باشید و اگر نتیجه ای حاصل نشد پس از راستی آزمایی شروط گارانتی مبلغ 2 برابر پولی که پرداخت کرده اید را به شما باز خواهیم گرداند زیرا ما به دوره خودمان ایمان داریم و باور داریم که نتیجه آن قطعی است و ضمن اینکه به برکت پول و رضایت مشتری هم به شدت معتقدیم💯
close-link