چگونه با تبسم در چهره می توانیم جاذب اتفاقات عالی باشیم؟

5/5
فهرست عناوین این مقاله
4
(8)
یکی از مهم ترین اعضای بدن ما که امواج و ارتعاشات را به جهان هستی مخابره می کند، چهره و صورت ماست که اگر در صورت، لبخند و تبسم و شادی را ابراز نماییم یعنی داریم به کائنات ارتعاش مثبت ارسال می کنیم و در نتیجه باعث جذب شادی بیشتر، آرامش ، سلامتی و فراوانی خواهیم شد و این یک راز ساده است که متاسفانه ما از آن غافل شده ایم و باور کنیم که اگر بخواهیم سرنوشتی عالی را برای خود رقم بزنیم این کار بسیار ضروری است
 
سلام به دلهای پاک شما عزیزان، دوستم مجید سنتور مینوازد و قبل از نواختن سنتور، سازش را کوک میکند چون اگر ساز از کوک در رود، نوا و سمفونی عالی، برای جهان هستی را ندارد و به ما آرامش نمیدهد. آیا ساز دلمان کوک است؟ اگر به ساز دلمان توجهی نداشته باشیم و به آن رسیدگی نکنیم، خود به خود از کوک در می رود و وجود ما نیز اینگونه است. اگر به درونمان رسیدگی نکنیم و برای پاکسازی ذرات وجودیمان وقت نگذاریم و به آن نپردازیم به نوعی ساز دل ما کوک نخواهد بود.
صورت و چهره ما مشاع است یعنی تنها از خودمان نیست  بلکه به دیگران نیز تعلق دارد. حضرت علی (ع) میفرماید: الْمُؤْمِنُ بِشْرُهُ فِی وَجْهِهِ وَ حُزْنُهُ فِی قَلْبِهِ، شادی مومن در چهره اش و اندوه او در دلش پنهان است. اگر گرفتاری، درد و رنجی داریم باید آنها را در قلب و درونمان بگذاریم و ظاهرمان را حفظ کنیم و شاداب باشیم. شادی باید آینه وجودی ما باشد حتی اگر دلمان پر از غم و ناراحتی است، باید ظاهر شادی داشته باشیم.
استاد تاج اصفهانی در روزهای آخر زندگیش شرایط بسیار سختی را میگذراند، ولی همیشه خرم و خندان بود. نزدیکانش به او میگفتند: استاد شما چقدر شاد هستید و او به لهجه اصفهانی میگفت: مردم گناهی نکرده اند، صورت من برای آنها مشاع است، آنها چه گناهی کرده اند که مرا غمگین ببینند. یکی از ارسال کننده های ارتعاشات و انرژی به هستی، صورت ما می باشد. صورتمان در چه وضعیتی است؟ آیا لبخند بر لب داریم؟
حضرت رسول (ص) همیشه تبسم بر صورت داشته و هیچ موقع غمگین و عصبانی نبوده است، آیا این کار، پیامی برای ما ندارد؟ تبسم عمیقی را با خود به همراه داشته باشیم به گونه ای که هر کسی ما را دید بگوید خدا خیرش دهد، حال دلم با دیدن او خوب شد و شفا پیدا کردم. ما میتوانیم ساز دلمان را کوک کنیم و سمفونی زیبایی به هستی بنوازیم تا دلمان شاد شود. این سمفونی ها، همان ارتعاشات آرامش بخش، عشق و فراوانی هستند که باعث میشوند همه عالم به ما خیر برسانند.
شادی، خیر درونی ما است که باید ظاهر شود و ساز دل و حال ما باید همیشه کوک باشند. ما برای حال دلمان چه کارهایی انجام داده ایم؟ اگر آینه دلمان را صاف نکرده ایم به قول حافظ:
دل که آینه شاهیست غباری دارد               از خدا می طلبم صحبت روشن رایی
و اگر ساز دلمان را کوک ننموده ایم، نباید انتظار داشته باشیم که آرامش، عشق، برکت، سلامتی و اتفاقات خوب در زندگیمان رخ دهند. ما باید منشا خیر و برکت شویم و صورتی شاد و دارای تبسم داشته باشیم زیرا جهان که آینه تمام نمای وجود ما می باشد، ما را مینگرد و میگوید: این فرد همیشه ارتعاش مثبت میفرستد و دیگر هر چه سنگ است برای پای لنگ نخواهد بود. ما در ظاهر شاد هستیم و شادی ما، میتواند حال دل دیگران را نیز بهبود ببخشد.
از انسانهای از کوک در رفته و ناشاد نباشیم زیرا در این صورت دیگران با دیدن ما حالشان بد میشود. پس شاد باشیم تا بتوانیم ساز دل همه انسانهای روی زمین را کوک کنیم. انتقال و تکثیر شادی در این جهان، بزرگترین عبادت است. از شما میخواهم همه ما 40 روز، تبسم و شادی در چهره داشته باشیم حتی اگر این کار را به صورت تصنعی انجام دهیم به آرامی مشاهده میکنیم شادی در وجودمان ایجاد شده و شادی بخش دیگران نیز شده ایم، در این صورت ارتعاش شادی دیگران به ما هم میرسد و حال دل همه افراد خوب خواهد شد.
غم و اندوه را به دیگران انتقال ندهیم، شادی وظیفه یک مومن است و کسی که خدا را درک کرده و به او تکیه داده است نمیتواند لحظه ای غمگین باشد پس آن فرد، میتواند به عشق خداوند اشک بریزد و حال دلش خوب باشد و آن اشک، شوق رسیدن به خداوند است. باید بدانیم اگر خودمان و دیگران را شاد کنیم، بزرگترین عبادت زمینی را انجام داده ایم. خدایا به حق این لحظه مقدس حاجت دل همه افراد را برآورده بفرما.
همگی برای آرامش دل انسانها، فرج و سلامتی مهدی موعود (عج)، حجت خداوند بر روی زمین دعا کنیم و بدانیم هر کس برای سلامتی و فرج مولایمان دعا کند، گشایش در زندگی خودش اتفاق می افتد و این یکی از بزرگترین رازهای موفقیت است. خدا را شکر که همیشه میتوانیم برای فرجش دعا کنیم. هر روز به نیت آن حضرت صلوات بفرستیم و هر کار خیری که انجام میدهیم برای آن حضرت انجام دهیم و صدقه هایمان را به نام او بدهیم زیرا این خاندان، خاندان کرم هستند و معجزات فراوانی را برای ما رقم میزنند. اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج. شاد و پرانرژی باشید، خدانگهدار و یا علی مدد.                

میانگین امتیاز 4 / 5. تعداد آرا: 8

2 دیدگاه در “چگونه با تبسم در چهره می توانیم جاذب اتفاقات عالی باشیم؟

  1. کیانا کوثری گفت:

    واقعا عالی بود نا خدا گاه با خواندن این مطالب دلم باز شد،انشالله که بازتر هم بشه.

  2. فرشته ابراهیمی گفت:

    عالی بود استاد همیشه سلامت وموفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

دانلود رایگان کتاب «در محدوده صفر»

نویسنده: دکتر جو ویتالی با مقدمه محمد افلاکی
دریافت کتاب
close-link
دوره های ما دارای گارانتی برگشت پول مادام العمر در صورت عدم رضایت است و زمان گارانتی هم پس از  9 ماه از خرید دوره فعال شده و شرط استفاده از گارانتی این است که در درجه اول تمام تکنیک ها را کاملا آموخته باشید و سپس آنها را در زندگی بکار گرفته باشید و اگر نتیجه ای حاصل نشد پس از راستی آزمایی شروط گارانتی مبلغ 2 برابر پولی که پرداخت کرده اید را به شما باز خواهیم گرداند زیرا ما به دوره خودمان ایمان داریم و باور داریم که نتیجه آن قطعی است و ضمن اینکه به برکت پول و رضایت مشتری هم به شدت معتقدیم💯
close-link