مشکلات و گرفتاری ها را از خود دور کنیم و از آنها رهایی یابیم

مشکلات و گرفتاری ها را از خود دور کنیم و از آنها رهایی یابیم.
5/5
فهرست عناوین این مقاله
0
(0)
اگر امروز مشکلی برای حل کردن داری ، بدون که در بهشت هستی. با این نگرش می تونی از مشکلات خودت استفاده کنی و لذت ببری و باید بدونی که اگر امروز مشکلی داری ، پس راه حلی هم داری و پیدا کردن و انجام این راه حل یعنی کاری که باید انجام بدی و اگر کاری برای انجام دادن داری یعنی لطف خدا شامل حالت شده پس بدون که امروز توی مسیری درست هستی و مادامی که برای خودت و اهدافت بر علیه دیو درونی مبارزه میکنی به نوعی داری از برزخ به سرزمین بهشت لذتها سفر میکنی و این لطف خداست.
 
بعضی از دوستان می‌گویند که مشکلات زیادی داریم، من هم می‌خواهم این موضوع را به بهشت و جهنم ربط بدهم تا ببینیم در چه جایی قرار داریم. در یکی از داستان و افسانه‌ها آمده است که یکی از عارفان که در این سرزمین زندگی عابدانه‌ای داشت به بهشت رفت و تمام نعمت‌های الهی که قول آن‌ها به او داده شده بود به او دادند و مدتی گذشت و عارف هم از بهشت لذت می‌برد و بعد از مدتی شرایط بهشت برایش عادی شد و به یک فرشته‌ای که از آن‌جا می‌گذشت، گفت: کاری ندارید که من انجام بدهم از این خوردن و آشامیدن خسته شده‌ام، فرشته‌ام گفت نه قربان شما سرور ما هستید دستور بفرمایید ما انجام می‌دهیم. مدتی گذشت و دوباره همین حرف‌ها را به فرشته‌ای دیگر هم گفت و دوباره هم جواب را شنید و نهایتاً به فرشته سوم گفت و دوباره همان جواب را شنید. عارف هم در پاسخ گفت: می‌شود من را به جهنم ببرید شاید آنجا کاری برای انجام دادن باشد. فرشته مهربان به او گفت که فکر می‌کنید الان کجا هستید؟ عارف گفت من در بهشت هستم، فرشته گفت: نه شما در واقع در جهنم هستید.
پیام مهمی در این تمثیل و افسانه وجود دارد و آن این است
که بهشت جایی است که انسان‌ها کاری برای انجام دادن دارند
و اگر کاری برای انجام دادن نداشته باشند آرام آرام در شرایط جهنمی قرار می‌گیرند.
آن عابدی که به نوعی در بهشت زندگی می‌کرد و همه چیز
برایش مهیا بود وقتی که شرایط برایش تکراری
و خسته‌کننده شد آنجا برایش به جهنم تبدیل شد.
من می‌خواهم به شما بگویم که اگر امروز مشکلی دارید پس به شما تبریک می‌گویم چون شما کاری برای انجام دادن دارید. پس تو می‌توانی دقیقاً در بهشت باشی. خداوند به اندازه وسع ما به ما تکلیفی داده است تا با انجام دادن این تکلیف و حل مشکلات به نوعی به بهشت می‌رویم. فکر نکن که باید همه مشکلات ما برطرف بشود و وقتی برطرف شد همه چیز درست و عالی می‌شود. مطمئن باش همه کسانی که به نظر ما دارای شرایط عالی هستند وقتی کاری برای انجام دادن ندارند، خدمتی برای ارائه کردن ندارند، آنجا است که آن‌ها هم در جهنم خودشان به سر می‌برند.
من تعریف زیبایی از بهشت از زبان استاد دکتر الهی قمشه‌ای شنیدم،
در واقع ما زمانی در بهشت قرار داریم که بر نفس و شیطان درونی‌مان غلبه می‌کنیم.
زمانی که ما بر افکار منفی خودمان، نمی‌شودها و نمی توانیم‌ها غلبه می‌کنیم
آن موقع است در بهشت هستیم. وقتی ما در حال مبارزه با شیطان
و نفس درونی‌مان قرار داریم و در مقابل افکار منفی خودمان می‌ایستیم
در برزخ زندگی‌مان به سر می‌بریم و اگر دیو‌ها و شیطان‌ها بر ما غلبه
کنند آن جا است که ما در جهنم قرار می‌گیریم.
جالب است که برزخ و جهنم و بهشت هر روز برای من و شما تکرار می‌شود، اگر همین الان حالتان خوب است یعنی در بهشت برین خداوند قرار دارید، آن بنده عابد با آن شرایط عالی حال خوبی نداشت. باورتان نمی‌شود خیلی از مشکلات و نگرانی‌ها به چشم سخت می‌آیند، اگر بلند شویم و حرکتی کنیم، مشکلات را به لطف و پشتیبانی خداوند حل می‌کنیم و او هم در این راه به ما کمک خواهد کرد.
در این مبارزه ما با نمی‌شود‌ها و نمی‌توانیم‌ها در واقع در برزخ قرار می‌گیریم ولی هر روز می‌توانیم به بهشت برویم و دیو افکار زائد و مشکلات را شکست دهیم. می‌خواهی بهشت را تجربه کنید، پس تسلیم نشوید و هر روز با مشکلات خود مبارزه کنید و بر آن‌ها غلبه کنید. هر روزی که من بر مشکلم غلبه می‌کنم و برای حل آن کاری انجام می‌دهم دقیقاً در بهشت قرار می‌گیرم. حتی اگر یکی قدم کوچک هم بردارید به شما تبریک می‌گویم چون خیلی از اوقات ما حاضر نیستیم همین قدم کوچک را هم برداریم.
پیمودن مسیرهای طولانی با همین قدم‌های کوچک آغاز می‌شوند.
بلند شو و کاری انجام بده، کاغذی بردار و برنامه‌ریزی کن، هدفت را بنویس،
همین قدم تو یعنی مبارزه با دیو تنبلی، مبارزه با دیو نمی‌شود و این جا است
که تو مبارزه را شروع می‌کنی و از جهنم وارد برزخ و میدان مبارزه می‌شوید
و پایان روز احساس می‌کنیم که کاری انجام داده‌ایم و برای شکست
آن دیو قدمی برداشته‌ایم و نهایتاً با شکست آن دیو وارد بهشت
می‌شویم و احساس رضایتمندی از خودمان به ما دست می‌دهد.
ما بهشت، برزخ و جهنم را در همین سرزمین و همین لحظه تجربه می‌کنیم. شما حاضرید در کدام یک از آن‌ها زندگی کنید. اگر الان حال بدی دارم یعنی این که دیو افکار منفی و نمی‌توانیم‌ها و مشکلات بر من غلبه کرده است و من هیچ کاری انجام نمی‌دهم و در جهنم خودم به سر می‌برم. راهش این است که حرکت کنم. حتی اگر شده قدم کوچکی بردارم و وارد برزخ و میدان مبارزه با مشکلات بشوم و وقتی که بر مشکلات پیروز می‌شویم شمیمی از بوی بهشت به مشام من می‌رسد.
فقط شروع کنید و قدمی بردارید با این کار حالتان بهتر می‌شود و ارتعاش مثبتی را جهان هستی ارسال می‌کنید، کوچکترین کاری که می‌توانید انجام بدهید این است که کاغذی بردارید و اقدامات و برنامه‌هایتان را روی آن بنویسید، تماسی بگیرید، یک صفحه کتاب بخوانید تا از جهنم بیرون بیایید و به برزخ و نهایتاً به بهشت برین بروید، بهشتی که هر روز می‌توانید برای خودتان بسازید.

مشاهده ویدئوهای بیشتر

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

دانلود رایگان کتاب «در محدوده صفر»

نویسنده: دکتر جو ویتالی با مقدمه محمد افلاکی
دریافت کتاب
close-link
دوره های ما دارای گارانتی برگشت پول مادام العمر در صورت عدم رضایت است و زمان گارانتی هم پس از  9 ماه از خرید دوره فعال شده و شرط استفاده از گارانتی این است که در درجه اول تمام تکنیک ها را کاملا آموخته باشید و سپس آنها را در زندگی بکار گرفته باشید و اگر نتیجه ای حاصل نشد پس از راستی آزمایی شروط گارانتی مبلغ 2 برابر پولی که پرداخت کرده اید را به شما باز خواهیم گرداند زیرا ما به دوره خودمان ایمان داریم و باور داریم که نتیجه آن قطعی است و ضمن اینکه به برکت پول و رضایت مشتری هم به شدت معتقدیم💯
close-link
×

برای ارتباط فوری با پشتیبان‌های سایت کلیک کنید

پشتیبانی ایتا پشتیبانی تلگرام

پاسخگویی تلفنی همه روزه از ساعت 9 صبح تا 9 شب

تماس تلفنی 02128429999
پاسخگویی آنلاین