چرا نماز یک راه حل بسیار عالی برای رسیدن به موفقیت است؟

5/5
فهرست عناوین این مقاله
3.7
(10)
بعنوان یک مربی انگیزشی و موفقیت همیشه دنبال بهترین، ساده ترین و موثرترین راههای رسیدن به موفقیت و کامیابی برای خودم و مخاطبین عزیزم می باشم و حیف دیدم که اینجا از بهترین تجارب ارزشمندم با شما عزیزان صحبت نکنم و در این کلیپ از رازی پرده بر می دارم که به شدت به من آرامش داده و مرا به اهداف بزرگی رسانده است و خواهش می کنم بدون هیچ گونه تعصب اعتقادی این کلیپ را تا پایانش مشاهده کنید که خیلی عالیست
 
سلام به دل‌های پاک شما عزیزان
در این جلسه به یکی از تجربیات خودم در راستای موفقیت که پس از سالها به آن دست پیدا کردم می‌خواهم اشاره کنم. خارج از آن که شاید اگر یک کم مذهبی هم باشد، اگر شما دیدگاهتان هم مذهبی نیست، خواهشی که از شما دارم این است که تا پایان این فایل را ببینید. امیدوارم معرفت‌هایی عالی  به یاری خداوند در این فایل بر زبان ما جاری بشود و از سوی خداوند به یاری او بر شما عطا بشود.
 
چرا نماز بخوانیم؟!
 
چیزی که می‌خواهم بگویم این است که یکی از اتفاقاتی که در زندگی من افتاد این بود که من تا سالیان سال نماز نمی‌خواندم و هیچ اعتقادی هم به دین و مذهب اسلام نداشتم. این بود که همین طور زندگی می‌کردم و البته شاید وقت کنکور یا یک امتحان یا کار سختی با خدا ارتباط برقرار می‌کردم و یک نمازی می‌خواندم که به صورت تجارت با خدا بود ولی در کل به صورت این که بخواهم همیشه نماز بخوانم یا کاهل‌النماز بودم یا تارک‌الصلوه. تا مدت‌ها نماز نمی‌خواندم ولی از یک جایی در زندگی‌ام متوجه شدم که اتفاقا نماز یکی از بهترین مراقبه‌ها و مدیتیشن‌هایی است که می‌توانیم با آن خودمان را شارژ کنیم.
ببینید خداوند عزیز مهربان اصلا به نماز خواندن من و شما نیاز ندارد. این کاملا درست است و جمله‌ای است که خیلی موقع‌ها کسانی که نماز  نمی‌خوانند می‌گویند: «خدا که به نماز ما احتیاج ندارد! برای چه نماز بخوانیم؟» درست است و او به نماز ما هیچ نیاز به هیچ احتیاج ندارد. کسی که به شدت به نماز خواندن احتیاج دارد خود ما هستیم.
نماز یک راه شارژ شدن انرژیکی ما است. نماز دیدار با معشوق است. نرم‌افزار وجودی ما خداوند است، از روح خودش در ما دمیده است. وقتی بخواهیم از جنس وجودی خودمان به او برسیم و ارتباط عالی با خدا برقرار کنیم در روح ما مجددا دمیده می‌شود و دوباره خودش را تجلی می‌کند و در درون ما حلول می‌کند!
 
وَاسْتَعِينُوا بِالصَّبْرِ وَالصَّلَاةِ
 
خداوند در قرآن و کتاب آسمانی به ما چه می‌گوید؟ می‌فرماید: « وَاسْتَعِينُوا بِالصَّبْرِ وَالصَّلَاةِ» در گرداب این عالم نیاز به یک استعانت، به یک کمک، به یک ریسمانی داریم. به یک نجات‌بخش نیاز داریم. او می‌گوید: «من به تو گفتم که راهش این است، می‌خواهی حالت خوب شود، می‌خواهی اوضاعت خوب شود، من باید یک ابزار به تو می‌دادم، نماز آن ابزار است.»
تو را به خدا، دوباره نگویید این شروع کرده به مذهبی صحبت کردن، اصلا مباحث مذهبی این کار را کنار بگذارید. من از دیدگاه موفقیتی و از دیدگاه این که من و شما می‌خواهیم گشایش در کارمان بشود، حال دلمان خوب شود، افزایش انرژی پیدا کنیم، خیر و برکت در زندگی‌مان جاری شود دارم با شما صحبت می‌کنم. من یک مربی انگیزشی و موفقیت هستم، من یک مبلغ دینی نیستم. اصلا این طور نیست. ولی کسی هستم که در راستای رسیدن به موفقیت‌ها و مراتب موفقیت عالی که در زندگی خودم داشتم، ابزارهایی را پیدا کردم از جمله راه حل‌های معنوی که اتفاقا از صدها راه حل ذهنی و راه‌حل‌های دیگر موفقیتی خیلی قوی‌ترند و حیف است که درباره آن‌ها صحبت نکنیم. پس حتی اگر واقعا هیچ ارتباطی با صحبت‌های من برقرار نمی‌کنید سعی کنید تا آخر آن را گوش کنید. چون شاید یکی از حرف‌های من یک تلنگر کوچک، یک تکانه، یک مومنتمی در وجود شما نازنین ایجاد کند، و بتواند به شما کمک کند.
 
نماز ، ستون دین
 
می‌فرماید: «نماز ستون دین است.» می‌خواهم بگویم که نماز نه تنها ستون دین، که ستون زندگی و ستون همه چیز ما است. ما در این گرداب عالم هستیم و به قول سعدی:
ای برادر ما به گرداب اندریم
و در این گرداب عالم که مرتب اتفاقات منفی، مشکلات و مصائب هست؛ کلبه‌ای ساختیم. کلبه امیدی داریم و نیاز داریم که این عمارت ما ستون قوی داشته باشد. یعنی که بر پایه‌ای سوار شده باشد که هر چه هم طوفان آمد آن را فرو نریزد و تکانش ندهد.
اگر در طبیعت رفته باشید و بخواهید چادر بزنید و بدانید که در آن طبیعت کوهستانی ممکن است طوفان و باد و باران بیاید، باید عمود چادرتان را، ستون‌های داخل چادرتان را محکم کرده باشید. اگر این ستون محکم باشد، طوفان هم بیاید، کسانی که کوهنورد هستند با خیال راحت داخل چادر خوابیده‌اند. ما هم در واقع کوهنورد  عالم زندگی خودمان هستیم. اگر می‌خواهیم در مسیر راه زندگی‌مان، در کلبه‌ای که ساختیم، در چادری که زدیم، در عمارتی که درست کردیم، نلرزد، و لرزش‌های این زمانه، مشکلات و مصائب، زندگی ما و کاخ ما را فرو نریزد پس ستون زندگی خود را قوی کنیم. ما با هر نماز خواندن ستون زندگی خود را قوی می‌کنیم و این یک واقعیت است.
اگر ستون زندگی خود و ستون دین خود را قوی‌تر کرده‌‌ایم، در واقع عمارتی ساخته‌ایم که این عمارت قوی است و فرو ریختنی نیست. کسانی که محقق در زمینه موفقیت هستند می‌گویند: «انسان‌هایی که معتقدند، در مقابل مصائب و مشکلات زندگی بیشتر تاب می‌آورند. آن‌ها پشتکار بیشتری دارند و در نتیجه موفق‌تر هم می‌شوند.» چرا؟ چون به یک جایی وصل هستند. یک جایی را برای شارژ کردن گذاشته‌اند.
 
نماز ، شارژر روح
 
 این را بدانید که نماز فرصتی است که ماییم که می‌رویم خودمان را شارژ کنیم. چه جوری است که گوشی‌های موبایل که هر روز نیاز به شارژ دارد. مسلما خود ما هم نیاز به شارژ داریم. او یک کامپیوتر کوچک است ما یک کامپیوتر بزرگ. ما ابرکامپیوتر جهان هستی هستیم. ما بالاترین خلقت  خداوند هستیم. اشرف مخلوقات هستیم. ما هم نیاز به شارژ داریم. دوستان عزیز اصلا بحث مذهبی نیست ولی بدانید که خداوند از روح خودش در ما دمیده: «نَفَخْتُ فِیهِ مِن رُّوحِی»  و برای این که این جنس روح درون ما جلا پیدا کند، حال دل ما خوب شود، و تازه شویم، نیاز داریم که سر به سجده بگذاریم. نیاز داریم که به دیدار معشوق برویم. خواهش می‌کنم به این توجه کنید.
شاید خیلی از عزیزان بگویند ما خدا را قبول داریم، خدا را دوست داریم، اما این نماز و .. را قبول نداریم. این‌ها مال دین اسلام است و ما به آن کاری نداریم. عزیزان من اتفاقا، خداوند به واسطه پیامبرانش دین را فرستاده، کتابهای آسمانی را فرستاده، کتابهای مختلف را فرستاده و آخرین ورژن کتاب خداوند، آخرین ویندوزی که خداوند برای سیستم عامل وجود انسان فرستاده، دین اسلام است که کاملترین آن تشیع است و اهل بیت و چهارده معصوم هستند. اگر زرنگ باشیم و بدانیم که در سرزمین اسلام زدگی می‌کنیم که اتفاقا دین غالب ما اسلام است و اتفاقا دین اکثر ما شیعه است و اهل بیت را داریم و حیف است که از آن استفاده نکنیم. حیف است. یعنی آدم اگر زرنگ باشد باید استفاده کنیم. و خدای نکرده اگر زرنگ نباشیم آن‌ها را از دست می‌دهیم.
برای موفقیت ما نیاز به شارژ روحی داریم. ما نیاز به شارژی داریم که سیگنال‌های درونی‌مان را پر کنیم. ما نیاز داریم که بدانیم که چه کنیم حال دلمان خوب شود. در اصول موفقیت می‌گوییم که اگر احساسات درونی شما، رفتارهای بیرونی شما، افکارها و باورهای شما درست باشد، اتفاقات اطراف شما هم شروع به خوب شدن می‌کنند. این شما هستید که در واقع آن‌ها را رقم می‌زنید. این قانون جهان هستی است که خداوند، به اذن خداوند، این امکان و این آپشن را به من و شمای انسان داده است. اگر می‌خواهیم که ارتعاشات وجودی ما یعنی سیگنال‌ها و پالس‌هایی که از وجود نازنین ما به هستی می‌رسد که این عالم به شدت حساس است و به شدت تاثیر می‌پذیرد. یکی از کارهایی که باید بکنیم این است که درون را « الا بِذِكْرِ اللَّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ» کنیم. یعنی شارژ کنیم، یعنی خودمان را به آرامشی برسانیم که از جنس اصیل باشد، اروجینال باشد، فیک نباشد، آن چیزی نیست جز رابطه با خداوند.
 
نماز، هارمونی عشق
 
برای رابطه برقرار کردن با خداوند ممکن است یکی بگوید خداوند به دل من است، من خدا را دوست دارم. خدا به دل من است. و من اصلا نیاز ندارم و همه‌اش به یاد خدا هستم. این چه حرفی است؟! مثل کسی هست که می‌گوید: «من کسی را در این عالم دوست دارم، زیبارویی را دوست دارم ولی هیچ وقتی را برایش نمی‌گذارم! هیچ وقتی حاضر نیستم بگذارم که به او زنگ بزنم!» خداوند می‌گوید که: «اگر می‌خواهی با من ارتباط برقرار کنی، این راه! فرصتش نماز است! بیا! من روزی پنج بار برای فرصت گذاشتم. بیا به دیدار من. آن موقع، موقع اذان و نماز اول وقت من منتظر هستم، ادْعُونِي أَسْتَجِبْ لَكُمْ تو زنگ بزن، شماره تلفن من این است! بیا بیا در ارتباط با من قرار بگیر، من جوابت را می‌دهم و اجابت می‌کنم.»
خداوند در آیه 186 سوره بقره می‌فرماید: «بندگان من اگر درباره من از تو پرسیدند بگو من نزدیکم و دعای دعاکننده را اجابت می‌کنم.» کی دعای ما اجابت می‌شود؟ وقتی خط ارتباطی ما با خداوند بالاتر باشد. کی خط ارتباطی ما با خداوند بالاتر است؟ وقتی که در مقابلش سجده کنیم، وقتی که در مقابلش زانو بزنیم، وقتی که نماز بخوانیم. نماز بالاتری هارمونی عشق است. نماز بالاترین هارمونی رقص و سماع و شادی است. اصلا ما حکمت‌های نماز را نمی‌دانیم. فقط این را بدانید که اگر این یک دستور دینی است که از جانب خداوند و پیامبر و اهل بیت برای ما آمده است.
حتی اگر هیچ کدام از اثراتش را هم ندانیم مطمئن باشید که این نماز عمل می‌کند. دانشمندان هر روز  کشف می‌کنند که این چه خواصی دارد.  این هارمونی که در هنگام نماز داریم، یک نوع رقص و سماع در برابر معشوق است. خداوند می‌گوید که اگر می‌خواهید با من حرف بزنید نماز راهش است. اگر می‌خواهید من با شما حرف بزنم، من از کتاب آسمانی قرآن با شما می‌توانم حرف بزنم. شما هر وقت خواستید بیایید، از طریق نماز با من ارتباط برقرار کنید.
 
نماز را تجربه کن!
 
پس نماز را بخوانید و بعد از نماز هر آن چه خواسته دارید به خدا بگویید، چون فرصتش را ایجاد کرده‌اید. در واقع یک دریچه‌ای و یک کانالی را ایجاد کرده‌اید و فهمیده‌اید که باید از راهش وارد شد. در این هستی هیچ چیزی بدون اذن خداوند نمی‌آید و اوست که «هو الرزاق» زندگی ما است و اگر می‌خواهیم که رزق ما زیاد شود باید که از این ابزارها استفاده کنیم. ابزار که نه، از این منش، از دین خودمان، از ستون دین خودمان استفاده کنیم و ستون زندگی خودمان را یک چیز قوی بنا نهیم که در گرداب این عالم نلرزد و زلزله نیاید و آن را نابود کند.
خیلی از افراد بوده‌اند که من وقتی به زندگی‌شان نگاه می‌کردم می‌گفتم که این‌ها درجه یک زندگی خودشان هستند، آن‌ها که سبک زندگی غربی را داشتند و در آشنا، فامیل و خیلی جاها دیدم  و بعد با خودم می‌گفتم این‌ها چه قدر زندگی عالی دارند. ولی آن‌ها یک چیز را نداشتند. آن‌ها همه جوره آدمهای خوبی بودند، همه چیزشان درست بود، ولی یک چیز را نداشتند. اعتقادات مذهبی، نداشتن نماز. آن‌ها تارک الصلوه بودند. باور می‌کنید که من چند نمونه واقعی جلوی چشمم است که فراموشم نمی‌شود. آن افراد و آن زندگی‌هایی که یک روزی برای خود من کلبه آمال و مدینه فاضله‌ای بود که به خودم می‌گفتم به این می‌گویند زندگی! الان بعد از سی، چهل سال پاشیده شده و از بین رفته است. چون زندگی‌شان یک ستون قوی نداشت. و این ستون همان نماز و همان اعتقادات است.
دوست عزیزی که می‌گویی هنوز با خودت می‌گویی: «هنوز وقتش نشده! اصلا این‌ها امل‌بازی است!» به خدا این طور نیست. از نماز استفاده کن، ببین چه گشایش‌هایی پیش می‌آید. من یک کلیپ از همکار عزیزم آقای دکتر جاوید که استاد حافظه برتر ایران و استاد نماز است دیدم و خیلی لذت بردم. آن را در کانالم گذاشتم که می‌توانید ببینید و می‌توانید از پشتیبانهای ما هم درخواست کنید که برایتان می‌فرستند. دکتر جاوید خیلی جالب درباره تجربیات خود درباره نماز اول وقت به هزارن نفر توصیه کرده، به افرادی که تا آن موقع یک بار هم نماز نخوانده بودند! اصلا نماز نخوانده بودند، و بلد هم نبودند، شروع کرده بودند به نماز خواندن، چه اتفاقات و چه معجزاتی پس از آن در زندگی‌شان رخ داد. واقعا این طوری است.
 
نماز، فرصت ابراز عاشقی
 
یادمان باشد آن عزیزی که می‌گوید خدا به دل است، باید نتیجه‌اش یک طوری باشد، باید یک کاری بکنید، اگر یک معشوقی دارید باید به دیدارش هم بروید. تلفنی هم به او بزنید، اس ام اسی به او بزنید. خودش می‌گوید که: «ارتباط با من، ملاقات با من، وصال من نماز است. اگر می‌خواهید به سراغ من بیایید راهش نماز است.» این ادعای بیخودی است که خدا به دل است! کجا خدا به دل است؟ خدا اگر در قلب من و شما می‌تپد باید دربرابرش کاری کنیم یا نه؟ آیا باید به دیدارش هم بشتابیم یا نه؟
خودش می‌گوید: «بیا! بیا! این گونه بیا به دیدن و قرار عاشقی من!» نماز! نماز یک فرصت است، یک هارمونی عشق است. نماز رقص و سماع عاشق و معشوق است. نماز اتفاق عظیم است. نماز فرصتی است برای شارژ شدن، خداوند هرگز به نماز خواندن ما احتیاج ندارد. ولی من و شما خودمان به نماز خواندن احتیاج داریم، که خودمان را شارژ کنیم، که آرامش بگیریم، که بتوانیم موفق بشویم، که بتوانیم دنیای‌مان را آباد کنیم. آخرت که آباد شود عالی است! اما حتی اگر دنیا پرست هم هستید، بدانید دنیای شما با نماز خواندن‌تان آباد می‌شود. مطمئن باشید! مطمئن باشید که برای خود من هم این اتفاق افتاده است. منی که سالیان سال نماز نمی‌خواندم بعد از این که نماز خواندن خودم را شروع کردم خیلی اتفاق‌های معجزه‌آسا در زندگی من افتاد.
من دوستی دارم که خیلی آدم خوبی است، کارهای خوبی انجام می‌دهد و همه جوره پسر خوبی است ولی نماز نمی‌خواند. و من به او گفتم باید نماز بخوانی و ببینی چه اتفاق‌هایی می‌افتد. من به او گفتم که چرا زودتر  نماز نمی‌خواندم. یعنی دیدار خداوند را در نماز دیده است، او لحظه عاشقی و آن طپش قلبی که می‌تواند موقع اذان در وجود ما ایجاد شود را دیده، آن حال خوب، آن شراب که در مستی روحانی که با خداوند می‌تواند دیدار کند را دیده بود به لطف خداوند و می‌گفت: «خدایا شکرت، چرا من آن را تا به حال از دست دادم!»
 
نماز، جربان برکت زندگی
 
اصلا مهم نیست چه قدر نماز خواندیم و نخواندیم. از همین الان. همین الان که این ویدئو را دیدید، بلند شوید و دو رکعت نماز بخوانید. دو رکعت نماز عشق! بگویید: «خدایا! من آمده‌ام با تو دوستی کنم. تو را دیدار کنم.» حضرت علی ع که قربانش بروم می‌گوید: « اگر بنده خدا می‌دانست که اگر در هنگامی که در سجد خداست چه رحمتی و چه برکتی به او نازل می‌شود، هرگز سر از سجده برنمی‌داشت.» یعنی ما نمی‌دانیم در سجده چه اتفاقی می‌افتد. اگر می‌دانستیم آن سجده ما در مقابل خداوند چه رحمت و چه گشایش‌ها و چه برکت‌ها و چه فراوانی‌ها در زندگی ما جاری می‌کند، – ما هم تاجریم دیگر- هرگز سر از سجده برنمی‌داشتیم. دوست داشتیم که سرمان بر سجده باشد و می‌گفتیم که «من بیشتر رحمت می‌خواهم. من رحمت واسعه الهی را می‌‌خواهم.» پس اگر نماز بخوانیم شامل این رحمت واسعه می‌شویم. اگر نماز می‌خوانیم و سر بر سجده می‌گذاریم با عشق بدانیم که هر چه نماز را آرامتر بخواینم بیشتر نتیجه می‌گیریم.
در بحث مدیریت زمان این خیلی جالب است که بعضی می‌گویند من وقت ندارم که زمان بگذارم و نماز بخوانم! اتفاقا اگر فکر کنید که فقط 17 دقیقه یا نیم ساعت این نماز طول بکشد، از وقتی شروع می‌کنید به این نماز را خواندن وقت شما پر برکت می‌شود. گشایش‌هایی در زمان می‌بینید که دیگر یک باضافه یک برابر دو نمی‌شود. یازده برابر می‌شود! قدرت آن چند برابر می‌شود و می‌بینید که دارد اتفاق‌های عجیبی می‌افتد و همان کسی که وقت نمی‌کرد نماز بخواند می‌فهمد که هرچه قدر نمازش را طولانی‌تر و با عشق بیشتر بخواند، کارهایش بیشتر رله می‌شود.  یک کسی می‌آید که همه عالم به دست اوست و امر من و شما را به عهده می‌گیرد و کارهای ما رو طوری به جریان می‌اندازد که خودمان می‌فهمیم درها به روی‌مان باز می‌شود و فراوانی‌ها می‌آید و شامل رحمت خداوند می‌شویم.
دوست عزیز من، نماز راهکار موفقیت امروز ماست. من انسان مذهبی نبودم و اکنون هم هیچ ادعایی در این زمینه ندارم. اصلا من مقامی در این زمینه ندارم. من مبلغ دینی نیستم. من مربی انگیزشی و موفقیت هستم که دارم راهکار معنوی را به عنوان راهکار موفقیت به شما عزیز توصیه می‌کنم. چون به خودم و هزاران نفر که دیدم ثابت شده و اکنون به عنوان یک معرفت آن را توصیه می‌کنم. اصلا قصدم پند و نصحیت و اندرز نیست. و قصدم این است که بگویم نماز عالی است.
 
نماز، بهترین عادت
 
یک سری نکات ریز هم هست که دوست دارم به تو به صورت گذرا اشاره کنم. در بعضی کلاس‌ها می‌شنوم که می‌گویند تو اول رابطه‌ات را با خودت و با خدا درست کن و این کار و آن کار را بکن و بعد شروع به نماز خواندن کن. در صورتی که این خطا است. نماز برای این است که حال من و شما را خوب کند. منی که حالم بد است اتفاقا به نماز نیاز دارم. من نباید بگذارم فرصتی بیاید که یا از شنبه است یا وقتی حال درونی من دگرگون شد و رابطه من با خدا چه طور شد نماز بخوانم! اتفاقا این حربه‌های شیطان است که می‌گوید: «نه! این نمازی که تو می‌خوانی اصلا هیچ فایده‌ای ندارد! نماز عادتی است.»
 اتفاقا این نماز حتی اگر عادت شده و عادت کردن به یک سری رفتارهای صحیح جزء اصول موفقیت است. مثل کسی که ورزشکار است و روزانه نیم ساعت می‌دود و برایش عادت شده است. یا کسی که قبل از خواب نیم ساعت مطالعه می‌کند. این یک عادت مثبت است. نماز هم یک عادت مثبت است. کسی که بر حسب عادت می‌دود یا مطالعه می‌کند، نتیجه نمی‌گیرد؟ بله که نتیجه می‌گیرد. سلامتی در او ایجاد نمی‌شود؟ کسی که مطالعه از روی عادت می‌کند آگاهی و لذت بیشتر در او ایجاد نمی‌شود؟ بله که می‌رسد. حتی اگر نماز من هم امروز عادتی باشد، باز هم من از آن نتیجه می‌گیرم، حتی اگر درک درستی از آن نکنم. نمی‌خواهم بگویم که آگاهی بیشتر از نماز نداشته باشیم، یا رابطه‌مان را با خدا بیشتر نکنیم. ما هر روز باید در فکر این باشیم که چه جوری رابطه خود را با خدا قشنگ‌تر کنیم.
خوشا آنان که دائما در نمازند
ما باید دائما در این فکر باشیم که چگونه کیفیت نمازمان را بالا ببریم. اما می‌خواهم بگویم که  اول آیا باید من یک شرایطی را ایجاد کنم بعد نماز بخوانم؟ نه! دوم این که آیا بگویم این‌ها که عادت است؟ نه! اتفاقا این جزو عادت‌های مثبتی است که باید در من و شما ایجاد بشود. اگر نماز نخواندید، چهل روز نماز بخوانید و ببینید چه عادت‌های قشنگی در شما ایجاد می‌شود. لذت می‌برید و متوجه می‌شوید و می‌فهمید. چون وجود نازنین شما، انرژی درونی شما، اسکنر وجودی دارد و خودتان می‌فهمید شارژ شدید. نماز بخوانید و بفهمید که چه اتفاق‌هایی می‌افتد. حتی اگر نماز هم نمی‌خوانید، حتی اگر مثل من هم یک روزی اصلا هیچ اعتقادی نداشتید، حالا یک امتحانی بکنید. چهل روز امتحان کنید. چه گشایش‌ها، حال خوب، … را می‌بینید.
اصلا بزرگ‌ترین فایده آن آرامش است. وقتی شما آرام شدید، راه حل‌ها را می‌بینید، ایده‌های عالی به سراغتان می‌آید. می‌توانید جریانات زندگی و مسائل آن را حل کنید. از همه مهم‌تر خدا را به زندگی خود دعوت کرده‌اید. خدایی که مسبب‌الاسباب هستی است و تمام عالم به دست اوست را در زندگی‌تان دعوت کرده‌اید. چه قدر زیبا است. چه قدر عالی است این نماز.
 
نماز اول وقت
 
توصیه می‌کنم اگر نماز می‌خوانید، آن را اول وقت بخوانید خیلی خوب است. خدا کند ریا نباشد این صحبت من، فقط می‌خواهم بگویم که عادت کردم به نماز اول وقت. اگر نماز اول وقتم زمانش بگذرد، انگار اصلا حال نمی‌دهد! انگار یک بار بر دوش من است. ولی وقتی آن را اول وقت می‌خوانم خیلی لذت می‌برم. می‌خواهم بگویم اگر نماز می‌خوانید حتما اول وقت بخوانید. اگر نمی‌خوانید شروع کنید و شروع خود را با اذان آغاز کنید.
می‌توانید قبل از این که اذان شروع شود، از نرم‌افزارهایی  استفاده کنید که برای این کار وجود دارد و من هم روی گوشی خودم نصب کرده‌ام، اذان را در هنگام صبح، ظهر و مغرب پخش می‌کند و می‌فهمید که موقع اذان است. من در هر جا که هستم، جاده، خیابان، … با این صدا متوجه نماز می‌شود. این صدای موذن‌زاده اردبیلی که می‌توانید آن را روی تنظیمات نرم‌افزار خود تنظیم کنید، حال بسیار خوبی به شما می‌دهد و با این ترتیب می‌توانید بگویید که: «خدایا من آماده‌ام، من ساعت عاشقی خودم را کوک کرده‌ام.» این موبایل، می‌شود موبایل خیر و برکت شما. می‌شود وسیله‌ای که زمان‌هایی که اتصال شما را به خداوند نشان می‌دهد. ارتباط عالی که خداوند به شما می‌گوید بیا بیا که من الان صحبت‌های شما را می‌شنوم. من اگر این طور صحبت می‌کنم برای این است که به شما بگویم این طور باید به دیدار معشوق بشتابیم.
 
نماز، بازدارنده قوی
 
خدایا ما نیاز به نماز خواندن داریم. تو نیاز به نماز خواندن ما نداری. ما نیاز داریم. این عشق نماز خواندن را در دل ما بیشتر کن. این عشق را در دل آن کسی که تا این قسمت و تا انتهای این ویدئو را دیده است بیشتر کن.
من به شما تبریک می‌گویم که تا اینجای این ویدئو را دیده‌اید و به شما دوست عزیز می‌گویم که نماز یکی از قوی‌ترین روش‌های  پاکسازی درون است. همان طور که قرآن می‌گوید: « إِنَّ الصَّلَاةَ تَنْهَىٰ عَنِ الْفَحْشَاءِ وَالْمُنْكَرِ:  یقیناً نماز از کارهای زشت، و کارهای ناپسند باز می دارد؛ [8] نماز ما را از خطا، گناهان، افکار منفی و از خیلی چیزها دور می‌کند. ما نیاز به یک پالایش داریم. ما نیاز به پاکسازی داریم. ما در مقیاس درونی، کوانتومی نیاز به پاکسازی داریم. نماز یکی از قوی‌ترین پاکسازی کوانتومی وجود ما می‌تواند باشد. آن را جدی بگیرید. یکی از رازهای موفقیت ما می‌تواند باشد. ستون زندگی ما، ستون دین ماست. ما در این گرداب عالم نیاز به عمارتی داریم که ستونی قوی در آن بنا شده باشد. این کار را حتما انجام بدهید.
 
نماز، تجلی رفتار علوی
 
گاهی می‌پرسم چرا دوست من نماز نمی‌خوانید. می‌گویند: «این‌ها که نماز می‌خوانند که هزار کار خطا می‌کنند.» چه ربطی دارد؟! ممکن است هر کسی خطایی بکند. یک روحانی عزیز خیلی جالب در تلویزیون می‌گفت: «هیچ موقع دین اسلام را با من که معصوم نیستم گره نزنید.» دین اسلام را با امیرالمومنین علی علیهالسلام باید گره بزنیم. باید او را بفهمیم که علی علیهالسلام که بوده، رفتار علی علیهالسلام چه بوده، علوی بودن چه بوده، بعد بفهمیم که اسلام چیست. اگر می‌خواهید اسلام را بشناسید، علی علیهالسلام  را بشناسید. وقتی علی علیهالسلام  را بشناسید می‌فهمید اسلام چیست وگرنه من محمد افلاکی جانماز آبکش می‌کشم معرف اسلام نیستم یا به قول آن روحانی که می‌گفت ما معصوم نیستیم و ممکن است خطا هم بکنیم. اصلا دین اسلام را به ما ربط ندهید. اگر کسی هم خطایی می‌کند، دین اسلام او نیست. چه ربطی دارد؟ این یکی از حربه‌های شیطان است که می‌خواهد شما را از نماز دور کند.
یا می‌خواهد بگوید که خدا به دل است. کو؟ اگر خدا به دل است به دیدارش بشتابید. اگر به دیدارش شتافید، آن‌گاه می‌گویید خدا در دل من بود و فرصت‌هایی را برایش گذاشتم، ساعت‌هایی را برای عاشقی باید می‌گذاشتم که گذاشتم، نرم‌افزاری باید روی گوشی خودم می‌گذاشتم تا سر وقت اذان، در هر منطقه و شهر که هستم اذان پخش کند، گذاشتم؛ پس برای خدای خودم وقت گذاشتم. اگر شما برای خدای خود وقت گذاشتید، آن قدر هم خداوند – قربانش بروم- برای شما وقت آزاد می‌کند و آن قدر برکت و رحمت و انرژی به زندگی شما جاری می‌کند که بعد از مدتی خواهید فهمید، گشایش‌های شما، موفقیت‌های شما، از جانب کجاست. از کجا دارید روزی بی حساب خدا را دریافت می‌کنید.
می‌فرماید:«وَيَرْزُقْهُ مِنْ حَيْثُ لَا يَحْتَسِبُ: و از جايى كه گمانش را ندارد روزى‌اش مى‌دهد» چه کسانی را بی‌حساب روزی می‌دهد؟ آن‌ها که بی‌حساب و کتاب به سمتش می‌شتابند. آن‌ها که به سمتش می‌روند، آن‌ها که با او رابطه برقرار می‌کنند، آن‌ها که دوستش دارند.
 
نماز، فرصت ابراز محبت
 
«إِنْ‌ کُنْتُمْ‌ تُحِبُّونَ‌ اللَّهَ‌ فَاتَّبِعُونِي‌: اگر خدا را دوست می‌دارید، از من پیروی کنید!» خداوند در این آیه به پیامبر صلاللهعلیهوآله دستور می‌دهد که بگو اگر خدا را دوست دارید از من تبعیت کنید، پشت سر من بیایید و «إِنْ » در این جا شرطیه نیست، «إِنْ » تقریر است یعنی که مسلما خدا را دوست دارید، هر کسی در وجود خودش خداوند را دوست دارد. می‌گوید حالا که خدا را دوست دارید، دنبال حضرت رسول صلاللهعلیهوآله بروید. رسول خدا صلاللهعلیهوآله چه می‌گوید، نماز را می‌گوید و عبادت را می‌گوید، در واقع رابطه با خداوند کردن را می‌گوید. خوبی کردن، تجاوز نکردن به حقوق دیگران، دروغ نگفتن، غیبت نکردن، … این یعنی دین اسلام.
به قول یکی از استاد عزیزی که چند روز پیش در خدمتشان بودیم آقای دکتر حسینی، خیلی قشنگ می‌گفت که : «همه ما ایرانیان اگر یک بار فقط یک بار این قرآن را به زبان فارسی بخوانیم مطمئن هستم تمام مشکلات سرزمین ایران حل می‌شود و یک آگاهی عظیم، یک سینرژی عظیم پاکی در هستی ایجاد می‌شود» توصیه می‌کنم که همه قرآن را بخوانیم.
 
قرآن، شفای دل
 
 اگر می‌خواهیم با خدا صحبت کنیم نماز بخوانیم. بعد از نماز خواندن دعا کنیم. اگر میخواهیم خدا با ما حرف بزند آن قدر که این کتاب آسمانی ما این قدر پر از رمز و معجزه است که می‌تواند وجودمان ر دگرگون کند. وجود ما امروز نیاز به معجزه دارد. همان طور که خودش می‌گوید این قرآن برای مومنین هم شفا است و هم رحمت و اگر ما باور کنیم این کتاب هست یک صفحه از  آن را هر روز بخوانیم. هم عربی آن را بخوانیم  که خودش اعجازی دارد با آن اصوات و آیات و با همه آن هارمونی که دارد می‌تواند در تک تک سلول‌های وجود ما شفا ایجاد کند و هم مفهوم فارسی آن را بخوانیم. من خودم ترجمه استاد خرمشاهی را دارم که یک سمت آن فارسی است و یک سمت آن عربی است. من هم سمت عربی آن را و هم سمت فارسی آن را می‌‌خوانم با این که عربی من زیاد هم خوب نیست. بعضی وقتها از بعضی از آیات آن به وجد می‌آیم و به شدت لذت می‌برم. می‌دانم که شفا و رحمت است.
چه بسا که ما سراغ طب شرقی مثل طب سونی می‌رویم که هر چند همه آن‌ها خوب هستند ولی من مقاله‌ای می‌خواندم که در چین و در خیلی از کشورهای غربی از قرآن ما به عنوان اصوات شفابخش و قرآن درمانی برای شفای بیماری‌های سخت و سنگین استفاده می‌کنند. چون آن‌ها می‌دانند و باور دارند که این قرآن فرستاده خداوند است و آخرین ورژن دین الهی است و آخرین چیزی است که می‌توان از آن استفاده کنیم. و آن در طاقچه اتاق‌های ما و خانه ما هست ولی متاسفانه خاک می‌‌خورد. حتما بعد از نماز یک، دو یا پنج آیه بخوانید و ببینید که چه اتفاقی می‌افتاد. چهل روز به این توصیه‌هایی که من کردم عمل کنید. چون برای خودم نتیجه داده و موفقیت‌های بسیار بزرگی را برای خودم رقم زده است می‌خواهم برای شما هم به عنوان یک توصیه بگویم. 
 
اسلام، قوی‌ترین منبع پاکسازی درون
امیدوارم به عنوان یک توصیه معنوی که در راستای موفقیت است از یک مربی انگیزشی که خودش در پی یافتن راه‌های جدید موفقیت است بشنوید نه این که من یک مبلغ دینی هستم. من خیلی می‌خواهم به دستوارت دینی پایبند باشم ولی مقامی ندارم. یک روحانی، یک مبلغ دینی یا کشیش نیستم که این حرف‌ها را می‌زنم. نه! من به عنوان یک مربی انگیزشی و یک مربی موفقیتی که یک سری اصول را که به من و خیلی از اطرافیان من پاسخ داده است و نتیجه آن موفقیت بوده است را به شما عزیزی که مخاطب من هستید، در کانال ما، در وب‌سایت ما دارم این توصیه‌ها را می‌کنم. امیدوارم روزی امروز من و شما نماز اول وقت باشد، هر روز به آگاهی بالاتری برسیم.
خدای مهربان هست و خدای مهربان همین الان منتظر ما است. خدا عاشق ما است و به شدت بندگانش را دوست دارد و می‌گویند اگر می‌دانستید خدا چه عشقی به ما دارد؟! عشق خداوند هزاران هزار بار از عشقی که مادر به فرزندش دارد،  بیشتر از است. با این درک می‌فهمیم چه قدر خدا ما را دوست دارد و ما چه قدر از او دور هستیم. چه قدر از او دور افتادیم. چه قدر او مهجور است و چه قدر ما او را از زندگی کنار گذاشته‌ایم. خدا را که در زندگی دعوت کردیم همه چیز در زندگی ما حل می‌شود، آرامش می‌آید، موفقیتی می‌آید، سلامتی می‌آید، شادی می‌آید، سعادت در این دنیا و آخرت با خدای مهربان قابل دست‌یابی است. دین اسلام یکی از  دین‌هاست، تشیع و چهارده معصوم‌هایکی از قوی‌ترین ریسمان‌های، راه‌حل‌ها و میان‌برهایی هستند که ما را به خداوند نزدیک می‌کنند. ما با توسل به اهل بیت و دین اسلام می‌توانی به شدت و با سرعت بسیار بالا به خداوند نزدیک شویم.
دوستتان دارم، برایتان دعا می‌کنم و همگی در این ساعت برای فرج مهدی موعود (عجلاللهفرجهالشریف)  دعا می‌کنیم. اللهم عجل لولیک الفرج.

میانگین امتیاز 3.7 / 5. تعداد آرا: 10

6 دیدگاه در “چرا نماز یک راه حل بسیار عالی برای رسیدن به موفقیت است؟

 1. علیرضا گفت:

  کاملا درست می‌فرمایند. خودم تجارب زیادی کسب کردم ولی مستمر نبوده یوقتایی دلم واسه خدا تنگ میشه میرم سراغش با اینکه خیلی وقت بوده نرفته بودم ولی بعدش چنان احساس آرامشی میکنم که قابل وصف نیست و همونجا ازش میخوام لیاقت ایستادن در درگاهشو تا پایان عمر بهم بده

 2. ناشناس گفت:

  سلام. با شنیدن صحبت های استاد واقعا متحول شدم و احساس آرامش میکنم

 3. مصطفی گفت:

  ممنون استاد
  نماز کامل ترین مراقبه ی سراسر خیر و رحمته
  برای همینه که شیطان تلاشش رو میکنه ما رو دور کنه
  در کل شیطان از ارتباط ما با خدا وحشت داره زیرا
  پیروزی ما شکست خودشه… نماز مهلک ترین سلاح نابودی افکار منفی یا همون شیطانه

  خدا همه چیش با حساب کتاب و دقیقه

 4. ناشناس گفت:

  کاملا درست میگین ،ممنون

 5. ناشناس گفت:

  ممنون حرفت درسته نماز بهترین چیز است بهترین راه موفقیت بهترین ورزش است

 6. صغری گفت:

  ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

دانلود رایگان کتاب «در محدوده صفر»

نویسنده: دکتر جو ویتالی با مقدمه محمد افلاکی
دریافت کتاب
close-link
دوره های ما دارای گارانتی برگشت پول مادام العمر در صورت عدم رضایت است و زمان گارانتی هم پس از  9 ماه از خرید دوره فعال شده و شرط استفاده از گارانتی این است که در درجه اول تمام تکنیک ها را کاملا آموخته باشید و سپس آنها را در زندگی بکار گرفته باشید و اگر نتیجه ای حاصل نشد پس از راستی آزمایی شروط گارانتی مبلغ 2 برابر پولی که پرداخت کرده اید را به شما باز خواهیم گرداند زیرا ما به دوره خودمان ایمان داریم و باور داریم که نتیجه آن قطعی است و ضمن اینکه به برکت پول و رضایت مشتری هم به شدت معتقدیم💯
close-link
×

برای ارتباط فوری با پشتیبان‌های سایت کلیک کنید

پشتیبانی ایتا پشتیبانی تلگرام

پاسخگویی تلفنی همه روزه از ساعت 9 صبح تا 9 شب

تماس تلفنی 02128429999
پاسخگویی آنلاین