نگاه متناقض !چگونه با پذیرش دو دیدگاه متفاوت میتوان موفق تر شد؟

نگاه متناقض !
5/5
فهرست عناوین این مقاله
0
(0)
دو نگرش متناقص کاملاً متضاد وجود دارد که اگر هر دوی آنها را بپذیریم و با هر دو نگاه در یک لحظه تصمیمات زندگی خود را اتخاذ نماییم به شدت موفق خواهیم شد و این نگرش از کلام مولا علی (ع) و امام حسن مجتبی (ع) است که : « اِعْمَلْ لِدُنْیَاكَ كَأَنَّكَ تَعِیشُ أَبَداً وَ اعْمَلْ لاِخِرَتِكَ كَأَنَّكَ تَمُوتُ غَداً» برای دنیایت چنان باش که گویی جاویدان خواهی ماند و برای آخرتت چنان باش که گویی فردا می میری
سلام به شما عزیزان، دو نگاه متضاد برای موفقیت وجود دارد. اگر این دو نگاه متضاد را بتوانیم کنار هم جمع کنیم مجموعشان موفقیت امروز ما میشود. این کلام از کلام معصومین و حضرت  امیر المومنین ع است که میفرمایند: در مسائل دنیوی خودتان به گونه ای تلاش و کوشش و حرکت کن که گویی صدها سال زنده هستید یعنی قرار است ما سالیان سال زنده باشیم و در مورد آخرتتان و عاقبتتان و دنیای دیگر به گونه ای رفتارکنید و رفتار امروزتان را طوری تنظیم کنید که انگار لحظه ای دیگر فرشته مرگ میگوید بیایید برویم وقت شما تمام شده است، بیا تا برویم هر کاری انجام دادید کافی است.
یعنی من هم بگویم که سالیان سال دیگر زنده ام و از طرفی بگویم نه من لحظه ای دیگر ممکن است از این دنیا بروم. اگر ما توانستم این دو نگاه متضاد با هم را کنار هم جمع کنیم موفقیت ما شروع میشود یعنی ما هم، هر لحظه آماده مرگ هستیم یعنی آماده تولدیم یعنی تولد دوباره خودمان و رفتن به جهان باقی هستیم و همین این که میدانیم این جهان همچنان ادامه دارد و باید کار و تلاش کنیم و تا زمانی که فرصت داریم دست از کوشش برنداریم.
اگر این دو نگرش را کنار هم بگذاریم اتفاقات خیلی جالبی می افتد. برای مثال در جنگ جهانی، خلبان های ژاپنی هواپیمایی به نام کامازاکی داشتند که حملات انتحاری علیه کشتی های آمریکایی انجام میدادند. یعنی دقیقا  خلبان هواپیما خود را به کشتی ناو آمریکایی میزدند تا آن را نابود کند و بعد هم از بین میرفتند و این افراد مثل افراد انتحاری که انسان های ناسالمی در دنیا هستند مثل داعش و … نبودند. این افراد شهید محسوب میشدند چون برای نجات میهن شان میرفتند و برای دفاع از سرزمینشان خدمت میکردند.
روی نگرش این افراد طوری کار کرده بودند که همین حالت را داشتند چون اینها آدم هایی بودند که به صورت تصادفی توسط فرمانده شان انتخاب میشدند و در خوابگاهشان اعلام میکردند که فردا نوبت چه کسی هست که حمله را انجام دهد و ممکن بود که نوبت هر کدام از این افراد برسد و یکی از همین خلبان ها خاطرات خودش را میگوید، این که هر شب ما منتظر بودیم که فردا نوبت ماست و ما برای وطن، مهین و ناموس مان قرار است که منهدم کنیم و نیز منهدم شویم و با انجام انتحاری از بین برویم.
این دقیقا نگاهی است که لحظه ای دیگر میخواهد بمیرد و از طرفی هم در همان فرودگاه و همان خلبان ها آموزش هایی میدیدند که ممکن است این انتحاری به شما نخورد و سالیان سال زندگی کنید و برای زن و بچه و سرزمینتان خدمت کنید. این دو نگرش را این خلبان انتحاری و خلبان های کامازاکی در کنار هم داشتند.
 ما هم اگر میخواهیم پرواز خوبی داشته باشیم و موفقیت خوبی  را کسب کنیم، باید خلبان کامازاکی زندگی خودمان باشیم و طوری حرکت کنیم که هر لحظه احساس کنیم که مرگمان فرا میرسد و اسم ما در لیست قرار میگیرد که اعلام میکنند که وقت شما فرا رسیده است و باید برویم و در لحظه ای دیگر گفته میشود که نه شما همچنان باید بمانید و کارهای بسیاری برای انجام دادن دارید.
 ما این دو نگرش را میتوانیم با هم جمع کنیم و اگر توانستیم این دو نگرش را کنار هم قرار دهیم موفقیت های امروز ما رقم میخورد یعنی ما هم تلاش بسیار میکنیم و هم حرص این دنیا را نمیخوریم که چرا تلاش من جواب نداد. من لحظه ای دیگر قرار است بروم و هم اینکه نه من قرار است همچنان بمانم و کار کنم. هر دو نگرش متناقض را با هم در یک ظرف وجودی قرار میدهیم و هر دو را نگاه میکنیم تا از این لحظه به بعد موفقیت ما آغاز شود. در این صورت حرکت مثبت ما شروع میشود و سطح ارتعاشات و عملکرد ما عالی و چند برابر خواهد شد.
 پس شروع میکنیم اینگونه روی سطح ارتعاشاتمان کار کنیم و به این فکر باشیم که لحظه ای دیگر فرشته مرگ به ما میگوید بیایید برویم کارتان به پایان رسیده است، با این نگرش چگونه زندگی میکنیم؟ آیا دروغ میگوییم؟ آیا کار بد انجام میدهیم؟ آیا برای به دست آوردن پول و ثروت بیشتر کسی را فریب میدهیم؟ خیر چون قرار است لحظه ای دیگر ما به دنیای باقی برویم و از طرفی دیگر آیا باید زاهد و صوفی شویم و کاری انجام ندهیم و فقط در حال دعا کردن باشیم خیر اینگونه نیست باید کار کنیم و لذت های دنیا را ببینیم، ازدواج کنیم و بهترین و شیرین ترین لذت های دنیا را بچشیم و بعد هم آماده باشیم.
 هرگاه این دو نگرش را کنار گذاشتیم و بر هم منطبق کردیم در مسیر رسیدن به موفقیت قرار میگیریم. امیدوارم بتوانیم این دو نگرش را در هر لحظه همانطور که خلبان های کامازاکی ژاپن داشتند و همچنین حضرت امیر المومنین ع  به عنوان یک توصیه ی موفقیت برای زندگی امروز به ما سفارش کردند داشته باشیم و لحظه به لحظه این کلام معصوم را در زندگی مان مرور کنیم و یادمان باشد که قرار است به دنیایی دیگر برویم و یادمان باشد که همچنان هستیم و هر دوی اینها در کنار هم قرار دارد. همچنین تلاش و کوششی عالی برای این که خوب باشیم داشته باشیم و لحظه ای دیگر خطایی انجام ندهیم تا بتوانیم به بهترین شکل به جهان باقی وارد شویم. خیلی دوستتان دارم شاد و پرانرژی باشید خدانگهدار.  
مشاهده ویدئو های بیشتر

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

دانلود رایگان کتاب «در محدوده صفر»

نویسنده: دکتر جو ویتالی با مقدمه محمد افلاکی
دریافت کتاب
close-link
دوره های ما دارای گارانتی برگشت پول مادام العمر در صورت عدم رضایت است و زمان گارانتی هم پس از  9 ماه از خرید دوره فعال شده و شرط استفاده از گارانتی این است که در درجه اول تمام تکنیک ها را کاملا آموخته باشید و سپس آنها را در زندگی بکار گرفته باشید و اگر نتیجه ای حاصل نشد پس از راستی آزمایی شروط گارانتی مبلغ 2 برابر پولی که پرداخت کرده اید را به شما باز خواهیم گرداند زیرا ما به دوره خودمان ایمان داریم و باور داریم که نتیجه آن قطعی است و ضمن اینکه به برکت پول و رضایت مشتری هم به شدت معتقدیم💯
close-link
×

برای ارتباط فوری با پشتیبان‌های سایت کلیک کنید

پشتیبانی ایتا پشتیبانی تلگرام

پاسخگویی تلفنی همه روزه از ساعت 9 صبح تا 9 شب

تماس تلفنی 02128429999
پاسخگویی آنلاین