نتیجه شکر گزاری در زندگی ما چیست ؟

نتیجه شکر گزاری در زندگی
Praying Woman

« وَ اِذ تَأذَّنَ رَبُّکُم لَئِن شَکَرتُم لَأزِیَدنَّکُم » آیه 7 سوره ابراهیم
قرآن کریم : « و چنین بود که پروردگارتان اعلام داشت که اگر شکرگزاری کنید بر نعمت شما می افزایم . »
منت خدای را – عزّوجّل-
که طاعتش موجب قربتست و به شکراندرش مزید نعمت .
هر نفسی که فرو می رود مُمِّدِ حیاتست و چون برمی آید مُفَرَّح ذات ؛
پس در هر نفسی دو نعمت موجودست و بر هر نعمتی شکری واجب .
از دست و زبان که برآی         کز عهده شکرش بدر آید
شکرگزاری یکی از قدرتمندترین احساساتی است
که ما می توانیم با به کار بردن آن ،
تمام نعمت ها را با وفور محض وارد زندگیمان کنیم . ما هر جا که باشیم
و شکرگزاری به هر شکلی که باشد ، می تواند تمام منفی گرایی ها
را در زندگیمان از بین ببرد .
انیشتین ثابت کرده است که هر چیزی در کائنات از انرژی است .
نتیجه شکر گزاری در زندگی
ما هم انرژی هستیم و هر کدام از ما مردم ،
در فرکانسی در حال ارتعاش هستیم . افکار ، احساسات و باورهای ماست
که ارتعاش و فرکانس انرژیمان را تعیین می کند . زمانی که حواس
خود را متوجه شکرگزاری کنیم ، درباره شکرگزاری فکر می کنیم ،
آن را به زبان بیاوریم و احساسش کنیم ، در واقع فرکانس انرژی خود
را به یکی از قوی ترین و بالاترین فرکانس های موجود تبدیل می کنیم .
شکرگزاری انرژی مشابه شکرگزاری را جذب می کند .
بنابراین وقتی ما شاکر در درگاه خداوند باشیم ،
یعنی مقتدرانه انرژی هایی مشابه را که بابت دیگر موارد شکرگزاری احساس کرده ایم ،
به سوی خود جذب می کنیم . به عبارت دیگر ، ما انرژی مردم ،
شرایط و وقایعی را که موجب آوردن همه موارد خوب به زندگیمان می شود ،
تحت نفوذ خود در می آوریم .
اگر بابت نعمت هایی که داریم بنده ای ناشکر باشیم ، امکان ندارد چیزهای خوب بیشتری را وارد زندگیمان کنیم چرا ؟ چون در بحبوحه احساس ناشکری ، افکار و احساساتی را از خودمان ساطع می کنیم که آنها هم به نوبه خود زندگی سرشار از موارد بیشتری را که از بابت آنها ناسپاس هستیم ، جذب می کنند . خواه احساس حسادت ، غبطه ، عدم رضایت یا احساس کافی نبودن باشد ، این احساسات نمی توانند آنچه را می خواهیم به ما بدهند . آنها مانع ورود خیر و برکت به زندگیمان می شوند .
نتیجه شکر گزاری در زندگی
اگر تو اتومبیلی جدید بخواهی اما در مورد اتومبیلی که داری شکرگزار نباشی ، در واقع فرکانسی غالب به بیرون می فرستی و نمی توانی چیزی بهتر را جذب کنی . از طرفی اگر بابت اتومبیلی که داری خدا را شاکر باشی ، حتی اتومبیلی به مراتب بهتر از آن را به سوی خودت فرا می خوانی . تمام موارد منفی موجود در زندگی ما صرفاً حاصل پشت کردن به تمام نعمت هایی است که داریم . تصور کنیم که کائنات ( که خیر و برکت محض است ) مانند خورشید است .
خورشید مدام می تابد و به صورت جریان بی پایان انرژی حیات را ساطع می کند . وقتی ما روی خود را به سمت خورشید می کنیم تأثیر آن را احساس می کنیم ، اما اگر روی خود را برگردانیم دیگر تأثیرات حیات بخشی آن را دریافت نمی کنیم . کائنات هم دقیقاً عین خورشید عمل می کند . همیشه هست ، در دسترس است و تمام نعمت هایش را به سوی ما می فرستد .
وقتی ما بر افکار و احساسات شکرگزاری تمرکز کنیم در واقع رو به سمتی کرده ایم که تمام نعمت ها همیشه وجود دارند و به ما داده شده اند . اما وقتی ما شکایت ، سرزنش و انتقاد کنیم ، غبطه بخوریم ، حسادت کنیم یا هر نوع احساس منفی دیگری داشته باشیم ، در واقع به تمام نعمت های الهی پشت کرده ایم . راز شکرگزاری یکی از قدرتمندترین ابزاری است که ما برای تحول زندگیمان به سوی لذت و شادی محض ، از آن استفاده خواهیم کرد . ما باید شروع کنیم سپس قانون جذب این افکار شکرگزارانه را دریافت می کند و نعمت های مشابه بیشتری از آن را به ما می دهد . برای تحول زندگیمان ، ما باید اول راهی پیدا کنیم که بابت نعمات کنونی مان شکرگزار باشیم .
نتیجه شکر گزاری در زندگی
اگر هر بار فقط دقیقه ای خالصانه بر شکرگزاری تمرکز کنیم فرکانس خود را به سوی یکی از قوی ترین فرکانس های موجود می فرستیم و سپس تمام نعمات الهی به سوی ما سرازیر می شود ! وقتی ما بابت هر آنچه دلمان می خواهد وارد زندگیمان شود و قبل از اینکه به راستی ظاهر شوند خدا را شاکر باشیم ( ارتباط عالی ، شغل رویایی ، سلامتی ، ثروت و … ) در واقع فرکانسی را مبنی بر اینکه از قبل این چیزها را داشته ایم به کائنات می فرستیم . قانون جذب متوجه نمی شود که ما چیزی را صرفاً تصور می کنیم یا واقعی است .
بنابراین همین حالا با شکرگزاری از صمیم قلب حتماً همان چیزها را به سمت خودمان جذب می کنیم . این قانونی تغییر ناپذیر است و اگر از طریق صحیح انجام شود ، رد خور ندارد . شکرگزاری نوری را بر زندگی مان می تاباند که در پرتو آن امکاناتی را می بینیم که قبلاً برای ما پنهان بوده و درهایی را به رویمان می گشایند که قبل از آن بسته بودند . هر چه بیشتر این امکانات را کشف کنیم شادمانی بیشتری خواهیم داشت . هنوز برکات زیادی از دید ما پنهان و منتظرند تا شناخته شوند .
نتیجه شکر گزاری در زندگی
بیاییم با نگاهی عمیق و قلبی سپاسگزار به تمام زوایای زندگی مان نگاه کنیم ! آن گاه پاداش این شکرگزاری مبهوت مان خواهد کرد ! وقتی احساس می کنیم همه چیز علیه ماست ، اندکی صبر کنیم و بر روی جنبه های دیگر زندگیمان تمرکز کنیم که واقعاً می توانیم به خاطر آنها شاکر باشیم . ناگهان راه های جدیدی را خواهیم دید که می توانیم با آنها به راحتی موانع را پشت سر گذاشته و پیش رویم . شکرگزاری جزء لازم یک زندگی با معنا ، مفرح و غنی است . هر زمان که خدا را شکر می کنیم ، زندگیمان بهتر خواهد شد . پس همین حالا در هر شرایطی که هستیم خدا را شکر کنیم تا زندگی بهتری نصیبمان شود .
نتیجه شکر گزاری در زندگی
منبع : سایت قدیمی راز4 فصل
16 پاسخ
 1. navidfz
  navidfz گفته:

  درود بر همه دوستان
  هر چه بیشتر سپاس گذار آفریده های خداوند و داده های او باشیم باید بدونیم خداوند سپاس گذاریش بیشتر است و به پاس سپاس ما بیشتر به ماخواهد دادهمانگونه که در قرآن به آفریدگان خود گفته است و گفته خداوند راست و درست است

  پاسخ
 2. amomeni
  amomeni گفته:

  سلام خیلی عالی بود تمرکز بر شکر نعمت های فراوان الهی که در همه جا و همه حال نسیب همه بندگان خود نمود خودش نعمت است الهی به تمام دادهایت که اکنون در اختیارم هست و نیست شکر که دادهایت نعمت است و ندادهایت (که نیست ) حکمت است پیروز و موفق و شاد و شکرگزار باشید متشکرم

  پاسخ
 3. H-921-CH
  H-921-CH گفته:

  با سلام و عرض ادب خدمت شما استاد عزیز ودیگر عزیزآن دل بنده به همین یک جمله بسنده میکنم شکر نعمت نعمتت افزون کند کفر نعمت از کفت بیرون کند مرسی و خدا قوت جناب افلاکی عزیز. خدایان شکرت که با همچنین مجموعه‌ای آشنا شدم

  پاسخ
 4. sahar1343
  sahar1343 گفته:

  بسیار عالی جناب اقای افلاکی فقط میتونم بگم درود برشما بزرگ مرد ایران زمین من توانایی گرفتن پک شما رونداشتم اما با استفاده از مطالبتون در کانل تلگرام باید بگم به من زندگی دوباره بخشیدید نه تنها من بلکه به بچهام هم همچنین با روحیه خرابو داغونی که داشتم زندگی اونارو تلخ کرده بودم ودر مخاطره بودن اما با استفاده از مطالبتون من وارد دنیای قشنگتون شدم وخدا رو وشما دعا میکنم که مثل یک نور الهی ویک معجزه تو زندگی من درخشیدید خداوند یارو یاورتان باشد و موفق وسربلند باشید .آمین

  پاسخ
 5. فرنوش
  فرنوش گفته:

  بسیار خوشحال و خوش بینم
  بسیار سپاسگزارم که تغییرات زیاذی در زندگی من و خانواده ام در حال رخ دادن هست
  سپاسگزارم
  امیدوارم سلامت و موفق باشید
  روما

  پاسخ
 6. faribaayubi
  faribaayubi گفته:

  باسلام و درود برشما بزرگوار
  خدارا بینهایت شکر که چشمانی بینا بدهد که اگر تا الان کوچکترین چیزها و واقعی هرچند کوچک که در زندگیمان رخ میداد وغافل از حکمت حضرت عشق بودم الان خدارا شکر و هزاران هزار شکر که در سختی و اسایش که فقط بگم خدایا شکرت که فقط تویی که از همه چیز اگاه و دانا وبینا هستی .

  وممنون از شما .که با یاد اوری لحظه ای به تفکر بپردازم چون ما انسانها خیلی زود همه چیز را ازیاد میبریم وفراموش میکنیم ولی شما بزرگوار با این سایت زیبا آگاهی دهنده هستید و ازشما هم تشکر وسپاسگزارم .
  موفق وموید ومحفوظ حضرت دوست باشید .امین یارب العالمین

  پاسخ
 7. پری
  پری گفته:

  سلام ممنون از شما-من هم شکرگزاری رو حدود 13 روز هست ک شروع کرده ام.حس میکنم آرامش خوبی دارم.دیدم نسبت به همه چیز سپاسگزارانه شده.خداوندا شکرت-خداوندا شکرت-خداوندا شکرت

  پاسخ
 8. محمد
  محمد گفته:

  سلام ووستان عزیز
  یک پیشنهاد عالی درباره شکر گذاری دارم البته با اجازه استاد گرامی آقای افلاکی حتما بریند کتاب معجزه شکر کذاری را تهیه کنید خیلی بهتون کمک میکنه
  سربلند و موفق باشین

  پاسخ
 9. msahba
  msahba گفته:

  سلام
  ایا امکان دارد که توضیح بدید چگونه میتوانیم کسی را که دوستش داریم را جذب کنیم با تشکر

  پاسخ

تعقیب

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.