ارتعاشات مثبت

همه رفتارهای ما دارای ارتعاش هستند و اگر اعمال خوبی انجام می دهیم ارتعاشات مثبت تولید میشود و به جهان هستی ارسال میشود و نکته بسیار مهم اینست که اگر این عمل خیر ما ریاکارانه و جهت نمایش اینکه ” من چقدر خوب هستم ” به سایر بندگان خدا باشد، متاسفانه با این ریاکاری ، ارتعاش عالی عمل خود را کم می کنیم و تاثیر کمتری خواهیم دید. ما باید اعمال خود را خالصانه برای رضای خدای مهربان انجام دهیم تا نتیجه بگیریم.

دانلود ویدیو با کیفیت 360p
32 مگابایت (برای دانلود ویدیو روی لینک کلیک راست کرده و گزینه save link را بزنید)

ما به چه منظوری عمل نیک و کار خیر انجام می دهیم؟ اگر برای این انجام می دهیم که من و بنده خدا و دیگران بفهمند، دقیقاً هیچ ارتعاش مثبتی به جهان هستی ارسال نمی کنیم.قانون کائنات این است که ما باید برای رضای خداوند قدم برداریم. مدتی قبل برای من توفیقی در مراسم اعتکاف اتفاق افتاد و یک روحانی که استاد دانشگاه هم بود به مطلبی اشاره کرد و باعث شد که من مدتی به یک عبادت و یک کار خیر مشغول شدم و خیلی هم لذت می بردم. بعد از مدتی یکی از دوستانم در مورد عبادت و عرفان این ها صحبت می کرد یک لحظه من تمام عبادت ها را فروختم و گفتم من هم این عبادت را انجام می دهم. می دانید بعد از آن چه اتفاقی افتاد؟توفیق آن عبادت از من گرفته شد.

ارتعاشات مثبت

اگر به کسی کمک می کنید یا عبادتی را برای رضای خدا انجام می دهید مطمئن باشید، ارتعاش این عمل نیک و کار خیر به جهان هستی ارسال می شود.ولی می دانید چه موقع ارتعاش خود را خراب می کنید؟وقتی که آن را در معرض ریا کاری و دید دیگران قرار می دهید.تمام اعمال خوب ما دارای ارتعاشات مثبت هستند و کائنات آن ها را درک می کند. لازم نیست کار خیر و عمل نیک خود را داد بزنیم.گاهی اوقات ما نه برای رضای خدا بلکه برای دیگران کار خیر انجام می دهیم.مولا علی (ع) پنهانی کار خیر انجام می دادند و تازه بعد از شهادت حضرت،متوجه شدند که کسی که شب ها کیسه به دست به کمک ما می آمد حضرت علی (ع) بوده است. ما هم باید اینگونه کار خیر انجام بدهیم. آیا حاضرید اعمال نیک خود را به گونه ای انجام بدهید که فقط خودتان و خدای خودتان از آن آگاه باشید؟ آن موقع است که راز کائنات را درک می کنیم و جهان هستی هم بهترین را در اختیار ما قرار می دهد.دوستی داشتم و یک روزی به من گفت که منم امروز روزه هستم. شنیده اید که مومن عیب برادر مومنش را باید در خفا به خودش بگوید. گفتم دوست خوبم روزه ای که گرفته ای قبول باشد. ولی روزه برای من گرفته ای، فکر کرد و گفت نه. گفتم پس چرا به من میگی. حیف است نباید به من بگویی تو داری با کسی دیگری معامله می کنی. با کس دیگری حساب کتاب داری. وقتی تو این عمل نیک را به من می گویی همه چیز از بین می رود. برو به همان کسی که کار خیر و عبادت رو فروختی، ثواب آن را از او بگیر.برویم و جلسه ای با خودمان بگذاریم و ببنیم کار خیر و عبادتی که انجام می دهیم آیا صادقانه و قلباً برای رضای خدا این کار را می کنیم. پس اگر برای رضای خدا انجام می دهید شک نکن که خداوند می بیند. خداوند در قرآن سوره علق آیه 14 می فرماید: الم یعلم به انالله یری، آیا ندانست که خداوند ( همه اعمالش را ) می بیند؟!. پس اگر خداوند تمام اعمال خیر ما را می بیند برای چه به بنده اش می گویم. متاسفانه این ریای عمل من است. باور کنید حیف است.

اگر ارتعاشات مثبت ارسال می کنیم، عبادت یا کار خیری انجام می دهیم، باید سعی کنیم در خفا و پنهانی باشد. من خودم را عرض می کنم گاهی اوقات در یک جایی نماز می خوانم و بعد احساس می کنم اگر چند نفر اطراف من باشند نمازم را جور دیگری می خوانم. این اتفاق برای من افتاده و هنوز هم می افتد. انگار که من برای دیگران نماز می خوانم. این داستان زندگی و عمل ریا ماست. برویم و سری به خودمان بزنیم. خدایا ما را به خاطر اعمال ریا کارانه مان ببخش. بیاییم خدای خود را خالصانه عبادت کنیم. برای رضای خداوند هم به بندگانش خدمت کنیم. به قول حضرت سعدی:

عبادت به جز خدمت خلق نیست    به سجاده و تسبیح و دلق نیست

ما باید به خلق خدا خدمت کنیم. ولی نه برای این که خلق از ما راضی باشد، برای این که خدا از ما راضی باشد. چون کائنات تمام اعمال و ارتعاشات مثبت ما را درک می کند. پس بیاییم عبادات و اعمال خود را صادقانه و بی ریا انجام بدهیم تا ارتعاشات مثبت را به جهان هستی ارسال کنیم تا برکت، نعمت، فراوانی، سلامتی و ثروت در این دنیا و در دنیایی بهتر برای ما جاری بشود.

دانلود متن به صورت PDF

مشاهده ویدئوهای بیشتر