شایعه پراکنی،آیا حاضریم در بنگاه شایعه پراکنی شیطان استخدام شویم؟

خیلی اوقات بدون آگاهی در حال فعالیت در خبر گزاری شیطان می شویم و بدبختانه بدون جیره و مواجب در راستای اهداف دشمن قسم خورده خود ، خطاهای زیادی را مرتکب می شویم. وقتی ما خبر بد و شایعه ای را بدون تبین و جستجو پذیرفته و در نشر این خبر اقدام می کنیم به نوعی داریم برای انتشار اخبار بد و ارتعاشات منفی در سرزمین مان تلاش می کنیم و متاسفانه با این عمل نادرست خوشبختی و آرامش جمعی را ازجامعه خودمان می گیریم.

دانلود ویدیو با کیفیت 360p

56 مگابایت (برای دانلود ویدیو روی لینک کلیک راست کرده و گزینه save link را بزنید)

در این ویدیو نکته مهمی را برای رسیدن به سلامتی و خوشبختی خودمان و جامعه مان شبررسی خواهیم کرد. آیا می خواهیم برای خبرگزاری شیطان کار کنیم یا برای خبرگزاری الهی؟ حتماً پاسخ این است که می خواهیم در مسیر الهی قدم برداریم، چه کسی حاضر است برای شیطان کار کند. ولی متاسفانه خیلی از مواقع ما این کار را انجام می دهیم. مثلاً در محیط های مجازی و شبکه های اجتماعی خبری را می خوانیم و می شنویم و با این که اطلاعی از صحت آن نداریم که آیا این خبر حقیقت دارد یا نه؟ آن را منتشر می کنیم. خداوند به زیبایی در آیه 6 سوره حجرات به زیبایی اشاره می کند: يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا إِنْ جاءَکُمْ فاسِقٌ بِنَبَإٍ فَتَبَيَّنُوا أَنْ تُصيبُوا قَوْماً بِجَهالَةٍ فَتُصْبِحُوا عَلي‏ ما فَعَلْتُمْ نادِمينَ ، ای کسانیکه ایمان آورده اید، اگر فرد فاسقی با خبری به نزدتان آمد، پس تحقیق کنید تا مبادا ندانسته به قومی بی گناه حمله کنید و بعدا از عمل خود پشیمان شوید.بیاییم از انتشار خبرهای بد و شایعه ها که از صحت آن اطلاعی نداریم پرهیز کنیم. این درصورتی است که منتشر کردن خبرهای خوب به نوعی فعالیت در کارگزاری های الهی است.نباید خبرهای بد و شایعات را به بهانه این که بقیه می گویند ما هم به راحتی منتشر می کنیم و به شایعه ها دامن بزنیم، مولانا به زیبایی اشاره می کند:

تو مگو همه به جنگند و ز صلح من چه آید     تو یکی نه‌ای هزاری تو چراغ خود برافروز

ما نباید در بنگاه شایعه پراکنی شیطان فعالیت کنیم. هر یک از ما نقش هزار نفر را ایفا می کند.ممکن است با آن خبر بد یا شایعه ای که آن را باور می کنم یا منتشر می کنم یا زباناً نقل میکنم در کارگزاری و بنگاه شایعه پراکنی شیطان فعالیت کنیم و شیطان از این که ما هم در این حلقه انتشار اخبار بد و شایعات شرکت می کنیم خوشحال می شود آیا حاضرید در کارگزاری و بنگاه شایعه پراکنی شیطان کار کنید؟انتشار خبرهای بد و شایعه پراکنی یک ارتعاش و احساس بد به جهان هستی محسوب می شود و مطمئناً در آینده ای نزدیک پاسخ این ارتعاش بد را دریافت خواهیم کرد. با این فرض که این خبرهای بد و این شایعات حقیقت هم داشته باشند منتشر کردن خبرهای بد و شایعات لطمه زیادی به بنیان آن علم، هنر و آن دسته و گروهی که آن فرد در آن قرار دارد، می زند. بیاییم به درک صحیحی از آیه 6 سوره حجرات برسیم که اگر فاسق هر خبری را آورد در مورد آن جستجو و تحقیق کنیم که مبادا با انتشار شایعه به کسی یا گروهی لطمه بزنیم. من با انتشاراخبار بد و شایعات لطمه عظیمی را به جهان هستی وارد می کنم و مطمئناً این ارتعاش به خودم بازخواهد گشت. اگر دیگران هم شایعه پراکنی می کند من حداقل باید قطع کننده این زنجیزه شایعه باشم.ولی اگر خبر خوبی به دست شما رسید، آن خبر را سریعاً منتشر کنید چون خبرهای خوب ازجنس الهی هستند. آن جایی که همه چیز خوب پیش می رود، باید آن را انتشار بدهیم و برای خبرگزاری شیطان و بنگاه شایعه پراکنی شیطان کار نکنیم. باور کنید که این مسئله بسیارحساس است کوچک ترین فعالیت ما بر این جهان هستی تاثیرگذار است و پاسخ آن به سمت خودمان بازمی گردد.خداوند از جنس نور است و همیشه از شادی و عشق و محبت صحبت کرده است اگر خبرهای شما از عشق و محبت سرچشمه می گیرد بسیار عالی است و باید بدون وقفه آن را منتشرکنید با انتشار خبرهای خوب دیگران هم متوجه می شوند که خوبی در این جهان هستی درحال افزایش است.ولی با انتشار خبرهای بد و شایعه پراکنی ضمیر ناخودآگاه ما این شایعه را باور می کند و آنخبر فسق و دروغ و آن ناراحتی که آن را منتشر می کنیم در خود ما هم زنده می شود و یقیناًروزی بخشی از زندگی ما خواهد شد و با بیان آن شایعه ، آن را به زندگی خودمان دعوت می کنیم. بیاییم خبرهای بد و شایعات را منتشر نکنیم یا حداقل در مورد آن تحقیق کنیم چون باانتشار این شایعات ما هم جزیی از این حلقه های اتصال می شویم که ممکن است ارتعاشعظیمی را در این جهان هستی ایجاد کند. چون آن وقت ما هم مسئول تبعات و اتفاقات ناگواریکه این شایعات می افتد هستیم. نباید به راحتی هر خبر و شایعه ای را که می شنویم منتشرکنیم چون حقیقت ناب نزد خداوند است و ما گاهی اوقات از اصل حقیقت خبر نداریم.آیا حاضرید ارتعاشات بدی را در سرزمین زندگی خودتان ارسال کنید؟ مطمئناً شیطان از انتشارخبرهای بد و شایعات بسیار خوشحال می شود مراقب این دام شیطان باشیم و فقط به دنبالانتشار خبرهای خوب باشیم و در خبرگزاری های الهی فعالیت کنیم.

دانلود متن به صورت PDF

مشاهده ویدئوهای بیشتر