شاه کلید قانون جذب از زبان حضرت حافظ

شاه کلید قانون جذب
5/5
فهرست عناوین این مقاله
3.5
(324)

در این ویدئو مشاهده خواهید کرد شاه کلید قانون جذب که به صورت‌های مختلف در کتاب‌های غربی و روانشناسی بیان شده در یک شاه بیت لسان الغیب حافظ به‌طور خلاصه و جامع بیان شده که دوای درد امروز ما می‌باشد و همین طور در کلام نورانی خدا نیز به آن اشاره می‌شود و از این پس با مشاهده این منابع عظیم هرگز نباید به این شاه کلید قانون جذب و موفقیت شک کرد و سعی کنیم از امروز توسط آن برکت و نعمت و فراوانی را به زندگی‌مان جذب کنیم.

همیشه در مبحث قانون جذب گفته می‌شود احساس خوب به جهان هستی ارسال کنید تا جهان هستی هم بهترین‌ها، فراوانی، برکت، نعمت و هر آنچه که می‌خواهید را به شما بدهد؛ چون این جهان بر پایه قانون کوانتوم و ذره استوار است.

این مقاله را نیز بخوانید: قانون جذب چیست؟

شما با به‌کارگیری قانون ارتعاش، با این جهان هستی ارتباط برقرار می‌کنید و احساسات خود را به آن ارسال و خواسته‌های‌تات را دریافت می‌کنید. خیلی‌ها قانون جذب را رد می‌کنند، خیلی از افراد منتقد این قانون هستند و تصور می‌کنند که قانون جذب حقیقت ندارد؛ من شما را به یکی از بزرگان اهل معرفت دین و مذهب خودمان که تمام دنیا او را قبول دارند ارجاع می‌دهم و او کسی نیست جز لسان الغیب حضرت حافظ.

حضرت حافظ در یک بیت دقیقاً به شاه کلید قانون جذب اشاره می کند که تفسیر آن این است:

اگر احساس خوب را به جهان هستی ارسال کنی، جهان هستی به تو پاسخ داده و مشکلاتت را مرتفع می‌کند و برکت، نعمت، فراوانی و ثروت را به شما می‌دهد. شاید بارها این بیت را شنیده باشید ولی از این زاویه و از این منظری که من می‌خواهم بگویم دقت نکرده باشید. بیایید این بیت را با هم مرور کنیم؛ این بیت شاه کلید قانون جذب و دوای درد امروز من و شماست.

قانون جذب از زبان حضرت حافظ

حضرت حافظ علیه السلام می‌فرماید:

هنگام تنگ دستی در عیش کوش و مستی      کاین کیمیای هستی قارون کند گدا را

هنگامی که در تنگ دستی قرار دارم، هنگامی که پول ندارم، فقیرم و مشکل دارم “در عیش کوش و مستی”؛ یعنی شاد و سرحال باش یا به عبارت دیگر وقتی نداری بیشتر شادی کن؛ “کاین کیمیای هستی قارون کند گدا را”. ما گدای این جهان هستی بوده و می‌خواهیم قارون زندگی خودمان بشویم؛ می‌خواهیم ثروتمند این عالم بشویم.

کیمیا چیست؟

کیمیا علم تبدیل مس به طلا است؛ یعنی ما هم می‌خواهیم در زندگی‌مان کیمیاگری بکنیم. کیمیاگری که حضرت حافظ به آن اشاره می‌کند این است که در هنگام تنگ دستی باید در عیش و مستی باشی یعنی تو وقتی در شرایط بدی قرار داری، حس خوب را به جهان هستی ارسال کن؛ در واقع تو با این کار کیمیاگری کرده‌ای.

شاه کلید قانون جذب و کیمیاگری که در یک بیت حضرت حافظ به ما یاد می‌دهد همین است که ما احساس خوب را به جهان هستی ارسال کنیم تا این کیمیاگری ما را هم قارون کند و پادشاه زندگی خودمان بشویم و ثروت، برکت و فراوانی به سمت ما بیاید.

خیلی از مواقع پیش آمده است که در شرایط سختی قرار داشتم و وقتی این بیت حضرت حافظ یادم آمده است، دقیقا دوای درد من بوده و وقتی آن را مرور کردم حالم خوب شده و وقتی هم که حال خوبی به من دست داد، وضعیت مالی من هم بهتر شد؛ مشکلم برطرف شد و خواسته‌ام مرتفع گشت.

سعی کنید بارها و بارها این بیت را تکرار کنید: هنگام تنگ دستی در عیش کوش و مستی     کاین کیمیای هستی قارون کند گدا را

اکنون سراغ آیه‌های 57 و 58 سوره یونس قرآن کریم می‌رویم؛ خیلی زیبا به شاه کلید قانون جذب اشاره می‌کند. در آیه 57 بیان می‌کند من یک موعظه و پندی برای شما آورده‌ام که برای شما مایه شفا، رحمت و هدایت است و در آیه 58 جواب آن را می‌دهد.

در آیه 57 اشاره می‌کند:

يا أَيُّهَا النَّاسُ قَدْ جاءَتْکُمْ مَوْعِظَةٌ مِنْ رَبِّکُمْ وَ شِفاءٌ لِما فِي الصُّدُورِ وَ هُديً وَ رَحْمَةٌ لِلْمُؤْمِنينَ

معنی این آیه چنین است:

ای مردم به یقین برای شما پند و اندرزی از جانب پروردگارتان آمده و شفایی برای آنچه در سینه‌هاست ، و هدایت و رحمتی برای مؤمنان.

در این آیه اشاره می‌کند ای مردم برای شما موعظه خوبی آورده‌ام که شفایی است برای قلب شما و برای شما مایه هدایت، رحمت و شفا است.

حالا در ادامه در آیه 58 می‌فرماید:

قُلْ بِفَضْلِ اللَّهِ وَ بِرَحْمَتِهِ فَبِذلِکَ فَلْيَفْرَحُوا هُوَ خَيْرٌ مِمَّا يَجْمَعُونَ.

ترجمه این آیه نیز چنین است:

بگو: به فضل و رحمت خداوند ( آری ) به آن فضل و رحمت شاد باشند، که آن بهتر است از آنچه آنان جمع می‌کنند.

در این آیه می‌فرماید بگو به فضل و رحمت خداوند باید شادی کنید که خیر این عمل بهتر از این است که در دنیا جمع کنید. من دنبال دنیا می‌دوم و دنیا هم از دست من فرار می‌کند مثل سایه است که من دنبال سایه‌ام می‌دوم و سایه هم از من دور می‌شود. وقتی ما دنبال دنیا می‌رویم به نوعی از ما دورتر می‌شود ولی وقتی به فضل و رحمت خداوند شادی ‌کنیم، این برتر از این است که جمع می‌کنید چون آن موقع خداوند دنیا را در اختیار ما قرار می‌دهد.

خدای مهربان به وضوح بیان می‌کند تو به فضل و رحمت من شاد باش تا دنیا را در اختیارت قرار دهم.من و تو باید به فضل و رحمت خداوند شادی کنیم؛ این خداوندی است که اگر ما به فضل و رحمت او شادی کردیم دنیا و هر آنچه درون آن است در اختیار ما قرار می‌دهد.

رمز رسیدن به خواسته‌های‌مان و شاه کلید قانون جذب ، رمز کیمیاگری، جذب برکت و نعمت به سمت شما این است که باید به فضل و رحمت خداوند مهربان شادی کنیم.

به قول مولانا:

ای گروه مومنان شادی کنید      همچو سرو و سوسن آزادی کنید

ما اگر مومن هستیم باید شاد باشیم چون ایمان داریم که خدای مهربانی هست که هم فضل و هم رحمتش شامل حال همه می‌شود. اگر به پشتوانه این دو شادی کردیم این بهتر از چیزی است که خودمان می‌خواهیم با ذهنمان جمع کنیم.

اگر از خداوند طلب کردیم خداوند هم در اختیارمان قرار می‌دهد. خداوند می‌گوید تو بنده من باش و برای رضای من قدم بردار و به فضل و رحمت من امید داشته باش و حرکت کن تا من هم دنیا و هر آنچه در اوست را به تو بدهم.

ولی وقتی من دنبال دنیا می‌روم و بنده دنیا می‌شوم و خدا را از زندگی خودم حذف می‌کنم آن موقع من دنبال سایه‌ام می‌دوم و سایه هم مدام از من دور می‌شود؛ ولی وقتی به فضل و رحمت خداوند و به عشق او حرکت کنیم آن موقع است که دنیا مثل سایه پشت سرمان راه می‌افتد و دنیا را به ما می‌دهد؛ این دنیا تقدیم به کسانی است که به فضل و رحمت خداوند شادی می‌کنند.

دوست عزیز در این ویدیو به بررسی شاه کلید قانون جذب از دو منبع عظیم پرداخته شد. حافظ علیه السلام کسی است که قرآن را خوانده است درک کرده و به اوج معرفت آن رسیده است، شکر را گرفته و شکلات و شیرینی تحویل داده است.

400 الی 500 غزل بسیار زیبا که اکثر آنها دوای درد امروز من و توست از قرآن گرفته شده است و ابیات حافظ الماس‌های‌ تراشیده‌ای هستند که از دریای قرآن استخراج کرده است مثل این بیتش که اشاره می‌کند:

هنگام تنگ دستی در عیش کوش و مستی     کاین کیمیای هستی قارون کند گدا

آنهایی که منتقد قانون جذب هستید، شما بهتر می‌دانید یا حضرت حافظ؟ دوستان عزیز باید به فضل و رحمت خداوند امیدوار باشیم و این را بدانیم که اگر به فضل و رحمت خداوند شادی کردیم کیمیاگر هستی خواهیم شد. گفته می‌شود علم کیمیا، دانشی بوده است که مس را به طلا تبدیل می‌کرده است.

از کیمیا بالاتر خودمان هستیم؛ من و تو گنج روی زمین هستیم. ما اگر خودمان را استخراج کنیم با ارزش‌تر از تمام گنج‌های نهفته در زیر زمین هستیم. ما گنجی هستیم که دو پا داریم و در حال راه رفتن روی زمین هستیم چون ما جانشین خداوند هستیم و اشرف مخلوقات به شمار می‌رویم و خداوند مقام بزرگی به ما داده است.

پس شادی به فضل و رحمت خدا را در نظر داشته باشید تو می‌دانی خدایی داری که همه چیز را می‌رساند و در تمام لحظات در کنار ماست و به یاری من و تو می‌شتابد و این حس خوبی است که دارید به جهان هستی ارسال می‌کنید و باعث می‌شود ثروت، برکت و سلامتی متجلی بشود.

دوای درد خود را این بیت قرار دهید و شما هم آیات 57 و 58 سوره یونس که حال خوبی به من داده است را بخوانید و آن حال خوب را دریافت کنید و در آنها تعقل کنید.

جمع بندی

ما در این ویدیو قانون جذب از زبان حضرت حافظ را در بیتی از غزل شماره پنج این شاعر پرآوازه ایرانی بررسی کردیم و در نهایت در تایید بیان حضرت حافظ، به آیات 57 و 58 سوره یونس از قرآن کریم اشاره کردیم.

دوستان عزیز باور کنید که شما خالق زندگی خودتان هستید از امروز شادی کنید و فضل و رحمت خداوند را در نظر بگیرید و بدانید خدای مهربانی داریم که همه خواسته‌های ما را با ارتعاش مثبت و با حال خوبی که ما داریم متجلی خواهد کرد. بهترین‌ها را برایتان آرزو می‌کنم، شاد و پر انرژی باشید.

میانگین امتیاز 3.5 / 5. تعداد آرا: 324

125 دیدگاه در “شاه کلید قانون جذب از زبان حضرت حافظ

 1. ناصرخسروی گفت:

  سلام، خداقوت به شما بابت انرژی و شاد بودنتان
  ممنون بابت نکات قشنگی که برایم یادآوری کردید، توی زمانی که همه چی اوکی باشه، شاد و امیدوار باشی هنر نیست، ولی وقتی که وضعیت نامطلوب، شاد باشی و امیدوار مطمئنا نعمت های بیشتری سمت ما میاد

 2. م.ر گفت:

  سلام آقای افلاکی عزیز خدا خیرتون بده الهی که همیشه سلامت باشید

 3. حاج کربلائی سیدمیثم کمالی گفت:

  اَحسنت سلامت و موفق باشی الهی

 4. عبدالرسول خارستانی گفت:

  سلام عالی هست خدا خیرتون بده

 5. عبدالرسول خارستانی گفت:

  دید گاه من این است اول به خدای مهربان نزدیکتر میشوم وقضاوت نکردم ونمیکن چو قاضی فقط خداوند هست وسپاس گذاری بیشتر کنم

 6. پیمان ق گفت:

  گل گفتی آی گل گفتی مثل یه بلبل گفتی جواب عالی دادی غنچه بودی شکفتی.جواب عالی به منتقدان قانون جذب👌

 7. خسرو انصاری گفت:

  نو بود و جذاب
  سپاسگزارم

 8. فاطمه محمدیان گفت:

  سلام خیلی خیلی عالی بودلذت بردم خداوند بهتون سلامتی بدهد ممنون وسپاسگزارم

 9. حسین گفت:

  سلام استاد عزیز جناب اقای افلاکی دوست داشتنی.خداخیرت بده بااین حرف ها واموزش ها وکلیپ هایی که دراختیاره همه مردم میزاری وهمه را امیدوار میکنی ودر اخر بگم حال دل همه راخوب میکنی وانشالا خداونده بزرگ.خداونده مهربان.خداونده بخشنده..خداونده عزیز حال دلتو خوب کنه ..بازم ازتون ممنون وسپاسگزارم استاده عزیز و دوست داشتنی

 10. الهام گفت:

  ان شاء الله که همیشه پر انرژی باشی چه حال خوبی گرفتم

 11. مریم یوسفی گفت:

  سلام مریم هستم مثل همیشه فوق عالی خیلی لذت بردم خداخیرتون بده
  به خاطروجودتون خداروشکر
  خدایاشکرت خدایاشکرت خدایاشکرت

 12. جعفر قادری گفت:

  از خداوند عزیز بهترین خیر دنیا و آخرت را برایتان خواهانم

 13. ابوالفضل عباسی گفت:

  سلام بروی ماهت جناب آقای افلاکی خیلی عالی گفتی خیلی عالی گفتی خیلی ماهی ممنونم چشام گوشم ذهنم بازشد دوستت دارم

 14. طاهر زاهدی گفت:

  سلام ودرود افلاکی عزیز بسیار عالی مطرح کردی شاید ۷۰ ساله با حافظ اشنایم و ایمان داشتم حافظ از قران اموخته و سروده اما شما بسیار عالی گفتی لب مطلب را و همچنین از بیت مولانا که جهانی مریدشان هستند
  وما ندانستیم و عمر کذشت ،کتب حافظ و مولانا بزبانهای دنیا ترجمه میشه و اونا سود میبرن در حالی که ملت خودمان را محروم کرده اند
  روشن کنید ملت مان را ،جوانانمان را علم کیمیا در دست ماست .احسنت بر شما و هزاران بارکلا. حافظ خوانی ،مولانا خوانی ،را ترویج کنید

 15. محمد حسین عسکری گفت:

  سپاس خدای را که استاد گرانمایه افلاکی عزیز رو در گشت و گزار های بیهوده و وقت تلف کن در دنیای مجازی!! پیدا کردم و از کوچکترین فرصت ها جهت شنیدن و دیدن فرمول ها و دستورات ایشان، جهت ی زندگی پر بارتر استفاده میکنم خدایا شکرت که چنین بندگانی رو سر راه مردم قرار میدی تا مشکلاتشون رو کمتر کنن که شرطش ، پیروی از صحبت های ایشان و عمل به آنهاست.
  ممنونم استاد

 16. محمود شریفیان گفت:

  سلام ممنون از استاد عزیزم آقای افلاکی انشالله که همیشه به همین شکل شادباشی.ودل من هم همینن جور به لطف خداوند خوب بشد من هم این حال دلت شما را دوست دارم.🤣🤣🤣🤣🤣😂😂😂😂😂

 17. علیرضا مالکی گفت:

  خیلی عالی بود . شاه کلید عالم را گرفتم. بینهایت متشکرم خدا قوت .(۹)vo.
  علیرضا(ازروی نوشته خوندن خیلی کمکم کرد،عالیست.)

 18. F s گفت:

  سلام خدمت استاد ارجمند و دوستان گرامی ،درحالی به این کانال پیوستم که حال روحیم به خاطر بیماری صعب العلاج برادرم کل خانواده خراب بودیم ولی با خوندن و گوش کردن کلیپ اولی خیلی بهتر شدم خدا خیرتون بده
  امیدوارشدم انشاءالله بتونم حال داداشم رو هم خوب کنم و در درمانش فرجی بشه التماس دعا و از خداوند منان برای همه سلامتی می خوام

 19. فاطمه سادات مدنی گفت:

  بسیار عالی و دلنشین بود ممنون بزرگوار

 20. افسانه حسیزاده شاهی گفت:

  افسانه ۰
  سلام خیلی زیبا احسنت موفق باشی لذت بردم

 21. مجید دره زرشکی گفت:

  سلام عالی عالی عالیه خدا خیردو دونیا به شما و همکاران عزیز وزحمت کش عطا کنه انشاالله آقای افلا کی عزیز ممنون از لطف شما سپاسگزارم

 22. ناشناس گفت:

  بسیار عالی بود لذت بردم و بعد از مدتها گوش دادن به تکنیک ها تازه باخوندن این مطالب درک و فهمم از تکنیک ها بیشتر شدچون هنگام گوش دادن تمرکزم کم بود ولی با خوندن مطالب بیشتر در ذهنم نقش بسته
  الهی خیر دو دنیا ببینید استاد هم شما و هم تیم تون واقعا ممنونم ازتون الهی دست بخاک میزنی طلا بشه

  1. طاهره گفت:

   باعرض سلام وخسته نباشید خیلی ممنون که چشم مارابه دنیای جدیدبازکردیدوتازه می‌خواهیم خودمان رابشناسیم و ر زندگی کردن را یاد بگیریم سپاسگذارم ازخداوندمتعال وشمااستادخردمند

 23. ام البنین گفت:

  سلام به استاد افلاکی و تیم محترم شون
  ازخدا براتون عاقبت بخیر ی و سلامتی وموفقیت را ارزو مندم
  فایلاتون و گوش دادم یکم تمرکزم کم بود ولی بااین نوشته ها خیییلی بهتر مطلب و درک کردم واقعا عالی بود
  الان دیگه متوجه شدم که شاد بودن به فضل و رحمت خداوند چیه واقعا با این که چندین بار تکنیکها رو گوش دادم تازه متوجه نکته ی اصلی این شاه کلید قانون جذب شدم
  بسیار بسیار عالی بود خدایا شکرت که دراین مسیر زیبای الهی قرارم دادی
  خدایا این استاد افلاکی و تیمش دست به خاک میزنن طلا بشه
  بازم سپاسگزارم از شما بینهایت 🌺🌻🌺

 24. دهستانی میبد گفت:

  سلام و درود
  ارتباط این موارد با قرآن
  بسیار جالب بود
  همان چیزی که مفسران می‌گویند هرجه از قرآن برداشت شود
  هنوز بکر است

  درود برشما
  بسیار ارزشمند بود

 25. علی ذوالفقاری گفت:

  درودوعرض ادب. من ازطریق یکی از دوستان امروزجمعه ۲۱مهرماه۱۴۰۳ با شما آشنا شدم فایل اول رو گوش کردم واون قسمت که خندیدن بود بدون اراده ازته دل خندیدم همراه با اشک شوق لذت وافی بردم وتا اخر میرم جلو چون الله یکتای بی همتا ازش خواستم برایم بهترینها وعالیترینها رو رقم بزنه وداره همینطور میشه ومن هم بندگی کنم دم شما گرم همچنان توانمندباشد باتشکرارادتمندودوستدارهمیشگی علی ذوالفقاری

 26. سلام آقای افلاکی عزیز. لذت میبرم از صحبت هات و کانال خوبتون 🙏عالی هستید

 27. مهرالسادات ابطحی گفت:

  باسلام وشب بخیر آقای افلاکی عالی وانرژی زا امیدوارم موفق وموید باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

دانلود رایگان کتاب «در محدوده صفر»

نویسنده: دکتر جو ویتالی با مقدمه محمد افلاکی
دریافت کتاب
close-link
دوره های ما دارای گارانتی برگشت پول مادام العمر در صورت عدم رضایت است و زمان گارانتی هم پس از  9 ماه از خرید دوره فعال شده و شرط استفاده از گارانتی این است که در درجه اول تمام تکنیک ها را کاملا آموخته باشید و سپس آنها را در زندگی بکار گرفته باشید و اگر نتیجه ای حاصل نشد پس از راستی آزمایی شروط گارانتی مبلغ 2 برابر پولی که پرداخت کرده اید را به شما باز خواهیم گرداند زیرا ما به دوره خودمان ایمان داریم و باور داریم که نتیجه آن قطعی است و ضمن اینکه به برکت پول و رضایت مشتری هم به شدت معتقدیم💯
close-link