دنیا و آخرت

راه بهشت دقیقا از وسط دنیا عبور میکنه نه اینکه از ترک دنیا و این تفکر اشتباهست که بهشت و دنیا از دو مسیر جداگانه عبور می کنند. ما باید نان دنیا را بخوریم و از لذت های دنیا بهره مند شویم و کار اخروی بکنیم و آخرتمان را هم آباد کنیم و هرگز دچار این اشتباه نشویم که راه دنیا و آخرت جداست و بیاییم یک فرد ثروتمند معنوی باشیم که هم از دنیا لذت میبرد و هم آخرتش را عالی میسازد یادت باشه فقر ایمان مارا میگیرد.

دانلود ویدیو با کیفیت 360p
35 مگابایت (برای دانلود ویدیو روی لینک کلیک راست کرده و گزینه save link را بزنید)

خیلی از افراد تصور می‌کنند که دنیا و آخرت یا مادیات و معنویات یک دوراهی است. یعنی باید فقط یک انسان معنوی باشیم یا فقط یک فرد دنیوی. این تصور دقیقاً یکی از بزرگترین اشتباه‌ها است. هیچ دوراهی در کار نیست، این یک باور غلط است و خیلی از افراد به خاطر فطرت پاکشان فقط مسیر معنویت را در پیش می‌گیرند و دنیا را رها می‌کنند. این افراد تصور می‌کنند اگر در مسیر دنیا قدم بردارند از خداوند دور می‌شوند و از معنویت باز می‌مانند.هیچ دوراهی وجود ندارد و دنیا و آخرت در یک مسیر قرار دارند و راه معنویت، بهشت و خداوند دقیقاً از وسط دنیا می‌گذرد. یعنی اگر می‌خواهیم به خداوند برسیم باید از وسط دنیا عبور کنیم. ما باید موفق بشویم، ما باید ثروتمند بشویم، کسی که ثروتمند است قادر خواهد مباشر خدا بر روی زمین باشد و به بندگانش خیر و برکت برساند، از جیب خالی که نمی‌شود بخشش کرد. خداوند آنقدر به ما استعداد و فرصت داده است که باید همه این‌ها را تبدیل کنیم.باید این نکته را مدنظر قرار دهیم که هدف ما رسیدن به خدا و قرب الهی است ولی برای رسیدن به این هدف باید ثروتمند بود چون خداوند این توانایی را در ما قرار داده است. وقتی با داشته‌هایمان به دیگران کمک می‌کنیم و حس خوب را در آن‌ها ایجاد می‌کنیم در واقع در مسیر رسیدن به خدا قدمی برداشته‌ایم. پس باید راه آخرت را دقیقاً از وسط دنیا پیدا کرد.خداوند ما در این دنیا قرار داده است که از آن برای رسیدنبه خودش استفاده کنیم. ما همیشه در قنوت نماز‌هایمان می‌گوییم:رَبَّنَا آتِنَا فِی الدُّنْیَا حَسَنَةً وَ فِی الآخِرَةِ حَسَنَةً، خدایا در دنیا و آخرت به ما خوبی عطا فرما، و این دو کنار هم آمده‌اند. پس از خداوند بهترین برکت و ثروت را بخواهیم چون ما لیاقت بهترین‌ها را داریم و فکر نکن که پول ما را از خدا دور می‌کند.برعکس، خود من وقتی که برکت و فراوانی‌اش را بر من نازل کرد او را پیدا کردم.حضرت رسول اکرم (ص) می‌فرماید: « اگر فقر از دری وارد شود،ایمان از در دیگر خارج می شود».باید از این دنیا لذت ببریم، نان دنیا را بخوریم و کار عقبی بکنیم.ما می‌توانیم در لذت‌های دنیا غرق بشویم و کار عقبی هم انجام بدهیم.

چیست دنیا از خدا غافل شدن       نی قماش و نقره و فرزند و زن

این دنیا اگر ما را از یاد خدا غافل کند آن موقع بد است. ثروت، خانه، فرزند و زن هیچکدام بد نیستند، آن چیزی که بد است وابستگی من به دنیا است که باعث دور شدن من از خداوند بشود ولی من می‌توانم تمام این ثروت‌ها را داشته باشم و کار آخرت هم انجام بدهم. پس بیاییم نان دنیا را بخوریم و کار عقبی انجام بدهیم. هدف ما رسیدن به خداوند و جلب رضایت اوست، پس باید از او بخواهیم که ما را ثروتمند این عالم کند، راه دنیا و آخرت جدا نیستند و ما می‌توانیم یک انسان معنوی ثروتمند باشیم. بیاییم برای ثروتمند شدنمان قدمی برداریم و در کنار این ثروت بیشتر و بیشتر به خداوند نزدیک شویم و مطمئن باش که ثروت و برکت و نعمت هیچ منافاتی با خداوند و معنویت ندارند.

دانلود متن به صورت PDF

مشاهده ویدئوهای بیشتر