داستان حضرت یوسف

سوره مبارکه یوسف «احسن القصص» بهترین داستان قرآنی است که به ما پیام های بسیار ارزشمند را در مسیر رشد و تعالی و موفقیت ارائه می کند و باید بارها از ابتدای این داستان تا پایان این داستان را برای خود مرور کنیم و به جستجوی پیام با ارزش این داستان برای زندگی امروز خود باشیم. همه ما می توانیم همچون حضرت یوسف به اوج جاه و موفقیت برسیمدر این کلیپ به یک سکانس با ارزش از فیلم یوسف پیامبر مجددا اشاره می کنم.

دانلود ویدیو با کیفیت 360p

67 مگابایت (برای دانلود ویدیو روی لینک کلیک راست کرده و گزینه save link را بزنید)

من فیلم حضرت یوسف (ع) را تا پیان عمرم بارها و بارها خواهم دید.علیرغم این که قبلاً گفته ایم برای رسیدن به موفقیت باید تلویزیون را کنار گذاشت ولی چند فیلم بی نظیر هستند که واقعاً ارزش دیدن را دارند. چقدر افرادی که با دیدن فیلم یوسف پیامبر ایمانشان بیشتر شد و خود من با دیدن این این فیلم چقدر حال خوبی پیدا کردم. خداوند در ابتدای سوره یوسف می فرماید این داستان یکی از بهترین قصه هایی است که برای شما تعریف می کنم. در مباحث روانشناسی کوانتوم اصلی به نام اصل این همانی وجود دارد. یعنی اگر داستان یا رخدادی را جای دیگر می بینید و یا می شنوید این داستان یک پیامی برای شما در زندگی اکنون تان دارد. این همانی داستان حضرت یوسف (ع) از ابتدای داستان تا انتها مربوط به زندگی امروز من و شماست و از آن می توانیم درسهای عبرت و برداشت های بسیار عالی داشته باشیم. توضیه می کنم هم سوره یوسف (ع) را بارها بارها مطالعه کنیم و هم فیلم یوسف پیامبر را بارها و بارها مشاهده کنیم تا به معرفت این داستان ارزشمند الهی برسیم. هرباری که فیلم یوسف پیامبر را می بینیم برداشت های جدید می کنیم. مدتی پیش آن سکانسی که حضرت یوسف (ع) داخل زندان بود و برای دو زندانی دیگر تعبیر خواب می کرد را مشاهده می کردم و موقع آزاد شدن یکی از زندانیان حضرت یوسف (ع) به ایناروس ساقی پادشاه گفت: به پادشاه تان سفارش من را بکن و بگو من بی گناه در این زندان اسیر شده ام در همین حین یکی از زندانیان به یوسف گفت: ای یوسف پادشاه انسان قدرتمندی است و مطمئناً با سفارشی که به ایناروس کردی تو از این زندان آزاد خواهی شد. در یک لحظه حضرت یوسف (ع) به خودش آمد که پادشاه آدم قدرتمندی است!!! پس من چرا خواسته خودم را از قدرتمندترین پادشاه عالم درخواست نکردم و همان جا، به اشتباهش پی برد و گفت خدایا اشتباه کردم و توبه می کنم. حضرت یوسف (ع) یک شب تا صبح آشفتگی عجیبی پیدا کرد که چرا خواسته اش را از غیر خدا درخواست کرده است. دوستان عزیز داستان حضرت یوسف (ع) ، داستان امروز زندگی من و شماست. ما به چند نفر غیر از خداوند التماس می کنیم که تو رو خدا برای من کاری انجام بده، من در این اداره کارم گیر کرده است، برای بچه ام دنبال کار می گردم، سفارش کنید این مشکل من حل بشه. ما به چند نفر غیر از خداوند التماس می کنیم و خواسته های خودمان را از غیر خداوند درخواست می کنیم، از پادشاه هایی که قدرت های جزیی دارند.

داستان حضرت یوسف

حضرت یوسف (ع) از غیر خداوند درخواست کمک کرد و مدت زندانی ایشان از یکسال به 7 سال تبدیل شد. حالا ما چقدر در طول زندگی به راحتی از غیرخدا درخواست می کنیم و چند 7 سال در زندان ناامیدی و مشکلات خودمان به سر می بریم. بیاییم از امروز به پادشاه اصلی و قدرت لایزال الهی پناه ببریم. چرا به کسانی قدرت های جزیی و مقطعی دارند التماس و درخواست می کنیم و بعد فکر می کنیم که کارمان حل خواهد شد، این تفکر واقعاً اشتباه است.

داستان حضرت یوسف

ما با درخواست از دیگر بندگان خدا دست بزرگ الهی را رد می کنیم و از او یاری نمی گیریم و خداوند هم چون غیور است و غیرت دارد می گوید حالا سراغ بنده من می روی برو بنده من کارت را حل کند. خداوند بسیار غیور است ولی اگر از همان ابتدا بگوییم خدای مهربان من ناتوانم و ضعیفم و تو توانا هستی تو بیا و مشکل امروز مرا حل کن. آنجا است که خداوند به واسطه انرژی خودش بندگان و افراد و کسانی را در مسیر زندگی ما قرار می دهد که به واسطه مباشرانش بر روی زمین مشکلات ما را حل می کند. هیچ برگ درختی بدون اذن خداوند بر زمین نمی افتد. پس چرا سراغ تصمیم گیرنده اصلی نمی رویم چرا سراغ منبع اصلی انرژی نمی رویم؟

داستان حضرت یوسف

بحث من بحث روانشناسی کوانتوم است دوره پاکسازی کوانتومی یک دوره معنوی است. برای تمام مشکلات و برای رسیدن به ثروت، سلامتی، شادی و تمام دریچه های خوشبختی یک راه حل معنوی وجود دارد که ما می توانیم به آن دست پیدا کنیم. یکی از دوستانم مهارت های فرهنگی زیادی داشت و نویسنده قابل و توانایی بود  و خداوند هزاران هنر در وجودش قرار داده بود. می گفت من دنبال کاری می گشتم که در اداره ای استخدام شوم و به همه التماس می کردم که سفارش من را به فلان مدیر بکنید تا مرا استخدام کنند و می گفت هر جایی که ممکن بود سفارش هایم را کرده بودم و هیچ کاری جور نمی شد. این دوست عزیز من که فرد مومن و معتقدی است گفت یک شب متوجه شدم که وای چرا من اینقدر به این بندگان خدا التماس می کنم همان شب به درگاه خدا پناه بردم و توبه کردم گفتم خدایا غلط کردم. من برای کار سراغ بندگانت می رفتم و اینها هم کاری نتوانستند انجام دهند. من امشب همه امور رو به تو واگذار می کنم و از تو کار می خواهم مرا ببخش که همان اول سراغ تو نیامدم.اگر از همان اول سراغ خداوند برویم، خداوند هم کار ما را درست می کند ولی ما خودمان کار خودمان را به تعویق می اندازیم. ما خودمان 7 سال زندان ها را برای خودمان تمدید می کنیم و خودمان را از خوشبختی دور می کنیم. از همان ابتدا باید سراغ منبع اصلی انرژی برویم. دوستم خیلی جالب می گفت وقتی که من از این کار اشتباهم به درگاه خداوند توبه کردم همان شب ساعت 11 شب تماسی با من گرفته شد که از فردا بیا فلان اداره و مسئولیت روابط عمومی اداره را قبول کنید. اداره ای که حتی تصورش را هم نمی کردم چون وقتی من به قدرت لایزال الهی وصل شدم و از او کمک خواستم او بود که مشکل مرا حل کرد او بود که بر دل کسی جاری کرد که باید با من تماس گرفته شود، اوست که مشکل ما را حل می کند.

داستان حضرت یوسف

ولی ما با کمال وقاحت می گوییم خدا و بعد سراغ بندگانش می رویم. اگر واقعاً از خداوند درخواست کمک می کنیم دیگر باید منتظر معجزه الهی باشیم و مطمئناً خداوند بقیه امور را اصلاح می کند. ما خیلی از مواقع خودمان با درخواست از غیر خدا جلوی معجزات الهی را می گیریم و خودمان را از خوشبختی که قرار است زودتر ظهور کند محروم می کنیم و از اتفاقات خوب دور و دورتر می شویم. این اشتباهی است که خود من بارها مرتکب شده ام.دوست عزیز خداوند غیرت دارد، خداوند همین الان دست یاریش را برای کمک به سمت ما دراز کرده است. در سوره بقره آیه 186 می فرماید: وَإِذَا سَأَلَكَ عِبَادِي عَنِّي فَإِنِّي قَرِيبٌ أُجِيبُ دَعْوَةَ الدَّاعِ إِذَا دَعَانِ فَلْيَسْتَجِيبُوا لِي وَلْيُؤْمِنُوا بِي لَعَلَّهُمْ يَرْشُدُونَ ، و هرگاه بندگان من از تو در باره من بپرسند [بگو] من نزديكم و دعاى دعاكننده را به هنگامى كه مرا بخواند اجابت مى ‏كنم پس [آنان] بايد فرمان مرا گردن نهند و به من ايمان آورند باشد كه راه يابند. یا درسوره غافر آیه 60 می فرماید: ادعونی استجب لکم ، بخوانید مرا تا اجابت کنم شما را . اگر واقعاً به درک و معرفت این آیات برسیم و بفهمیم که معنی جمله فلیتوکل علی الله فهو حسبه چیست؟ یقیناً به خوشبختی و ثروت دست پیدا می کنیم.ما همه چیز را در اختیار داریم ولی متاسفانه شیطان و نفس درونی به صورت افکار منفی می گوید، مگر می توان خدا را دید، مگر خدایی وجود دارد، من متاسفانه فریب افکار منفی نفسم را می خورم و از خداوند، معجزات، خوشبختی و بهشت برینش دور می شوم. از بهترین سرنوشتی که خداوند برای من درنظر گرفته است دور و دورتر می شوم. بیاییم به داستان حضرت یوسف (ع) رجوع کنیم و آگاه باشیم که حضرت یوسف (ع) که پیامبر خدا بود، یک لحظه به غیر خداوند التماس کرد و 7 سال بیشتر در زندان ماند. حالا خودمان را در نظر بگیریم که ما چقدر برای کارهای مختلف به غیر خداوند التماس می کنیم و خودمان را چند تا 7 سال از خوشبختی دور می کنیم و در زندانی تنهایی و فقر و مشکلات خودمان به سر می بریم.دوست عزیز راجع به داستان حضرت یوسف (ع) ویدیوهای بیشتری برای شما آماده خواهم کرد و اصل این همانی آن را در زندگی امروزمان مرور خواهیم کرد. بیاییم از امروز به جای غیر خداوند با خود او وارد معامله شویم و با خود خداوند مهربان عشقبازی کنیم. ای خداوند غیور، ای خداوند قادر مطلق من بهترین ها را از خودت درخواست می کنم. بیاییم قلباً در خواست های خود را از او بخواهیم که خداوند برای بندگانش کافی است. بیاییم نامه ای به خداوند بنویسیم و با او درد و دل کنیم و بهترین ها را از او درخواست کنیم و خداوند چقدر زیبا درخواست های ما را می شنود و جواب آنها را می دهد.

دل که آیینه شاهی است غباری دارد      از خدا می‌طلبم صحبت روشن رایی

همان طور که قبلاً اشاره کردیم برای ثروتمند شدن و برای رسیدن به خوشبختی باید ارتعاش عالی را به جهان هستی ارسال کنیم. سطح ارتعاشات ما به جهان هستی وقتی عالی می شود که آرامش درونی داشته باشیم آرامش زمانی در وجود ما ایجاد می شود که یاد خداوند باشیم و یاد خداوند را در دلمان جاری کنیم که یاد خدا آرامش بخش قلب هاست. دل وجودی ما هم دارای غباری است که باید آن را پاکسازی کنیم، منظور از دوره پاکسازی کوانتومی هم همین پاکسازی درون است. بیاییم با پاکسازی درون مان به قدرت های عظیم خود پی ببریم.

دانلود متن به صورت PDF

مشاهده ویدئوهای بیشتر

داستان حضرت یوسف