رسالت خود را پیدا کن، پشتکار هم پیدا می کنی!

رسالت خود را پیدا کن

چرا بعضی از کارها را به پایان نمی رسونیم ؟ چرا من پشتکار کافی تو کارهام ندارم ؟ آیا من آدم ضعیف النفسی هستم ؟ یادت باشه تو می تونی کوه را جابجا کنی اگر تو جایگاه اصلی خودت باشی شاید باید اول دنبال رسالت مان توی این جهان هستی بگردیم بعدش ببینیم آیا پشتکار داریم یا نه ؟ اگر رسالت خودت را پیدا کردی ، اونقدر انرژی می گیری که دیگه وظایف خودت ، تو اون کار را حتما به پایان خودش می رسونی .
دانلود ویدیو با کیفیت 360p
14 مگابایت (برای دانلود ویدیو روی لینک کلیک راست کرده و گزینه save link را بزنید)
من هر کاری را شروع می کنم تا انتها نمی توانم انجام دهم؟
چه راهکاری برای ایجاد انگیزه و پشتکار می توان ارائه داد؟
انگیزه اولیه ما برای شروع کار عالی است ولی در ادامه رها می کنیم
و بعد یک کار نیمه تمام همراه با تلف شدن انرژی برای ما باقی می ماند و باعث می شود،
فکر کنیم اصلا قدرت آن چنانی نداریم، ما نمی توانیم.
احساس می کنم. در ادامه به شما خواهیم گفت
یکی از دلایل پشتکار نداشتن و عقب انداختن کارها چیست؟
پشتکار ندارم هر کاری را نمی توانم به اتمام برسانم.
در پاسخ باید گفت که این گونه نیست ما خیلی از کارها را شروع می کنیم ولی ممکن است آن رسالت ما در آن کار نباشد و ما برای آن کار ساخته نشده باشیم. پس اگر در کاری وارد می شویم و نمی توانیم آن را به انتها برسانیم علت این است که وقتی در آن کار وارد می شویم متوجه می شویم که آن موقعیت خوبی برای ما نبوده است، در رسالت ما نبوده است. حضرت علی می فرماید: بزرگترین تفریح کار است. منظور کدام کار است؟ همان کاری که واقعاً از انجام دادن آن عشق می ورزیم و لذت می بریم. این را بدانید که اگر مشغول به کاری هستید که برای شما تفریح، لذت و عشق به همراه دارد، در رسالتتان هستید و در نقشی که باید در این جهان هستی بازی کنید، به درستی قرار دارید. پس پشتکار هم به آن صورت لازم ندارید چون شما کاری را انجام می دهید که واقعاً از آن لذت می برید. آیا می شود کسی از تفریح بدش بیاید؟ از لذت بردن بدش بیاید در حقیقت این طور نیست همه ما تفریحاتی مثل کوهنوردی، شنا و در طبیعت بودن را دوست داریم. حال در نظر بگیرید اگر کاری که می خواهیم انجام دهیم از آن لذت ببریم یعنی یک آتش سوزانی نسبت آن داشته باشید، یک عشق عجیبی نسبت به کارتان داشته باشید، چه اتفاقی می افتد؟ دیگر شما نیازی به پشتکار نخواهید داشت چون شما از انجام کارتان لذت می برید مگر کسی از لذت بردن دوری می کند. اینجاست که صحبت از پیدا کردن رسالت به میان می آید.
دوستان عزیز من محمد افلاکی در سن 38 سالگی توانستم رسالتم راپیدا کنم کارهای مختلفی انجام دادم تولیدات مختلف، ثبت اختراعات مختلف، محصولات و خدماتی متفاوتی ارائه کردم حتی مدت ها کارمند بودم و بعداً من متوجه شدم که روحیه من با کارمندی سازگار نیست و اگر من نباشم یک نفر دیگر جای من می آید. در واقع من برای آن کار ساخته نشده بودم و هر روز که سر کارم می رفتم احساس می کردم که یک انرژی منفی وارد سیستم من می شود و انگار سوهانی به روح من کشیده می شد و وقتی می خواستم از آن جا بیرون بیایم شاد بودم چون داشتم از آن محیط خارج می شدم. اگر امروز در کاری هستید که لذت نمی برید باید فکر کنید که احتمالاً آن کار رسالت شما نیست اگر بتوانید رسالتتان را پیدا کنید انرژی و انگیزه فراوانی پیدا می کنید، چون کارشما تفریح شما می شود، شادی شما می شود لذت بردن شما می شود و کلام حضرت علی که اشاره می کند بزرگترین تفریح کار است برای شما مفهوم پیدا می کند.
 شما باید به دنبال آن کاری بگردید که برای شما تفریح باشد. شناخت رسالت هم کار آسانی نیست. شاید بارها بارها باید کارهای مختلفی انجام دهیم شاید سالیان سال باید یک اشتباهی را در مقطعی انجام دهیم و بفهمید در بسته است و آن جا موقعیت شما نیست و احساس بدی پیدا کنیم و برگردیم. باید برای پیدا کردن رسالت زمان صرف کرد گفته می شود ادیسون شاید هزار راه را رفت و هیچدام به روشنایی نرسید. ولی گفت من متوجه شدم از این هزار راه نمی توانم به اختراع خود برسم.
ما هم شاید باید کارهای مختلفی را انجام بدهیم
و در آن کارها موفق نشویم و بعد متوجه شویم رسالت ما در آن کار نیست.
این را بدانید که وقت ما تلف نشده است مطمئن باشید
آن زمانی که شما صرف انجام آن کار کرده اید و به عنوان یک کار عقب افتاده
و ناتمام برایتان باقی مانده است، آن یک تجربه بزرگ زندگی شما بوده است.
که فهمیدید به عنوان مثال تحصیل در آن رشته، انجام آن کار یا هر
چیز دیگر آن مال شما نبوده است و شما برای آن کار
ساخته نشده اید و مسیرتان را عوض می کنید.
 من مطمئنم که رسالت تان را پیدا می کنید. در بحث شناخت رسالت ویدیوهای آموزشی بسیاری خوبی ارائه خواهم کرد چون خودم به عنوان یک محقق، به عنوان کسی که با پوست و استخوان لمس کردم تا به رسالتم برسم که خدایا من را برای انجام چه کاری آفریده ای؟ من را برای چکاری در این جهان هستی آورده ای؟
 اگر بتوانیم پاسخ این سوال را پیدا کنیم ما دقیقاً در جایی قرار می گیریم که لحظه به لحظه انرژی ما زیاد می شود لحظه به لحظه شاد می شویم و می دانیم سر جای خودمان هستیم و در موقعیتی که خداوند برای ما درنظر گرفته است درست همان جا هستیم و کارمان را به درستی انجام می دهیم. به شما قول می دهم یک کاری در این جهان هستی وجود دارد که فقط و فقط مختص شماست که فقط شما هستید که می توانید به بهترین شکل آن را انجام دهید و فقط شما هستید که بین میلیون ها انسانی که در کشورمان زندگی می کنند، آن را به نحو احسن انجام دهید. مطمئن باشید وقتی رسالتان را پیدا کردید مطمئناً راهتان را خواهید یافت. بیاییم درونمان را پاک کنیم تا رسالت مان از سوی خداوند آشکار شود.  

دانلود متن به صورت PDF

مشاهده ویدئوهای بیشتر

2 پاسخ
 1. میلاد
  میلاد گفته:

  سلام شبتون بخیر باشه.
  ممنون. ویدیو خیلی خوبی بود. خیلی انگیزه دهنده بود.
  ببخشید داخل ویدیو عرض کردید که قراره یک ویدیو درمورد نحوه یافتن رسالت زندگی به زودی منتشر کنید.
  میخواستم بدونم ویدیویی که ازش حرف می زدید، کجاست؟
  آخه داخل سایت تون سرچ کردم اما چیزی پیدا نکردم.
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
  باتشکر از شما که همیشه انگیزه دهنده و انرژی دهنده هستید.

  پاسخ
 2. ناشناس
  ناشناس گفته:

  سلام خدا قوت
  ممنون بابت فابلهای عالیتون
  لطفا فای های دیگری هم در مورد یافتن رسالتمون قرار بدهید.
  ممنون از لطفتون

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.