استاد خوب را چگونه می توانیم در مسیر زندگی خود بیابیم؟

استاد خوب را چگونه می توانیم در مسیر زندگی خود بیابیم؟
5/5
فهرست عناوین این مقاله
0
(0)
به نظر شما مهم ترین ویژگی یک استاد خوب در کوچه و بازار این عالم چه چیزی باید باشد؟ و ما می بایست بر اساس کدام معیار مهم یک نفر را به عنوان استاد خود در مسیر زندگی مان انتخاب نماییم؟! آیا یک استادخوب می بایست خیلی باسواد باشد؟ یا اینکه سواد به تنهایی کافی نیست و لازم است که ویژگی برتر و مهمتری را در وی جستجو کنیم. در این کلیپ به مهم ترین ویژگی یک استاد می پردازم که برای ما بهترین نتیجه را بیافریند.
 
سلام به دلهای پاک شما عزیزان، در انتخاب یک استاد چه کاری باید انجام دهیم؟ من استادهای مختلفی را انتخاب کرده ام و در کلاسها و دوره هایشان به صورت حضوری یا غیرحضوری شرکت نموده و از مباحث آنها بسیار استفاده کرده ام و به یک نتیجه جالبی رسیدم که بر خود دانستم که شما هم در مورد آن بدانید به این دلیل که شاید نیاز داشته باشید در مسیر زندگیتان یک استادی را انتخاب نمایید.
به نظر من معیار اصلی انتخاب یک استاد دانش او نیست به این معنی که هر چقدر میزان سواد او بالاتر باشد استاد خوبی است بلکه لازم است علاوه بر دانش، معرفت و نور الهی درونی هم داشته باشد، این که آن استاد چقدر با خدا در ارتباط است، آیا وقتی او از خداوند صحبت میکند حالش دگرگون میشود و آیا ما این تغییر حال را در درون او میبینیم، در این صورت باید بدانیم آن استاد میتواند یک استاد خوبی برای ما باشد. یک استاد خوب میتواند با نور الهی وجودیش هم خودش و همچنین ما را به سمت موفقیت و عاقبت بخیری هدایت کند.
 امام صادق(ع) میفرماید: أَلْعِلْمُ نُورٌ یقْذِفُهُ اللّه فِی قَلْبِ مَنْ یشآء علم، نوری است که خداوند به قلب هر کس که بخواهد می افکند. ما میدانیم که خداوند نیز از جنس نور است و اگر کسی خدا و معرفت درونی را پیدا کرده باشد، میتواند بهترین استاد در مسیر زندگی ما باشد. بسیاری از افراد دانش و سطح سواد علمی و دانشگاهی بسیار بالایی دارند و کتاب های زیادی را نوشته اند ولی متاسفانه هیچ ارتباطی با خداوند ندارند و اصلا خدا در زندگیشان وجود ندارد.
بنابراین چنین افرادی نمیتوانند استاد خوبی برای من و شما باشند زیرا یک استاد باید ما را به خدای مهربان وصل کند و معرفتی از نور الهی را به ما بچشاند تا حال ما عالی شود و ما نیز بتوانیم حال دیگران را خوب نماییم. در انتخاب یک استاد، خود ما هستیم که میتوانیم تشخیص دهیم که آن استاد فقط دارای سواد است یا این که علاوه بر سواد، نور الهی نیز دارد، یعنی دقیقا کلامش حاوی نور است. آیا آن استاد میتواند ما را به خدای مهربان متصل کند و اگر میتواند این کار را انجام دهد، یک استاد عالی برای ما محسوب میشود.
بسیاری از افراد از سواد برخوردارند و تمام کسانی که مخترع بمب اتم هستند، دانشمند و باسواد بوده ولی از خداوند غافل بودند یعنی هیچ ارتباط بین آنها و خداوند نبوده و خدا در زندگیشان حضوری نداشته که توانستند بمب اتم را اختراع کنند و با این اختراع، انسان های زیادی را از بین برده اند ولی دانشمندان بزرگی مانند انیشتین به نوعی آدم های الهی معنوی بودند که علاوه بر دانش، معرفت الهی نیز با خود به همراه داشته اند.
 همه انسان هایی که زندگی ما را متحول کرده اند و تکنولوژی های برتر را برای ما به ارمغان آورده اند، افراد الهی بودند که از جنس خداوند در وجودشان دمیده شده و خداوند را در درونشان پیدا کرده و توانستند اختراعات و اکتشافاتی را کنند تا بشریت را نجات دهند. یکی از این افراد ادیسون می باشد، چنین افراد با استادانی که صرفا مطالبی و سواد که به معنای سیاهی می باشد را آموزش میدهند، متفاوت هستند.
اساتیدی که فقط سیاهی و نوشته در وجودشان هست و نور خدا را ندارند، نمیتوانند ما را به خدا نزدیک کنند و با آموزششان هیچ اتفاق موثری را برای ما، رقم نمیزنند. به این دلیل من همیشه سعی میکنم در انتخاب استاد، کسی را پیدا کنم که مرا به خداوند متصل کند و اگر آن استاد از خداوند غافل باشد، ممکن است بتواند مطالبی را به من یاد دهد ولی در وجود من اینگونه بوده که آن مطالب هیچ اتفاقی در من ایجاد نکرده اند و برای زندگی من اثربخش نبوده و فایده ای هم نداشته اند.
شاید فردی مانند یک چوپانی که هیچ سوادی ندارد و وقتی ما در کنارش قرار میگیریم، حاضر است تمام دارایی های خود را به ما تقدیم کند یعنی با وجود این که هیچ سوادی ندارد ولی از معرف بسیار بالای برخوردار است، همانند داستان حضرت موسی(ع) و شبان که مولانا در کتاب مثنوی معنوی آن را بیان میکند. در این داستان چوپان نیز خدا را با زبان خود صدا میکند و شاید آن چوپان نیز خدا را دیده باشد.
استاد ما میتواند یک چوپان و یک انسان عامی و عادی باشد که معرفت و نور الهی در وجودش پدیدار گشته و تجلی پیدا کرده است و او نیز میتواند ما را به خدا متصل کند. از خدای مهربان میخواهم بهترین اساتیدی که ما را به خودش نزدیکتر میکنند را در مسیر زندگی ما قرار دهد تا ما آنها را مشاهده نماییم و یک شاگرد عالی در این هستی باشیم و خودمان هم بتوانیم در این مسیر، معرفت های الهی را دریافت کنیم. شاد و پرانرژی باشید، خدانگهدار.   
مشاهده ویدئو های بیشتر

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

دانلود رایگان کتاب «در محدوده صفر»

نویسنده: دکتر جو ویتالی با مقدمه محمد افلاکی
دریافت کتاب
close-link
دوره های ما دارای گارانتی برگشت پول مادام العمر در صورت عدم رضایت است و زمان گارانتی هم پس از  9 ماه از خرید دوره فعال شده و شرط استفاده از گارانتی این است که در درجه اول تمام تکنیک ها را کاملا آموخته باشید و سپس آنها را در زندگی بکار گرفته باشید و اگر نتیجه ای حاصل نشد پس از راستی آزمایی شروط گارانتی مبلغ 2 برابر پولی که پرداخت کرده اید را به شما باز خواهیم گرداند زیرا ما به دوره خودمان ایمان داریم و باور داریم که نتیجه آن قطعی است و ضمن اینکه به برکت پول و رضایت مشتری هم به شدت معتقدیم💯
close-link
×

برای ارتباط فوری با پشتیبان‌های سایت کلیک کنید

پشتیبانی ایتا پشتیبانی تلگرام

پاسخگویی تلفنی همه روزه از ساعت 9 صبح تا 9 شب

تماس تلفنی 02128429999
پشتیبانی آنلاین