حضرت یوسف درسی است که برای موفقیت امروز میتوانیم استفاده کنیم

حضرت یوسف

در این ویدئو از اصل این همانی کوانتومی برای زندگی امروز استفاده می کنیم
و از تنها خطای کوچک حضرت یوسف و پیامدهای آن ،
بزرگترین درس لازم را برای موفقیت در زندگی امروزمان خواهیم آموخت
و از این پس سعی می کنیم که این خطا را که بارها مرتکب آن شده ایم
از زندگی امروزمان پاکسازی کنیم و این روش را تا پایان عمر ادامه
خواهیم داد و ایمان داریم که خدای مهربان از هر پادشاهی در این عالم قدرتمندتر و مهربان ترست
 
دانلود ویدیو با کیفیت 360p
33 مگابایت (برای دانلود ویدیو روی لینک کلیک راست کرده و گزینه save link را بزنید)
حتماً داستان حضرت یوسف
را چندین بار شنیده‌ یا سریال آن را دیده‌اید. خداوند در ابتدای سوره یوسف می فرماید
که این قصه یکی از بهترین قصه‌هایی است که برای شما تعریف می کنم.
در مباحث روانشناسی کوانتومی اصلی به نام اصل
این‌همانی وجود دارد . این اصل بیان می کند که داستان‌ها،
قصه‌ها و اتفاقات گذشته به نوعی همان وقایع امروز زندگی ما هستند.
داستان حضرت یوسف فقط مربوط به سالیان پیش نیست، مربوط به سرزمین مصر و کنعان نیست
بلکه متعلق به امروز من و شماست.
در این ویدیو یکی از قسمت های سریال حضرت یوسف، کار فاخر آقای فرج‌الله سلحشور
را با هم مرور کنیم تا یک نتیجه‌گیری برای زندگی امروزمان داشته باشیم.
جایی که حضرت یوسف به زندان افتاده است
و خواب دو نفر از هم‌زندانیانش را تعبیر می کند
یکی را به مرگ و ایناروس ساقی پادشاه را به آزادی از زندان.
موقع آزادی ایناروس، حضرت یوسف از او می خواهد که سفارش او را
به پادشاه بکند و به او بگوید که من بی‌گناه در زندان افتاده‌ام.
در همین حال یکی دیگر از هم‌زندانیان به حضرت یوسف می گوید
که ای یوسف، پادشاه فرد قدرتمندی است و مطمئن باش
که اگر ایناروس سفارش تو را به او بکند حتماً از زندان آزاد خواهی شد.
در همین لحظه یوسف به خودش آید و متوجه اشتباهش شد، که چرا
از بزرگترین قدرت عالم درخواست نکرده است،
چرا از بنده طلب کمک کرده است، چرا از خدایی که پادشاه عالم و بزرگترین
قدرت جهان هستی است درخواست نکرده‌ است، و به خاطر این خطا
و اشتباه و طلب کمک از غیر خداوند به جای اینکه یکسال در زندان باشد،
7 سال دیگر در زندان ماند.
حالا تصور کنید من و شما در زندگی‌مان به غیر از خداوند از چند نفر دیگر درخواست کمک کرده‌ایم. با عبارتی از قبیل آقا پارتی ندارید، آشنا ندارید برای پسرم کار پیدا کنید، میشه کار من را در این اداره حل کنید، آشنا هستیم. دوست داریم به بندگان خدا التماس کنیم که کار ما را حل کنند، و ما چقدر به پادشاهان دنیوی زنگ می زنیم و از آنها درخواستی را طلب می کنیم. حضرت یوسف با مقام پیامبری از غیر خداوند درخواست کمک کرد و 7 سال خواسته‌اش به تعویق افتاد. حالا من و شما از چند نفر غیر خداوند تقاضا می‌کنیم و چقدر خواسته‌های ما چندین 7 سال ممکن است عقب افتاده باشد.
در این ویدیو به خودم و شما می گویم که بیاییم درخواستمان را مستقیماً از خداوند طلب کنیم. خدای مهربان کار مرا درست کن، خدای مهربان مشکلات مرا حل کن. بیاییم مشکلاتمان را با خودش درمیان بگذاریم، بزرگترین پارتی عالم خداوند است، چرا از او استفاده نکنیم، چرا با او معامله نکنیم، چرا از او که مالک همه چیز است خواسته‌مان را نخواهیم، چرا تا خداوند هست از غیر از او بخواهیم. من خودم بارها را در زندگی برایم پیش آمده است که جایی خواسته‌ام کارم را انجام بدهم و دنبال یک آشنا و پارتی می گشتم، اینجا آشنا نداری؟ و چه بسا خیلی از این آشناها هم خواستند کاری را انجام بدهند ولی بعدها متوجه شدم که کارم به تعویق افتاده است و به نوعی 7 سال تاخیر برای من هم پیش آمده است و 7 سال در زندان تفکرات زائد خودم گیر افتاده بودم.
دوست عزیزی می‌گفت، توانایی های زیادی در زمینه فرهنگی داشتم و به همه کس التماس کردم تا برایم کار جور کنند، در این اداره و آن اداره می‌رفتم، تو رو خدا من نویسنده‌ توانایی هستم، یک کاری برایم جور کنید. و چون این دوست عزیز فرد مومن و معتقدی بود می گفت یک جایی خودم متوجه شدم که چرا اینقدر به بندگان خدا التماس می کنم و همان شب توبه کردم و گفتم خدایا غلط کردم، خدای مهربان از خودت می خواهم یک راهی، یک کاری را به من نشان بدهی، یک مسیری را برای من باز کنی.
وقتی من از همه عالم دل بریدم و از تمام کسانی که التماس آنها را می کردم، دست کشیدم و از همه پارتی هایی که به نوعی دنبالشان می گشتم که کاری برای من انجام بدهند، وقتی همه این ها را کنار گذاشتم و همه چیز را رها کردم و گفتم خدایا خودت مشکل من را حل کن. آن موقع در همان شبی که فهمیدم و توبه کردم دقیقاً ساعت 11 شب فردی با من تماس گرفت و گفت از فردا بیا و مسئول روابط عمومی فلان اداره بشو. در صورتی که من حتی فکر آن اداره هم به ذهنم خطور نکرده بود، هیچ پارتی سفارش من را نکرده بود، ولی موقعیتی بود که خداوند بعد از این که من از همه دل بریدم و گفتم خدایا تو دست من را بگیر. خداوند همان اول دستش را دراز کرده است و می‌گوید بیا تا دستت را بگیرم، ولی ما او را نمی‌بینیم و از غیر او کمک می خواهیم. در حالی که آنان قدرت کمی دارند و هر لحظه ممکن است آن قدرت کوچکی هم که دارند از دست بدهند.
چرا ما برای حل مشکلاتمان به یک قدرت لایزال همیشگی متوسل نشویم، به کسی که همیشه هست و صدای ما را می‌شنود. این ایمان من و شما را می‌طلبد، بیایید از امروز این کار را انجام بدهیم و از غیر خدا، از کسانی که قرار است برای ما کاری بکنند یا قولی به ما داده‌اند دست بکشیم و به قدرت لایزال الهی متوسل بشویم و یوسف زندگی خودمان بشویم و از پادشاهان دنیوی طلب کمک نکنیم، به مقامات کوچک دنیا بگوییم دیگر به شما احتیاجی نداریم، من می خواهم به در خانه خدا بروم و از آن 7 سالی که شاید خوشبختی ما به تعویق می‌افتد و در زندان بدبختی خودمان به نوعی به سر می‌بریم جلوگیری کنیم.
من و شما اگر از همین امروز از غیرخدا دست بکشیم و توبه کنیم که خدایا مرا ببخش که دستم را پیش دیگران دراز کردم. من از امروز می خواهم با خودت باشم، تویی که قدرت لایزالی و تویی که برگ درختان بی اذن تو بر زمین نمی‌افتد و هر کسی که بخواهد هر تصمیمی بگیرد یا کاری را انجام بدهد این تویی که اگر بخواهی می شود. پس من از تو کمک می خواهم و تو هم اسباب آن را فراهم کن و اگر بندگانی را سراغ من می‌فرستی که به واسطه آن‌ها کار، شغل و آینده من درست بشود در واقع تو درست کرده ای. چون من دستم را به سوی تو دراز کردم و چیزی که تو برای من فراهم می‌کنی، با آن چیزی که خودم برای خودم تصمیم می‌گیریم زمین تا آسمان فرق می‌کند.
دوستان عزیز بیایید داستان زندگی حضرت یوسف را سکانس به سکانس بررسی کنیم و این‌همانی آن را در زندگی خودمان پیاده کنیم. منتظر ویدیوهای بیشتر راجع به داستان زندگی حضرت یوسف و فیلم یوسف پیامبر باشید. برایتان بهترین‌ها را آرزو می‌کنم، شاد و پر انرژی باشید.

دانلود متن به صورت PDF

مشاهده ویدئوهای بیشتر

2 پاسخ
  1. بنده حقیر پروردگار
    بنده حقیر پروردگار گفته:

    باعرض سلام وادب،مطالب وفیلمها بسیارعالی و ارزنده هستند وبسیار مفید وتاثیرگذار خداخیرتان بدهد درپناه حق ،همیشه موفق وشاد باشید یاعلی

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.