آرامش خود را با پذیرفتن دیگران بیشتر کنیم !

آرامش
5/5
فهرست عناوین این مقاله
1
(1)
در زندگی ما گاهی افرادی هستند که خیلی تحمل ایشان سخت است و به نوعی با تحمل آنها داریم در درون خود حسابی زجر می کشیم و تا جایی که می توانیم این افراد را تحمل می کنیم و یک زمان هایی هم پیش می آید که دیگه نمی توانیم تحمل کرده و از کوره در میریم و در این آموزش می خواهیم با نوعی نگرش جدید این مشکل را برای همیشه حل کنیم و به جای زجر کشیدن براحتی این افراد را بپذیریم و دست از جنگیدن ذهنی با ایشان برداریم
سلام به شما عزیزان، جملاتی مانند تا حالا خیلی تحمل کردم دیگه به اینجام رسیده است و صبرم سر آمده است خیلی موقع ها شاید خودمان گفته ایم یا به ما گفته شده است. ما رفتار های فردی را تا یک حدی میتوانیم تحمل کنیم بعد از آن تحمل آن فرد برای ما طاقت فرسا میشود.
 احتمالا ممکن است ما با چنین موقعیتی روبرو شده باشیم که کسانی را تحمل کرده ایم و از یک جایی به بعد خسته شده ایم و صبرمان سر آمده است و دیگر نمیتوانیم تحمل کنیم.  میخواهم به شما بگویم که اصلا این کار، یعنی تحمل کردن افرادی که ما را اذیت میکنند اشتباه است.
راهکار بسیار عالی که میتواند ما را به شدت نجات دهد و سطح ارتعاشات ما را عالی کند این است که به جای تحمل کردن بخواهم به شوخی عرض کنم این است که زین پس به جای تحمل کردن دیگران آنها را میپذیریم وقتی من فردی را با همه ی بدی هایش چون ساختار و مدلش اینگونه است را میپذیرم من چیز دیگری برای تحمل کردن ندارم و تحمل معنا نمیدهد.
وقتی ما با افرادی که مشکل داریم و در حال تحمل کردن آنها هستیم و صبر میکنیم و رفتارهای بد طرف مقابل را در درون خودمان میریزم و خون جیگر میخوریم و حتما در آینده مریض خواهیم شد در حالی که این فرد ذاتا اینگونه است و نباید تحملش کنیم و تحمل کردن کار اشتباهی است بلکه باید طرف مقابل را آن طوری که هست بپذیریم.
همه ی عزیزانمان، اطرافیانمان، همه ی آدم های نافرم، از کوک در رفته و ناجور و آنهایی که خیلی اذیتمان کرده اند را میپذیریم و تحملشان نمیکنیم. به محض این پذیرش یک اتفاق عجیب می افتد، این که ما در درون از آنها رنج نمیبریم و وقتی در درون رنج نبردیم پس آرامش پیدا میکنیم و ارتعاشات بهتری برای خودمان ایجاد خواهیم کرد و در نتیجه آن فرد هم شروع به خوب شدن میکند زیرا حال درون ما خوب است.
تحمل کردن به این معنی است که من از درون در حال از بین رفتن هستم ولی در بیرون همانند ویترینی زیبا خود را نشان میدهم. ما یاد گرفتیم که طبق آیه 17سوره بلد و آیه 3 سوره عصرکه میفرماید وَتَوَاصَوْا بِالصَّبْرِ و ما را به صبر و شکیبایی سفارش میکند، و همچنین با توجه به آیه 134 آل عمران که میفرماید وَالْكَاظِمِينَ الْغَيْظَ به معنای این کسانی خشم خود را فرو می برند و این فرو بردن خشم را وجودمان بیدار کنیم و از کوره در نرویم.
فرمول از کوره در نرفتن به همین سادگی است که دیگران را همانگونه که هستند بپذیریم. وقتی ما پدرمان، مادرمان، همسرمان، عزیزمان، اطرافیانمان، همکارامان، شریکمان و دوستانمان را پذیرفتیم اتفاقی که می افتد این است که تحمل کردن معنی پیدا نمیکند.
وقتی ما این افراد را همانگونه که هستند قبول میکنیم در درون جوش و خروش و ناراحتی نخواهیم داشت. تحمل، یک قسمتی از زندگی ما است و زمانی که پذیرش کامل پیدا کنیم جالب است که هم حال خودمان خوب میشود و هم آن فرد در مسیر درست قرار میگیرد و نیازی نیست که به یک حدی برسیم که از کوره در برویم و صبرمان به پایان برسد.
قبلا با حرف های دیگران دلم میشکست ولی الان اینطور نیست و حالم بهتر است. توصیه ی یکی از دوستانی که در مسیر معنوی قرار داشتند به من این بود که دیگران را بپذیرم و به یاد داشته باشم که با پذیرش و زندگی کردن با این افرادی که دل میشکنند در ادامه باعث رشد من میشوند و مرا به مرتبه ی بالاتر میبرند. ما باید به جایی این که آن افراد را کنار بگذاریم آنها را بپذیریم.
 بعضی افراد اخلاقشان اینگونه است که زخم زبان میزنند و متلک میگویند و زمانی که ما از اول تا آخر آنها را بپذیریم حالمان خوب میشود. چرا چون من پذیرفتم که این فرد این گونه است و زین پس به جای تحمل کردن دیگران آنها را میپذیریم. با پذیرفتن کامل این عزیزان به همان شکلی که خداوند آنها را خلق کرده، هم حال من و شما خوب میشود و هم ارتعاشات عالی را به جهان هستی ارسال میکنیم و همچنین حال دیگران نیز خوب میشود.
طبق حدیثی از پیامبر (ص) که میفرماید: المؤمن مرآت المؤمن؛ مؤمن آیینه مؤمن است. در واقع وقتی درون ما خوب شود آن فرد هم خوب خواهد شد، او آینه ی تمام نمای وجود ما است و ما نشانگری از او هستیم حال ما که خوب شود حال او نیز خوب میشود و اتفاقات مثبت در زندگی ما رخ خواهد داد. از این به بعد لازم نیست کسی را تحمل کنیم و افرادی که فکر میکردیم حال ما را بد میکنند میپذیریم و خوشحالیم که این افراد در زندگی ما وجود دارند. شاد و پرانرژی باشید خدانگهدار.       
مشاهده ویدئو های بیشتر

میانگین امتیاز 1 / 5. تعداد آرا: 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.

دانلود رایگان کتاب «در محدوده صفر»

نویسنده: دکتر جو ویتالی با مقدمه محمد افلاکی
دریافت کتاب
close-link
دوره های ما دارای گارانتی برگشت پول مادام العمر در صورت عدم رضایت است و زمان گارانتی هم پس از  9 ماه از خرید دوره فعال شده و شرط استفاده از گارانتی این است که در درجه اول تمام تکنیک ها را کاملا آموخته باشید و سپس آنها را در زندگی بکار گرفته باشید و اگر نتیجه ای حاصل نشد پس از راستی آزمایی شروط گارانتی مبلغ 2 برابر پولی که پرداخت کرده اید را به شما باز خواهیم گرداند زیرا ما به دوره خودمان ایمان داریم و باور داریم که نتیجه آن قطعی است و ضمن اینکه به برکت پول و رضایت مشتری هم به شدت معتقدیم💯
close-link